Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2008-2011] Jak zabrać się za wymianę pompy sprzęgła? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=201611)

zibo_wrona 22-03-2014 10:49

Jak zabrać się za wymianę pompy sprzęgła?
 
2 załącznik(i)
Witam
Zamierzam wymienić pompę sprzęgła(wyciek płynu widoczny na dywaniku), ale niestety na forum nie znalazłem info o moim modelu. Jak dobrać się do niej od strony komory silnika? Czy w kabinie trzeba odkręcać cały uchwyt pedału sprzęgła? Proszę Was o pomoc.

salom 22-03-2014 11:06

Odp: Wymiana pompy sprzęgła
 
Pompa jest w kabinie, i nic sie nie odkręca z komory silnika, całych zamocowań pedałów nie trzeba wyjmować, tylko rurkę płynu, dwie śruby trzymajace pompę, od pedału nie trzeba odkręcać tego pręta wyciskowego, on tylko jest wcisnięty w osłonę gumową. Trzeba wziąć dobrą lampę położyć sie na podłodze, troche przeszkadza siedzenie kierowcy, jak jesteś słusznej tuszy, to lepiej go wymontować, będzie wygodniej.Założenie nowej, odwrotna kolejność, no ale trzeba odpowietrzyć sprżęgło, nieraz się udaje odpowietrzyć bardzo długo pompując pedałem sprzęgła po nalaniu płynu do zbiorniczka.

gogigi 05-01-2016 13:23

Odp: Jak zabrać się za wymianę pompy sprzęgła?
 
odkopie stary temat ale zapytam przy jakim przebiegu padła ci pompa ? Dzisiaj zauważyłem identyczne sytuacje jak na zdjęciu mokro i zaczął wydobywać się płyn hamulcowy.

Michal_Max 21-12-2017 10:19

Odp: Jak zabrać się za wymianę pompy sprzęgła?
 
Cześć, odkopię temat bo zabieram się za wymianę w foce MK2 FL a nie znalazłem opisu, są tylko informacje o pierwszej generacji.
Jak dobrać się do wężyków podpiętych do pompy? Trzeba wyjąć akumulator i podstawę czy coś jeszcze? I czy dostanę się od góry do odpowietrznika wysprzęglika ?

rojber 05-12-2018 11:30

Odp: Jak zabrać się za wymianę pompy sprzęgła?
 
filmik pomocny przy wymianie pompy sprzęgła w FF3
ja nie rozbierałem kolumny kierowniczej ani podszybia:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

ff30 29-01-2019 17:29

Odp: Jak zabrać się za wymianę pompy sprzęgła?
 
Cześć
Jestem właśnie po samodzielnej wymianie pompki w FF mk2 FL 1.8 TDCI 2008. Poniżej kilka porad:
1.wyjmujemy akumulator wraz z koszem
2.odpinamy przewody od pompki
- przewód miękki odpinamy ze zbiorniczka i od pompki
3. Odpinamy czujnik sprzęgła i odkrecamy 3 dolne nakrętki i luzujemy 4 od pedału sprzęgła ( jest wysoko umiejscowiona)
4. wyjmujemy sprężynę pedału
5. Odkrecamy pompę z mocowania(przeciwnie do kierunku wskazówek zegara).
6. Pompka jest wciśnieta w pedał i trzeba użyć lusterka aby ja
wycisnąć
7. Montaż nowej w odwrotnej kolejności i odpowietrzamy.
Uwaga:
Uszczelka gumowa z krućca twardego przewodu wysprzeglika została w starej pompie i przy odpowietrzaniu miałem powòdź. Polecam to sprawdzić przed podłączeniem!!
Pompka ma skrzydełka i muszą pasować do wycięć w uchwycie pedału, trzeba ja wlożyć pod katem takim jak ją wyciagalismy i przekrecamy zgodnie z ruchem zegara.
Mi wymiana zajęła 6h bez żadnych podpowiedzi ( nic nie znalazłem)

scyzor0 02-11-2019 16:07

Odp: Jak zabrać się za wymianę pompy sprzęgła?
 
Cześć wszystkim.
A jak tą pompę odpowietrzyć?

kafar27 24-01-2020 19:22

Wpadający pedał sprzęgła
 
Witam. Po wymianie pompki sprzęgła na nową firmy LPR pedał sprzęgła wpada w podłogę po dłuższym postoju i niskich temperaturach. Przed wymianą nie było takich problemów ze sprzegłem. Może ktoś miał podobne objawy po wymianie?

Fulara 24-01-2020 19:27

Re: Wpadający pedał sprzęgła
 
jak nie ma wycieków to proponuje odpowietrzyć raz jeszcze

kafar27 24-01-2020 19:36

Odp: Wpadający pedał sprzęgła
 
Układ był odpowietrzany kilkukrotnie i po jakimś czasie to samo


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:06.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.