Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Jak sprawdzić ile PIN ma lusterko (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=303643)

Ja7 02-12-2019 09:53

Jak sprawdzić ile PIN ma lusterko
 
2 załącznik(i)
Witam,

Mam forda S-MAX polift. Rok produkcji 2010, niestety skradziono mi 2 lusterka zewnętrzne (wyrywając i odcinając przewody) i muszę je wymienić. Szukam zamienników i pojawiło się pytanie ilu pinowe lusterko jest potrzebne. W jaki sposób mogę sprawdzić ile pinów mają lusterka w moim modelu?
Ogólnie to miałem lusterka z regulacją elektryczną (bez składania elektrycznego), z podświetleniem progów i z ogrzewaniem.

W załączniku przesyłam pozostałość po kradzieży...

I drugie pytanie, czy znacie kogoś we Wrocławiu lub okolicach kto mógłby zająć się wymianą tych lusterek?

Vito2m 02-12-2019 17:44

Odp: Jak sprawdzić ile PIN ma lusterko
 
Masz odciete przewody policz ile wystaje przewodow i juz masz odpowiedz na Twoje pytania , jak nie jestes pewny sciagnij boczek , tam lusterko jest gniazdo i reszta twioch przewodow , To juz lusterk kradna ? Chyba masz 8 pinow , slabo widac policz dobrze

Ja7 02-12-2019 21:15

Odp: Jak sprawdzić ile PIN ma lusterko
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] , dzięki za odpowiedź. Coś dziwnie przeskalowało obraz i faktycznie na miniaturach nic nie widać... Wystających przewodów jest 9. Poszukam jeszcze instrukcji jak zdemontować boczek. Jakaś akcja u mnie na osiedlu była i pokradli lusterka z kilku aut...

Vito2m 03-12-2019 01:35

Odp: Jak sprawdzić ile PIN ma lusterko
 
Raczej nie bedzie problemu ze zdjeciem boczku , spewnoscia sobie poradzisz , Ja kupowalem niedawno temu lusterko 13 pin placilem 320 z wysylka ,

Ja7 04-12-2019 10:12

Odp: Jak sprawdzić ile PIN ma lusterko
 
1 załącznik(i)
Tak wygląda kostka od tego lusterka. Teraz szukam zamiennika :D I mam 2 pytania - jak liczyć te piny? :x I drugie pytanie: Czy jest to możliwe, że kostki są takie same dla lusterka z elektrycznym składaniem i bez elektrycznego składania?
Pytam, bo znalazłem ofertę z identyczną kostką ale w opisie jest informacja, że lusterko ma elektryczne składanie natomiast moje nie miało (przynajmniej nie miałem takiej opcji na panelu i zawsze składałem je "mechaniczne" - pchając ; )

Parch 04-12-2019 11:54

Odp: Jak sprawdzić ile PIN ma lusterko
 
Cytat:

Napisał Ja7 (Post 3199833)
Czy jest to możliwe, że kostki są takie same dla lusterka z elektrycznym składaniem i bez elektrycznego składania?

Wtyczki lusterek z lat 2007-2014 są zawsze takie same. Są tylko mniej lub bardziej "obsadzone" pinami/kablami.
Cytat:

Napisał Ja7 (Post 3199833)
jak liczyć te piny?

Po co liczyć. Kup lustro, które ma co najmniej taką ilość pinów/kabli jak Twoje i będzie ok. Jak kupisz lusterka z większą ilością pinów, to też będzie ok. Najwyżej nie wykorzystasz ich wszystkich możliwości.
Cytat:

Napisał Ja7 (Post 3199833)
Teraz szukam zamiennika

Co masz na myśli pisząc "zamiennik". Jeśli chodzi Ci o lusterko nieoryginalne, to musisz wiedzieć, że w "zamiennikach" szwankuje często działanie składania/rozkładania lusterek. Gdybyś chciał wzbogacić swoje auto w taką funkcję, to lepiej kupować używane oryginalne lusterka.

Ja7 04-12-2019 11:59

Odp: Jak sprawdzić ile PIN ma lusterko
 
Dzięki za wyjaśnienia! Miałem na myśli nieoryginalne lusterko. Gościu z warsztatu gdzie to robię już coś znalazł. Nie zależy mi na automatycznym składaniu, ważne żeby szkiełko lusterka nie drżało w czasie jazdy i żebym mógł sobie je ręcznie składać/rozkładać i będę zadowolony ;)

Parch 04-12-2019 12:02

Odp: Jak sprawdzić ile PIN ma lusterko
 
No to jeśli chcesz, to ja chyba miałbym nieoryginalne lustro lewe na zbyciu. Jakbyś potrzebował to pisz PW.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:03.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.