Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Jaki polecacie bagażnik dachowy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=69681)

foxtrot 23-06-2009 10:30

Odp: Bagaznik dachowy
 
loop_77;

thule 591 zameldowały się u mnie :-)

pzdr

foxtrot 17-07-2009 13:55

Odp: Bagaznik dachowy
 
po przejechaniu ok. 800 km z rowerami na dachu mogę śmiało zarekomendować model Thule 591 do naszych esiów - chociaż już przy 3ch rowerach "letko nie jest" - z racji wysokości auta i problemów z sięgnięciem do mocowań uchwytów

loop_77 17-07-2009 20:09

Odp: Bagaznik dachowy
 
Cytat:

Napisał foxtrot (Post 1207745)
po przejechaniu ok. 800 km z rowerami na dachu mogę śmiało zarekomendować model Thule 591 do naszych esiów - chociaż już przy 3ch rowerach "letko nie jest" - z racji wysokości auta i problemów z sięgnięciem do mocowań uchwytów

Również polecam w 100 % !!!
Bardzo przyjemny bagażniczek :)

maciekr7 13-01-2010 19:55

Odp: Bagaznik dachowy
 
trochę odświeżę, ponieważ dziś się zaopatrzylem w belki i box dachowy. Zafundowałem sobie belki Whispbar, podobno najcichsze na świecie.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Nie miałem okazji sprawdzić samych belek (box na dachu), ale faktycznie hałasu niewiele z boxem.

roger 14-01-2010 11:05

Odp: Bagaznik dachowy
 
U mnie zestaw Thule 753 + box THULE Sprirt sprawdza się świetnie. Polecam bagażnik THULE 753 - jest niższy od 751 i oryginalnego fordowskiego, co w połączeniu z obniżanym boxem Sprit daje świetnie spasowaną, zwartą i sztywną konstrukcję.

foxtrot 14-01-2010 11:38

Odp: Bagaznik dachowy
 
roger;
o ile niższy jest 753 od 751?

roger 14-01-2010 12:22

Odp: Bagaznik dachowy
 
1 załącznik(i)
Cytat:

Napisał foxtrot (Post 1332738)
roger;
o ile niższy jest 753 od 751?

około 3 cm (załączam zdjęcie)

maciekr7 14-01-2010 18:36

Odp: Bagaznik dachowy
 
ja się zaopatrzyłem w największy box na rynku, całe 620 l. Zobaczymy po wypełnieniu, jak będzie się sprawował.

Kristoforos 15-01-2010 10:09

Odp: Bagaznik dachowy
 
Cytat:

Napisał roger (Post 1332719)
U mnie zestaw Thule 753 + box THULE Sprirt sprawdza się świetnie. Polecam bagażnik THULE 753 - jest niższy od 751 i oryginalnego fordowskiego, co w połączeniu z obniżanym boxem Sprit daje świetnie spasowaną, zwartą i sztywną konstrukcję.

O to, to, właśnie taki zestaw miałem zamiar zakupić, gdy już odbiorę swego eśka. U mnie każdy centymetr się liczy, bo muszę z boxem zmieścić się w garażu podziemnym. Jeszcze nie wiem, czy Spirit 780, czy 820. Trzy centymetry wysokości różnicy, a w pojemności 100 litrów różnicy! Ale ten drugi na styk będzie wchodził. Jak już będę się przymierzał, to będę musiał dokładnie pomierzyć...

Czy jesteś w stanie jakoś pomierzyć, ile dokładnie mierzy cała Twoja konstrukcja od szczytu dachu do szczytu boxa? Albo po prostu od gleby do szczytu boxa?

BTW. "Oryginalny fordowski", to właśnie Thule 751 :)

arczi_75 15-01-2010 10:28

Odp: Bagaznik dachowy
 
Cytat:

Napisał Kristoforos (Post 1333489)
O to, to, właśnie taki zestaw miałem zamiar zakupić, gdy już odbiorę swego eśka. U mnie każdy centymetr się liczy, bo muszę z boxem zmieścić się w garażu podziemnym. Jeszcze nie wiem, czy Spirit 780, czy 820. Trzy centymetry wysokości różnicy, a w pojemności 100 litrów różnicy! Ale ten drugi na styk będzie wchodził. Jak już będę się przymierzał, to będę musiał dokładnie pomierzyć...

