Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Sprzęt Audio/CB/GPS (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=98)
-   -   [Mondeo 2014- ] Czy brak odtwarzacza w radioodtwarzaczu może być przyczyną wymiany samochodu ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=302512)

Janusz314 01-11-2019 02:59

Czy brak odtwarzacza w radioodtwarzaczu może być przyczyną wymiany samochodu ?
 
Wczoraj odebrałem z salonu nowego Forda Mondeo trend (benzyna 1.5). Radość moja była krótka bo okazało się, że zamiast wpisanego na umowie radioodtwarzacza z Synch 3 jest tylko radioodbiornik z Synch3 . Sprawdziłem, ze w cenniku firmy na jej stronie www jest wskazane audio dla tego modelu jako <radioodtwarzacz z CD/MP3> Dzwoniłem do dealara, też był zaskoczony tą sytuacją ale twierdzi, z podmiana audio jest technicznie praktycznie niemożliwa. Czy w tej sytuacji <walczyć> o wymianę całego auta ? Mam dużo starych płyt CD i nie chce mi się ich kopiować na telefon. Z drugiej strony wiem, ze samochodów z silnikiem 1,5 już prawie nie na polskim rynku więc salon może nie mieć dla mnie innej oferty.

Janusz314 01-11-2019 03:16

Radioodtwarzacz bez odtwarzacza
 
1 załącznik(i)
Wczoraj zamiast wpisanego na umowie Forda Mondeo trend (benzyna 1.5) z radioodtwarzaczem z Synch 3 odebrałem samochód tylko radioodbiornikiem z Synch3. Czy salon ASO ma techniczne możliwości wymiany modułu Audio w tym modelu? Jeśli odmówią mi wymiany to czy zewnętrzny CD będzie dobrze funkcjonował podłączony do jednego z dwóch portów USB lub przez bluetooth ? Załączam foto z mojego panelu.

tomaszjan31 01-11-2019 07:33

Odp: Czy brak odtwarzacza w radioodtwarzaczu może być przyczyną wymiany samochodu ?
 
Kolego, jak już podpisałeś protokół odbioru i odjechałeś to pupa zbita.
Albo podmiana na wlasciwy w aso, albo rekompensata w postaci gadżetów, ewentualnie pakiety serwisowe.
Jak dobrze to rozegraz to wyjdziesz dobrze na tym.

Yoo! 01-11-2019 07:39

Odp: Radioodtwarzacz bez odtwarzacza
 
Nie rozumiem,odebrałeś samochód z czymś czego nie zamawiałeś i zastanawiasz się nad tym czy Ford odmówi Ci wymiany ?

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka

Janusz314 01-11-2019 11:05

Odp: Radioodtwarzacz bez odtwarzacza
 
To jest moje pierwsze auto odebrane z salonu od 30 lat , dlatego nie znam procedur/obyczajów. Przepraszam, za założenie dwóch wątków, myślałem, że dotrę z tą sprawą do różnych osób a jest to problem techniczno-prawny . Dealer wstępnie twierdzi, że mam rację ale oni nie będą mogli wymienić tego modułu audio z przyczyn technicznych. Jak przed zakupem kilka dni temu dzwoniłem po salonach Forda to Mondeo 2019 w benzynie 1.5 jest już praktycznie wyprzedane, a w przyszłym roku nie będzie tego silnika. Dlatego ewentualna propozycja zwrotu pieniędzy nie będzie mi pasować. Zacząłem więc myślec o pójście z dealerem na jakiś kompromis, np salon obniża cenę, lub dokłada jakiś pakiet a ja instaluję sobie sam zewnętrzne CD..

Janusz314 01-11-2019 11:11

Odp: Czy brak odtwarzacza w radioodtwarzaczu może być przyczyną wymiany samochodu ?
 
