Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2008-2011] Po wymianie zegarów ESP nie działa (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=305159)

BiiLii 17-01-2020 23:42

Po wymianie zegarów ESP nie działa
 
Witam wymieniłem u mechanika zegary z bieda edyszyn na polift z dużym wyświetlaczem. Dzisiaj odebrałem auto pojeździłem po mieście było wszystko OK.
Z ciekawości zrobiłem sobie LED TEST i uświadomiłem sobie że kontrolka ESP nie zapala się przy starcie silnika ani w LED TEST. Zrobiłem próbnego zrywa i koła boksowały w miejscu, a kiedyś na starych zegarach jak próbowałem koledze podwórko poryć czułem wyraźne szarpanie któremu towarzyszyła migająca kontrolka ESP.
Teraz podczas zrywa nic się nie zapala.

Przycisku ESP nie posiadam a w Menu komputera nie ma opcji włączenia a wiem że taka opcja istnieje.

Co mam teraz zrobić da się jakoś to przywrócić? czy jestem skazany na brak ESP?

Dodatkowo dodam że w LED TEST kontrolka świateł przeciw mgielnych też się nie pojawia ale jak się je włączy to kontrolka zapala się
ABS pali się normalnie.

Rom lvl 0511
Ford Focus 1.6 tdci 2008

Antej 18-01-2020 06:11

Odp: Po wymianie zegarów ESP nie działa
 
Zacznij od sprawdzenia czy mechanik w ogóle dobrze wykonał swoją pracę.
Znam takich co zapisują klucze i koniec.
VIN zostaje stary, ustawienia licznika stare.

Pewnie "ptaszki" stoją w złych miejscach.
W dziale usług masz kogoś z 3city.

BiiLii 18-01-2020 16:18

Odp: Po wymianie zegarów ESP nie działa
 
Cytat:

Napisał Antej (Post 3214204)
W dziale usług masz kogoś z 3city.

Dzięki za namiary już napisałem i w następnym tygodniu podaję

Antej 18-01-2020 16:23

Odp: Po wymianie zegarów ESP nie działa
 
Cytat:

Napisał BiiLii (Post 3214190)
wymieniłem u mechanika zegary

Cytat:

Napisał BiiLii (Post 3214190)
Dzisiaj odebrałem auto

Swoją drogą jak można zostawiać auto na taką czynność... :?

przyjęta praktyka na forum to robota w czasie około 1h, trochę gadania, jazda próbna i właściciel non stop w aucie

Czasem zdarza się jakiś babol (typu za dużo zaznaczeń przez rozgadanie, lub zbyt dużo funkcji dodatkowych), ale po to jest jazda próbna.

technik08 18-01-2020 18:38

Odp: Po wymianie zegarów ESP nie działa
 
Cytat:

Napisał BiiLii (Post 3214190)
Dodatkowo dodam że w LED TEST kontrolka świateł przeciw mgielnych też się nie pojawia ale jak się je włączy to kontrolka zapala się .

Rom lvl 0511
Ford Focus 1.6 tdci 2008

Kontrolki przeciwmgielnych są zasilane z plusa ww świateł , a nie sterowane po szynie CAN . W związku z tym nie pojawiają w teście zegarów .

BiiLii 20-01-2020 20:19

Odp: Po wymianie zegarów ESP nie działa
 
Umówiłem się z Panem zobaczymy co powie

Grzegorz MX 21-01-2020 09:16

Odp: Po wymianie zegarów ESP nie działa
 
Cytat:

Napisał Antej (Post 3214357)
Swoją drogą jak można zostawiać auto na taką czynność... :?

przyjęta praktyka na forum to robota w czasie około 1h, trochę gadania, jazda próbna i właściciel non stop w aucie

Czasem zdarza się jakiś babol (typu za dużo zaznaczeń przez rozgadanie, lub zbyt dużo funkcji dodatkowych), ale po to jest jazda próbna.

akurat to zrobił sam mechanik, ten sam od klocków, przegubów i wymiany oleju. Ja nie wierzę w cuda że goście umieją wszystkie marki i wszystkie mody.

Pewnie zadzwonił po kogoś z TEGO forum albo drugiego i jemu to ogarnął.

Antej 21-01-2020 10:03

Odp: Po wymianie zegarów ESP nie działa
 
Cytat:

Napisał Grzegorz MX (Post 3215372)
Ja nie wierzę w cuda

Twoja wiara mało mnie interesuje.
To co piszę opieram na doświadczeniu.

BiiLii 16-06-2020 19:48

ESP nie działa po wymianie zegarów
 
5 załącznik(i)
Witam, na wstępie zaznaczę że już zakładałem taki temat dawnoooo temu ale nie było odzewu. Założę jeszcze raz temat bo wyszły nowe okoliczności.

Ale najpierw od początku.
Około 8 mies. temu wymieniłem zegary z wersji bieda edyszyn (bez kompa) na polift z dużym wyświetlaczem.
Zegar działa do tej pory wzorowo, tylko jest jeden problem nie działa system ESP co dało mi się we znaki podczas deszczowej pogody.
W starych zegarach ESP działało prawidłowo, podczas szybkiego startu na mokrej nawierzchni auto zaczynało tak jakby przerywać i towarzyszyło temu migająca kontrolka ESP.

A po wymianie podczas startu z mokrej nawierzchni koła boksują w miejscu do momentu kiedy nie zdejmę nogi z gazu.
Kontrolka na LED TEST też się nie wyświetla. (Ale na zdjęciach które otrzymałem przed kupnem zegarów była ikona ESP zapalona)
Skontaktowałem się z gościem który znał się na programach typu Elm i Ford Skan, bo potrzebowałem i tak pomoc w włączeniu nagrzewnicy dodatkowej.
Jednak gościu walczył z tym ESP dobre 40 min i nic nie udało mu się wskórać.

Teraz napisze to co udało mi się zapamiętać
W elm po włączeniu ESP owszem licznik pokazał w menu opcje ESP jednak 0 reakcji na nią. Dodatkowo w elm po wejściu w szczegóły ESP nie było podane wersji sterownika ani żadnych numerów.
W Ford Scan za to nie wykrył błędu podczas wyłączonego lub włączonego ESP.
Gościu wykonał w FS reset całego systemu abs i esp. Po tym zabiegu oczywiście nic się nie zmieniło ESP dalej nie działało jednak w ELM pojawiała się wersja sterownika i jakieś inne numery których wcześniej było brak.
Finalnie na tym zakończyliśmy grzebanie przy tym bo skończyły mu się pomysły.

Focus polfit 1.6 TDCI 2008
Dodam że licznik zakupiony również pochodzi z Focusa 2008 r

Może ktoś z forum miał podobnie i wie gdzie leży problem ?

Antej 16-06-2020 20:02

Odp: ESP nie działa po wymianie zegarów
 
Co za problem kontynuować temat?

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Chciałbym zobaczyć ustawienia licznika z elmconfiga.

W podstawowym liczniku nie ma opcji wyłączania ESP, więc jeśli jest i mogłeś je wyłączać to powinno być z konsoli środkowej poprzez przycisk.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:48.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.