Czy jesteś w stanie jakoś pomierzyć, ile dokładnie mierzy cała Twoja konstrukcja od szczytu dachu do szczytu boxa? Albo po prostu od gleby do szczytu boxa?

BTW. "Oryginalny fordowski", to właśnie Thule 751 :)

No to i tak będziesz miał olbrzymi problem ze zmieszczeniem się w garażu podziemnym z boxem na dachu. No chyba, ze garaż nieco wyższy od standardu czyli ok. 2,05 max 2,10 cm.

Kristoforos 15-01-2010 11:08

Odp: Bagaznik dachowy
 
Na wjeździe jest tabliczka 2m.
Ale moje miejsce garażowe jest blisko wjazdu i przeszedłem z miernikiem całą ścieżkę, jaką przebywam i w najniższym miejscu jest 2,09. S-Max katalogowo ma 165cm. Do tego dochodzi bagażnik (753 ma zdaje się 7 cm) i box (Spirit 680 - 33cm). Razem daje 205 cm. Dochodzi jeszcze kwestia styku bagażnika i boxa, więc musiałbym tak naprawdę zmierzyć komplet. No i rozmiaru kół aktualnie założonych (na zimę będę miał 16", na lato 17", różnica centymetra, czy dwóch może się pojawić).

Jak mówię - na styk. Na szczęście to najniższe miejsce w garażu mogę objechać nieco (tylko muszę wtedy o tym pamiętać, by innym łukiem jechać).

To wszystko dokładnie pomierzę, gdy będę już kompletował osprzęt. Ale nie wyobrażam sobie, że z boxem nie wjadę.

roger 15-01-2010 13:52

Odp: Bagaznik dachowy
 
2 załącznik(i)
Cytat:

Napisał Kristoforos (Post 1333489)
O to, to, właśnie taki zestaw miałem zamiar zakupić, gdy już odbiorę swego eśka. U mnie każdy centymetr się liczy, bo muszę z boxem zmieścić się w garażu podziemnym. Jeszcze nie wiem, czy Spirit 780, czy 820. Trzy centymetry wysokości różnicy, a w pojemności 100 litrów różnicy! Ale ten drugi na styk będzie wchodził. Jak już będę się przymierzał, to będę musiał dokładnie pomierzyć...

Czy jesteś w stanie jakoś pomierzyć, ile dokładnie mierzy cała Twoja konstrukcja od szczytu dachu do szczytu boxa? Albo po prostu od gleby do szczytu boxa?

BTW. "Oryginalny fordowski", to właśnie Thule 751 :)

Niedługo będę zakładał box to postaram się zmierzyć. U mnie wjazd w klasyczną bramę garażową w domu (dwuskrzydłowa brama drewniana jakich wiele) jest na styk, bo jeszcze mi auto przy wjeździe podskakuje na progu bramy. No ale jakoś idzie. W lecie na 18" kołach z tym boxem nie wjechałem na piętrowy parking w centrum handlowym :-(
Wydaje mi się, że bagażnik oryginalny FORD a THULE 751 to nie to samo (załaczam zdjęcia). Jak kupowałem to pamietam, że ten fordowski miał inne łapy, wyższe i takie jakieś tandetne plastiki. Może sama konstrukcja w środku to to samo, ale na zewnątrz wygląda inaczej: w THULE belka wystaje za łapy a w fordowskim nie.

Kristoforos 15-01-2010 14:22

Odp: Bagaznik dachowy
 
Cytat:

Napisał roger (Post 1333651)
Niedługo będę zakładał box to postaram się zmierzyć.

Byłbym wdzięczny :)

Cytat:

Wydaje mi się, że bagażnik oryginalny FORD a THULE 751 to nie to samo (załaczam zdjęcia).
Ooo! A ja miałem info od dealera, że to zwykłe THULE. Tak czy inaczej zrezygnowałem, bo chciałem właśnie ten 753, żeby był niższy.

Cytat:

Napisał Hit
Hmm, to ja wybrałem takie duże auto, żeby box nie był już potrzebny a wy kombinujecie, który jest największy???!

Niestety znam możliwości mojej rodziny i nasz styl wybierania się na wakacje :). Każdy centymetr przestrzeni potrzebny jak powietrze :) Ja nawet poważnie myślę o przyczepce! :-D

arczi_75 15-01-2010 17:54

Odp: Bagaznik dachowy
 
Cytat:

Napisał Kristoforos (Post 1333673)
Byłbym wdzięczny :)



Ooo! A ja miałem info od dealera, że to zwykłe THULE. Tak czy inaczej zrezygnowałem, bo chciałem właśnie ten 753, żeby był niższy.



