Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2014- ] Cieknący zbiorniczek płynu spryskiwaczy. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=296263)

ziolas84 20-05-2019 12:06

Cieknący zbiorniczek płynu spryskiwaczy.
 
Witam, czy ktoś wymieniał zbiorniczek płynu spryskiwaczy? Mam wyciek przez noc wylatuje cała zawartość. Może ma ktoś rysunki, lub wie jak się do niego dostać.

Matych 20-05-2019 13:48

Odp: Cieknący zbiorniczek płynu spryskiwaczy.
 
Trzeba zdjąć koło odkręcić nadkole i będziesz miał dostęp do zbiornika-do tego nie potrzeba rysunków.

mm32 20-05-2019 17:45

Odp: Cieknący zbiorniczek płynu spryskiwaczy.
 
Do wymiany,zderzak wypada z auta,niestety...

kaan1 23-05-2019 08:55

Odp: Cieknący zbiorniczek płynu spryskiwaczy.
 
Cytat:

Napisał ziolas84 (Post 3133184)
Witam, czy ktoś wymieniał zbiorniczek płynu spryskiwaczy? Mam wyciek przez noc wylatuje cała zawartość. Może ma ktoś rysunki, lub wie jak się do niego dostać.

Też miałęm wyciek. Podobnie jak u Ciebie schodził mi płyn przez noc /dzień przy parkowaniu. Okazało się że to nie zbiornik tylko wadliwy (pęknięty) element na połączeniu zbiornika z pompą. Nie trzeba było wymieniać zbiornika, wystarczyło zdjąć nadkole i wymienić ten element. Ważne aby to zrobić uważnie, jakikolwiek paproch jeśli dostanie się w uszczelnienie, powoduje mniejszy lub większy wyciek.

Woytas 13-08-2019 15:25

Odp: Cieknący zbiorniczek płynu spryskiwaczy.
 
... no to mam to samo , umówiona wizyta zobaczymy co ASO wyczaruje

kaan1 14-08-2019 08:43

Odp: Cieknący zbiorniczek płynu spryskiwaczy.
 
A więc jednak to jest to problem w modelu. Serwis podchodził do mnie bardzo podejrzliwie. Twierdzili, że nic takiego się nigdy nie działo i próbowali mnie wybadać, czy nie było kolizji, gdyż zbiorniki normalnie nie pekają. Ja się uparłem, aby najpierw sprawdzili co cieknie a potem wyrokowali - i wtedy wyszło to połączenie - chyba osadzenie pompy w zbiorniku. Pytanie na ile usterka jest usunięta, a na ile znowy się ujawni po jakimś czasie - gdy nowy element pęknie.

rokis73 04-09-2019 19:56

Odp: Cieknący zbiorniczek płynu spryskiwaczy.
 
Problem modelu. Właśnie zaczęło ciec i u mnie. Pytanie, czy ten pęknięty element na połączeniu zbiornika z pompką jest do kupna jako samodzielny element, czy należy sklejać, kombinować? Może znacie numer częsci?

mm32 04-09-2019 20:12

Odp: Cieknący zbiorniczek płynu spryskiwaczy.
 
Cytat:

Napisał rokis73 (Post 3170478)
jest do kupna jako samodzielny element

Tak,jest do kupienia oddzielnie.
W ASO na pewno mają to na miejscu bo temat im jest znany ;)

Woytas 04-09-2019 21:07

Odp: Cieknący zbiorniczek płynu spryskiwaczy.
 
U mnie ponoć ciekło z tej pompki, zamówiona mają mi to w ASO wymienić w przyszłym tygodniu

kaan1 04-09-2019 21:49

Odp: Cieknący zbiorniczek płynu spryskiwaczy.
 
Tak, wymienia sie pompkę, gdyż cieknie w miejscu osadzenia w zbiorniku.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:31.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.