<...podmiana na właściwy w ASO>. Czy masz na myśli właściwy moduł audio (podobno to technicznie niemożliwe) czy samochód (podobno nie ma rynku).

tedi_k 01-11-2019 11:43

Odp: Radioodtwarzacz bez odtwarzacza
 
Cytat:

Napisał Yoo! (Post 3188699)
Nie rozumiem,odebrałeś samochód z czymś czego nie zamawiałeś i zastanawiasz się nad tym czy Ford odmówi Ci wymiany ?
...

Ford aktualnie nie ma technicznej możliwości w "poliftowym" Mondeo MK5 założyć ACM z czytnikiem CD (czyli wg Waszej nomenklatury "odtwarzacz"). Obecnie ACM (czyli "radia") są produkowane jedynie w wersji bez CD, a założenie jakiegoś starego ACM z modelu "przedliftowego" wymaga także wymiany panelu przycisków. Wybór części z katalogu "po VIN" nie pozwoli im na takie dobranie właściwych części.
Są oczywiście w ofercie "zewnętrzne" CD montowane bodajże w schowku, ale raczej sugeruję zrzucić sobie swoją muzykę na USB niż "iść w tę stronę". Nie ma to większego sensu.

@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] - raczej bym sugerował "zadośćuczynienie" w postaci jakiegoś pakietu przeglądów albo innego dodatku (dywaniki, ładowarka bezprzewodowa do telefonu itp.).

leszcz 01-11-2019 13:07

Odp: Czy brak odtwarzacza w radioodtwarzaczu może być przyczyną wymiany samochodu ?
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] wymieniasz panel na taki :
https://naforum.zapodaj.net/thumbs/29a93843a3e3.jpg

wstawiasz radio z CD i konfiguracja odpowiednia i powinno chodzić :D
radio to koszt około 400-500 , panel coś koło 500 tak patrząc po allegro

Janusz314 01-11-2019 13:22

Odp: Radioodtwarzacz bez odtwarzacza
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 3188772)
...
Są oczywiście w ofercie "zewnętrzne" CD montowane bodajże w schowku, ale raczej sugeruję zrzucić sobie swoją muzykę na USB niż "iść w tę stronę". Nie ma to większego sensu.

@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] - raczej bym sugerował "zadośćuczynienie" w postaci jakiegoś pakietu przeglądów albo innego dodatku (dywaniki, ładowarka bezprzewodowa do telefonu itp.).

Dzięki za informację i rady. Jestem diznozaurem i mam kolekcje kilkuset CD zbieraną przez 30 lat. Normalnie raz na tydzień brałęm klika płytek do starego MK3 i miałem czego słuchać w drodze do pracy . Kopiowanie tego na pendrive to wiele dni zabawy. Dlatego chcę mieć CD, opcja ze <schowkiem> byłaby ostatecznością.

Bump:
Cytat:

Napisał leszcz (Post 3188792)
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] wymieniasz panel na taki :
.....
wstawiasz radio z CD i konfiguracja odpowiednia i powinno chodzić :D
radio to koszt około 400-500 , panel coś koło 500 tak patrząc po allegro

Czyli technicznie jest to możliwe ale pewnie ASO nie będzie chciało się w to bawić. Rozumiem, ze to jest system Audio Sony do kupna w wersji Tytanium Mondeo. Jest tam 12 głośników (z subwooferem) czy jesteś pewien, że zagra to z moimi 8 głośnikami ?

leszcz 01-11-2019 13:43

Odp: Radioodtwarzacz bez odtwarzacza
 
Cytat:

Napisał Janusz314 (Post 3188795)
Rozumiem, ze to jest system Audio Sony do kupna w wersji Tytanium Mondeo. Jest tam 12 głośników (z subwooferem) czy jesteś pewien, że zagra to z moimi 8 głośnikami ?

Panel ma napis SONY co oznacza ,że w aucie jest nagłośnienie od tego producenta . Nic więcej ten napis nie oznacza . Panele są zamienne


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:16.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.