Niestety znam możliwości mojej rodziny i nasz styl wybierania się na wakacje :). Każdy centymetr przestrzeni potrzebny jak powietrze :) Ja nawet poważnie myślę o przyczepce! :-D

Te wszystkie bagażniki dachowe sprzedawane przez Forda to oczywiście Thule ale robione dla Forda właśnie. Niestety nie w 100 % jakości jaką prezentuje normalnie firma Thule.

Herbie77 26-02-2010 10:49

Polecam bagażnik do S-MAXA
 
2 załącznik(i)
Witam.
Jestem świeżo po powrocie z dłuższej trasy z nowym bagażnikiem. Producent zapewniał, że jest to najcichszy bagażnik na rynku i miał rację. Jeżdziłem już z innymi bagażnikami ale ten bije na głowę wszystkie. W załączniku fotki.

arczi_75 26-02-2010 12:51

Odp: Polecam bagażnik do S-MAXA
 
Cytat:

Napisał Herbie77 (Post 1372663)
Witam.
Jestem świeżo po powrocie z dłuższej trasy z nowym bagażnikiem. Producent zapewniał, że jest to najcichszy bagażnik na rynku i miał rację. Jeżdziłem już z innymi bagażnikami ale ten bije na głowę wszystkie. W załączniku fotki.

Ale to są tylko belki. Załóż boxa albo np uchwyt na narty i wtedy zobaczysz jak wszystko jest ciche :-)

tygrysex 26-02-2010 17:13

Odp: Polecam bagażnik do S-MAXA
 
Dokladnie, ale swoja droga nie kupil chyba samych belek i zrobil z nimi dluzsza trase?!

maciekr7 28-02-2010 13:51

Odp: Polecam bagażnik do S-MAXA
 
Cytat:

Napisał Herbie77 (Post 1372663)
Witam.
Jestem świeżo po powrocie z dłuższej trasy z nowym bagażnikiem. Producent zapewniał, że jest to najcichszy bagażnik na rynku i miał rację. Jeżdziłem już z innymi bagażnikami ale ten bije na głowę wszystkie. W załączniku fotki.

Też mogę polecić te belki, jest cicho. Oczywiście box psuje caly efekt, ale to jest nie do przeskoczenia.

Herbie77 03-03-2010 19:42

Odp: Polecam bagażnik do S-MAXA
 
Oczywiście chodzi mi o jazdę bez boxu. Fajnie, że nie trzeba ściągać belek razem z boxem. Jazda z samymi belkami jest taka sama jak bez .

pozdrawiam

loop_77 04-03-2010 07:22

Odp: Polecam bagażnik do S-MAXA
 
Cytat:

Napisał Herbie77 (Post 1377416)
Oczywiście chodzi mi o jazdę bez boxu. Fajnie, że nie trzeba ściągać belek razem z boxem. Jazda z samymi belkami jest taka sama jak bez .

pozdrawiam

U mnie jazda z samymi belkami na dachu (fabryczne fordowskie) jest niestety głośniejsza niż bez nich.
Do 120 -130 km/h jest tak samo,powyżej tej prędkości niestety opływający wiatr daje się we znaki :(

adi2003 06-01-2011 15:16

Odp: Bagaznik dachowy
 
Witam. Chciałbym ponowić ten temat. Napiszcie jakie kompleciki (bagażnik + box) aplikujecie na swoje maxiki.
pzdr

Kristoforos 06-01-2011 17:25

Odp: Bagaznik dachowy
 
Poprzeczki bagażnikowe Thule Rapid FixPoint 753 + box dachowy Thule Spirit 820.

Tu wklejałem zdjęcia, jak to wygląda mniej więcej:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

be_rcik 06-01-2011 17:29

Odp: Bagaznik dachowy
 
Ja mam od roku Automaxi w kolorze srebrnym, coś koło 450 zł.
Jest ok, korzystam z niego dwa razy w roku i nic więcej nie jest mi potrzebne. Raz ustawiony rozstaw uchwytów i późniejszy montaż zajmuje 10 min.

