Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2014- ] Kombi, bagażnik dachowy - jaki wyborać (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=295052)

domadm 19-04-2019 23:09

Kombi, bagażnik dachowy - jaki wybrać?
 
Cześć
Jako że bagażnik w MK5 kombi nie jest już wystarczający dla mojej rodzinki, zamierzam na wakacje pojechać z boxem na dachu.
Stoję aktualnie przed dylematem jaki bagażnik wybrać.

Najpierw myślałem o Thule Edge WingBar, ale tam niestety jest guma którą trzeba przycinać pod konkretny box i jest to upierdliwe kiedy chce się pożyczać trumnę i mogą być różne rozstawy.

Potem wybór poszedł w stronę Thule Evo WingBar, które nie ma już problemu z gumą, ale jakoś słabo przekonuje mnie to jak będą wystawać.

Ktoś ma doświadczenia z bagażnikiem dachowym do MK5 Kombi? Co macie? Co polecacie?

Zbyniu123 20-04-2019 00:15

Odp: Kombi, bagażnik dachowy - pomoc w wyborze
 
Ja z wlasnego doswiadczenia radze ci zredukowac ilosc bagazy i dac sobie spokuj jazda z boxem to masakra jakas jest, ograniczona predkosc, auto jedzie jak statek na morzu a pojemnosc wcale nie powala.

Sent from my F8331 using Tapatalk

domadm 20-04-2019 00:17

Odp: Kombi, bagażnik dachowy - pomoc w wyborze
 
Nie o takie rady pytałem :-)

I tak jadę z przyczepką, więc box mi nie robi różnicy a dodatkowe graty muszę gdzieś pomieścić.

Maro37 20-04-2019 07:52

Odp: Kombi, bagażnik dachowy - pomoc w wyborze
 
co prawda do mk4. Kupiłem aluminiowe z lidla ,mam je już 4 lata i są naprawdę wytrzymałe ' koszt 149 zł .

domadm 20-04-2019 08:34

Odp: Kombi, bagażnik dachowy - pomoc w wyborze
 
A głośne są? To dla mnie ważne żeby nie szumiały zbytnio.

Zbyniu123 20-04-2019 08:40

Odp: Kombi, bagażnik dachowy - pomoc w wyborze
 
Cytat:

Napisał domadm (Post 3121196)
Nie o takie rady pytałem :-)

I tak jadę z przyczepką, więc box mi nie robi różnicy a dodatkowe graty muszę gdzieś pomieścić.

Ja kupilem mont blanc poniewaz maja bardziej praktyczny ksztalt i sa wieksze i bardziej ciche niz thule.

Sent from my F8331 using Tapatalk

Matych 20-04-2019 12:26

Odp: Kombi, bagażnik dachowy - pomoc w wyborze
 
Cytat:

Napisał domadm (Post 3121243)
A głośne są? To dla mnie ważne żeby nie szumiały zbytnio.

Pewnie są bezszumowe i ultra bezpieczne jak każde belki z dyskontu.

rzepak 24-04-2019 21:44

Odp: Kombi, bagażnik dachowy - jaki wyborać
 
Co prawda nie kombi ale właśnie wczoraj założyłem belki Thule Evo Wingbar, i jestem troche rozczarowany tym jaki generują szum i czasem nawet gwizd (chociaż to może być kwestia uszczelek które musze poprawić). W poprzednim aucie miałem zwykłe stalowe kwadratowe belki też thule, a nie było takiego pogorszenia drastycznego (ale też mondeo może samo w sobie jest cichsze stąd taka różnica)

Zbyniu123 25-04-2019 14:10

Odp: Kombi, bagażnik dachowy - jaki wyborać
 
Jak zalozysz boxa to ucichnie

Sent from my F8331 using Tapatalk

domadm 27-04-2019 10:06

Odp: Kombi, bagażnik dachowy - jaki wyborać
 
Trochę mnie zmartwiłeś bo właśnie o tych Thule Wingbar Evo myślałem. A to jedne z droższych.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:07.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.