Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2018- ] Przytarta felga i opona o krawężnik (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=325224)

szyper 22-11-2021 07:35

Przytarta felga i opona o krawężnik
 
3 załącznik(i)
Wczoraj przy prędkości ok. 30-40 km/h przytarłem prawą przednią oponą (bokiem) o krawężnik :? Odczułem to uderzenie, odbiło samochód od tego krawężnika. Jako, że taka sytuacja zdarzyła mi się pierwszy raz i mnie teraz męczy mam parę pytań:

1) Czy uszkodzenie opony jak niżej kwalifikuje ją do wymiany? Wygląda to jak małe wgryzienie, nie jest to głębokie, druty nie wystają, opona nie puszcza ciśnienia.

2) Przytarta felga jak na zdjęciach. Czy takie otarcie może wpływać na prowadzenie? Czy jest to tylko kwestia estetyczna, która będzie mnie teraz wkur**ać ilekroć spojrzę/pomyślę o tym :<

3) Czy samo uderzenie mogło uszkodzić coś po stronie zawieszenia? Po zdarzeniu jechałem dalej i nic negatywnego nie odczuwałem ale też wściekły byłem bardzo.

mdmowski 22-11-2021 09:04

Odp: Przytarta felga i opona o krawężnik
 
1. Raczej nie.
2. Raczej nie. Zawsze można oddać felgę(i) do renowacji.
3. Mogło, ale raczej nie. Możesz sobie podjechać na stację i zrobić testy.
Podjedź sobie do wulkanizatora i niech oceni profesjonalnym okiem, a przy okazji możesz sprawdzić wyważenie.

Antej 22-11-2021 09:31

Odp: Przytarta felga i opona o krawężnik
 
pięknie nie jest, ale w granicach normy

obserwuj oponę,
zrób test drogowy (czy nie ściąga przy jeździe, przy hamowaniu, nie bije na wyższych prędkościach)

jak przez kilka dni będzie bez zmian, to można przyjąć że będzie dobrze

jak masz panikę w oczach i bezsenne noce to daj koło do wyważenia

michałek 22-11-2021 10:03

Odp: Przytarta felga i opona o krawężnik
 
Mi kiedyś od czegoś takie felga skrzywiła się osiowo. Miała bicie na boki 0k 4mm. Dwa sezony przejeździłem zanim ktoś to zauważył. A w międzyczasie poszło łożysko. Także sprawdzić i wyważyć warto.

szyper 22-11-2021 10:07

Odp: Przytarta felga i opona o krawężnik
 
Na dniach będzie przekładka na zimówki, więc będzie wyważona.

Jakoob 22-11-2021 11:38

Odp: Przytarta felga i opona o krawężnik
 
Zbieżność na pewno do sprawdzenia po takich uderzeniu i to na już. Felga raczej prosta nie będzie - ogólnie bardzo mocno przyłożyłeś, przy prędkościach autostradowych mogą być wibracje mimo wyważenia. Inna sprawa, że na krzywej feldze zbieżność nie wyjdzie idealnie, ona jest praktycznie do wymiany. Opona raczej się nadaje - obserwuj ją, niemniej służbista podczas kontroli czy diagnosta mogą mieć zastrzeżenia. Co do zawieszenia jeśli coś będzie nie ok powinno wyjść przy zbieżności.

kristop 22-11-2021 15:30

Odp: Przytarta felga i opona o krawężnik
 
jak dla mnie to tylko kosmetyczne przytarcie, troche mocniejsze to fakt
ale nic wiecej nie powinno ucierpieć

sam mam przetarta felge od kraweznika

Fulara 22-11-2021 15:52

Odp: Przytarta felga i opona o krawężnik
 
dla mnie opona jest do wymiany. na boku opony "mięsa" nie ma kto robi w oponach to wie.

druga sprawa to zawieszenie - jeśli po tym zdarzeniu kierownica zmieniła swoje położenie choć o milimetr to zawieszenie dostało. jeśli jest jak przed - powinno być ok.

to już musi ocenić kierowca

wasi69 22-11-2021 21:32

Odp: Przytarta felga i opona o krawężnik
 
Ja w zeszla zime przylozylem tylem na szklance przy predkosci ok 10km/h na parkingu w kraweznik. Wymiana lozyska.. niech gosc na zbieznosci oslucha lozysko

szyper 23-11-2021 11:33

Odp: Przytarta felga i opona o krawężnik
 
Cytat:

Napisał Fulara (Post 3380926)
dla mnie opona jest do wymiany. na boku opony "mięsa" nie ma kto robi w oponach to wie.

druga sprawa to zawieszenie - jeśli po tym zdarzeniu kierownica zmieniła swoje położenie choć o milimetr to zawieszenie dostało. jeśli jest jak przed - powinno być ok.

to już musi ocenić kierowca

Wydaje mi się, że kierownica jest ok. Natomiast 'wydaje' mi nie wystarcza. Wolę być pewien. Czy do upewnienia się wystarczy sprawdzenie zbieżności?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:45.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.