Boxa mam wykorzystywanego przechodnio w rodzinie, jakiś Passat, dosyć spory. Taż mi wystaracza, jest fajny bo długi i nie za szeroki, ale pojemny.

Z boxem jeżdzę razem z rodziną, więc wtedy jakoś zapędy sportowe mam mniejsze, a i ta piękniejsza połowa hamuje fantazje rajdowe ...g:) Więc 160 jest nieosiąglane.

IMHO jeśli korzystasz okazjonalnie z takiego sprzętu, nie ma co się ładować w super szwajcarsko-niemiecko-szwedzo-... wynalazki.
Jedyne co kupiłem w miarę wypasione, to hak holowniczy :619:
I jak zarobię :diabelek: to dokupię wypasiony (do max 2 tys PLN:P) bagażnik rowerowy na hak. Ale jeszcze nie znalazłem takiego który do smaxa pasuje, czyli odchyla się i umożliwia otwarcie klapy bagażnika, więc korzystam z pożyczanego również przechodnio w rodzinie.

pbobek 06-01-2011 17:45

Odp: Bagaznik dachowy
 
Poprzeczki dachowe fordowskie - (gratis przy zakupie auta)
box - Inter Pack Carver 6.5 Hapro (dostałem w spadku wiec nie narzekam :P)
2 x w roku na 7 dni daje rade.

Marzy mi się na szerokość dachu, dwustronnie otwierany z "dyfuzorem" :D THULE Excellence

arczi_75 06-01-2011 19:24

Odp: Bagaznik dachowy
 
Belki dachowe Fordowskie + Thule Atlantis 780. Możliwości pakowania całej rodzinki też mam naprawdę duże i przy 2 osobach dorosłych i 3 dzieciaków dało radę przy wyjeździe na Chorwację wziąć sporo rzeczy potrzebnych i tych mniej też :-D Przy wyborze boxa kierowałem się wyglądem, firmą, pojemnością no i co ważne obustronnym otwieraniem. A tak jak wspomniał be_rcik z boxem nie poleci się szybciej niż 150-160 km/h ze względu na bezpieczeństwo i komfort jazdy. Przy 150 km/h Maksiu z boxem nie prowadzi się zbyt stabilnie i buja jak nie wiem co.

adamskyb 06-01-2011 22:21

Odp: Bagaznik dachowy
 
A ja w swoim s-maxie zaaplikowałem belki WHISPBAR i Mount Blanc Triton 450 i jest przedewszystkim CICHO I BEZPIECZNIE!!!!

adamskyb 06-01-2011 22:23

Odp: Bagaznik dachowy
 
Cytat:

Napisał maciekr7 (Post 1332275)
trochę odświeżę, ponieważ dziś się zaopatrzylem w belki i box dachowy. Zafundowałem sobie belki Whispbar, podobno najcichsze na świecie.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Nie miałem okazji sprawdzić samych belek (box na dachu), ale faktycznie hałasu niewiele z boxem.

Miałem rózne i potwierdzam ze niemal bezszelestne!!!!

daabbeer 06-01-2011 23:25

Odp: Bagaznik dachowy
 
Thule 753 na krótszych belkach- 861 (teraz w katalogu rekomendują 863, ale nie bardzo wiem dlaczego- w ubiegłym roku było jeszcze 861).
Na to box Norauto (czyli Hapro) 480, o ile pamiętam nazwę. Bardzo zgrabny zestaw, sprawdzony w różnych konfiguracjach (Thule-Norauto) od lat - polecam. Całkiem cichy i dość niski - na styk wjeżdżam do garażu. A na autostradzie powyżej 140 km/h głośniejszy jest silnik niż pudło na dachu.

A tak na marginesie - Ford nieco mnie denerwuje swoją "polityką bagażnikową". W FF1 kombi było nieźle - relingi, choć wygięte w pałąk. W htb - porażka. W FF2 - pełna porażka - wydłubywanie tych plastikowych zaślepek z punktów mocowania - żenada. Niby-reling w kombi też nie napawał optymizmem. Wreszcie po liftingu wróciły prawdziwe relingi i to poprawione.
W S-Maxie byłem baaardzo zdziwiony, że relingów nie ma nawet w opcji (ach ta krzywizna dachu...)- w Galaxy jest. Dobrze, że w esiu przynajmniej nie trzeba już plastików z punktów mocowania wydłubywać, tylko jakoś tak bardziej cywilizowanie to wygląda.

antoine 07-01-2011 07:00

Odp: Bagaznik dachowy
 
Witam,
w tym roku kupiłem nowego S-maxa ze szklanym dachem, ale do tego są punkty do mocowania belek dachowych.
W poprzednim S-maxie było to proste, bo zakupiłem zestaw Thule 751 z kitem do mocowania w punkty fabryczne i było po problemie.
Ale czy ktoś z was się orientuje jaki zestaw dobrać do S-maxa ze szklanym dachem, gdzie są punkty do mocowania belek? W konfiguratorze thule wyskakuje Thule Rapid System 754, który mocuje się do nadwozia, natomiast w Fordzie powiedziano mi, że mają w sprzedaży belki ze stopami do montowania w punktach fabrycznych, ale że są to specjalnie zestawy przystosowane do szklanego dachu i fabrycznych punktów mocowań. Ale przecież Thule robi dla Forda akcesoria. Czy to prawda, czy ktoś zna prawidłowe rozwiązanie?

pozdrawiam

basil 07-01-2011 08:58

Odp: Bagaznik dachowy
 
No właśnie. Przy konfiguratorze Whispbar przy smaxie 2010 jest informacja "excluding glassroof"...

Slartibartfast 07-01-2011 15:04

Odp: Bagaznik dachowy
 
Choć nie jestem na razie zainteresowany zakupem boxa, to fakt, że trzeba coś specjalnego kupować by założyć boxa na panoramę uważam za co najmniej śmieszny :evil:... choć jak piszecie prawdziwy :(
Albo FoMoCo znowu dało ciała i nie ma pełnej standaryzacji - albo producencji za np. kawałek dodatkowej gumki żądają dodatkowej kasy czy ograniczają właścielom okna w dachu wachlarz asortymentu. Żadna z tych rzeczy fajna nie jest :(

Dinar 07-01-2011 15:28

Odp: Bagaznik dachowy
 
Dzisiaj dzwoniłem do firmy która ma do różnych aut ale do S-Maxa nie ma, może dopasować relingi dachowe tylko podać rozstaw i długość jaką chcemy.Rozstaw jest 74cm,prawdopodobnie może pasować od C-maxa.

Zoltyy 07-01-2011 17:58

Re: Bagaznik dachowy
 
Thule:

- dla S-maxa ze szklanym dachem: belki 762 lub 862, mocowanie - Kit 3030 Fixpoint XT
- bez szklanego dachu: belki 763 lub 863, mocowanie Kit 1472

antoine 08-01-2011 09:04

Odp: Bagaznik dachowy
 
Zoltyy,

jesteś pewien, że ten komplet, a chodzi mi o kit 3030 i Fixpoint XT 751 lub 753 będzie pasował?
byłem wczoraj w Fordzie i człowiek mi powiedział, że belki z kitem, który oni sprzedają mają jakieś dystanse, aby odciążyć szklany dach i przenieść ciężar na karoserię...powiedział mi także, że nie wie co Thule ma w ofercie i co pasuje do S-maxa, bo on handluje tylko "oryginalnymi częściami fordowskimi"...trochę to śmieszne, bo przecież to Thule robi dla Forda :)

z kolei w konfiguratorze Thule jest rozgraniczenie na szklany dach i na punkty fabryczne? a co jak ja mam i szklany dach i punkty fabryczne?

z drugiej strony, po co w takim razie Ford w przypadku szklanego dachu montuje punkty do mocowania belek? czy to następna ściema, po to aby wysępić pieniądze od klientów?

adi2003 08-01-2011 16:40

Odp: Bagaznik dachowy
 
Cytat:

Napisał Kristoforos (Post 1571655)
Poprzeczki bagażnikowe Thule Rapid FixPoint 753 + box dachowy Thule Spirit 820.

Tu wklejałem zdjęcia, jak to wygląda mniej więcej:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Dzięki, mam taką koncepcję belki thula 753 + i właśnie myślałem o atlantisie 780 (jak arczi_75) lub spirit 780, ale sprzedający namawia mnie na większe atlantisa 900 lub spirita 820 i sam nie wiem.... Przy mnie facet kupił spirita 780 i zamontowali mu na bmwX6, o ile w sklepie wyglądał ok , na samochodzie jakoś śmiesznie malutki... atlantis wyższy, troszke funkcjonalniejszy, oprócz nart wejdą buty, ale czasem może być problem z wjazdem do garaży....spirit płaski, mniejszy opór.... coś kosztem czegość

Kristoforos powiedz jakieś masz wrażenia przy szybszej jeździe i ile goniłeś z boxem na maxa
pzdr

pbobek 08-01-2011 17:42

Odp: Bagaznik dachowy
 
Cytat:

Napisał adi2003 (Post 1572923)
ile goniłeś z boxem na maxa
pzdr

mazda 6 - 202 km/h na navi a nie licznikowo
S-maxem - 190 również na navi

i nie pofrunął ;)

Zoltyy 08-01-2011 18:09

Re: Odp: Bagaznik dachowy
 
Cytat:

Napisał antoine (Post 1572672)
Zoltyy,

jesteś pewien, że ten komplet, a chodzi mi o kit 3030 i Fixpoint XT 751 lub 753 będzie pasował?
byłem wczoraj w Fordzie i człowiek mi powiedział, że belki z kitem, który oni sprzedają mają jakieś dystanse, aby odciążyć szklany dach i przenieść ciężar na karoserię...powiedział mi także, że nie wie co Thule ma w ofercie i co pasuje do S-maxa, bo on handluje tylko "oryginalnymi częściami fordowskimi"...trochę to śmieszne, bo przecież to Thule robi dla Forda :)

z kolei w konfiguratorze Thule jest rozgraniczenie na szklany dach i na punkty fabryczne? a co jak ja mam i szklany dach i punkty fabryczne?

z drugiej strony, po co w takim razie Ford w przypadku szklanego dachu montuje punkty do mocowania belek? czy to następna ściema, po to aby wysępić pieniądze od klientów?

Podalem to co znalazlem na stronie Thule - w ich konfiguratorze. Nie jestem w stanie zagwarantowac czy to pasuje, co ciekawe dla rocznika 2010 i 2007 podawane sa rozne zestawy. Podstawy do wersji 2010 z szyberdachem maja takie lapki jakby mialy otwor drzwiowy "lapac" i to jest wlasnie zestaw 1472 a nie Fixpoint.
Mam wrazenie ze cos Thule pomieszalo w konfiguratorze bo dla rocznika 2007 podaje wlasnie fixpoint dla wersji z otwieranym dachem.
A co do tego dlaczego Ford nadal montuje punkty do mocowania belek - pewnie opracowanie wersji bez mocowania byloby zbyt drogie i wsadzaja to samo wszedzie. Teraz jak wiadomo ksiegowi projektuja samochody - co widac po jakosci :(

antoine 08-01-2011 19:58

Odp: Bagaznik dachowy
 
po Twoim wczorajszym poście dziś po południu poszedłem z moim zestawem (Thule 751 z kitem 3030 + belki 862), który miałem przy poprzednim S-maxie (2007) i postanowiłem przymierzyć do fabrycznych punktów mocowań, czy będzie się opierało na szklanym dachu...

...i co się okazało? jak w poprzednim S-maxie guma dociskała mocno zarówno do dachu jak i krawędzi zewnętrznej, to teraz guma nawet nie dotyka do dachu, bo całe obciążenie przenosi kit, na którym się wszystko opiera, a guma dociska tylko od strony zewnętrznej...

więc pytanie, czy to Thule nie odrobiło pracy domowej i w konfiguratorze podają stare dane, czy może w Fordzie nic o tym nie wiedzą albo nieźle ściemniają, oferując "Fordowskie akcesoria" jako jedyną opcję...

zostaje mi jeszcze obciążyć belki boksem i włożyć do niego sprzęt, wtedy zobaczymy jaki będzie rozkład sił i nacisk...

pawel2m 10-01-2011 19:53

Odp: Bagaznik dachowy
 
Daj znać co i jak bo kurczę mam panoramę + kratkę i nart nie ma jak wozić.
Więc albo kratka do rzeźnika (ale wtedy i tak 1 osoba out) albo box na dach.

antoine 11-01-2011 06:01

Odp: Bagaznik dachowy
 
oki, dziś prawdopodobnie dojadą do mnie obniżone stopy Thule 753, więc zobaczę jak one się układają do punktów mocowań i jak guma się układa...

jak będzie po wszystkim to puszczę parę zdjątek


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:07.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.