Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2003-2007] Wymiana lamp na xenon (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=280989)

Kafar1986 15-05-2018 21:11

Wymiana lamp na xenon
 
Witam
Panowie jako że nadażyła się okazja i dostałem kompletne lampy xenon do autka chciałbym sie poradzić w sprawie przeróbki . Otóż lampy sa z anglika i czy jest sposób aby lampy przerobić na eu? Może wymiana soczewek? Tylko na jakie?

stardoorst 16-05-2018 12:14

Odp: Wymiana lamp na xenon
 
Masz cały komplet z czujnikami poziomowania, spryskiwaczami, modułem HID?

Kafar1986 16-05-2018 19:19

Odp: Wymiana lamp na xenon
 
Mam lampy z przetwornicami kompletne. Spryskiwacze i poziomowanie zamierzam dołożyć ale dopiero gdy okaże się że moge te lampy wykorzystać. Tak więc jak to wygląda od strony technicznej?

luki213 16-05-2018 20:57

Odp: Wymiana lamp na xenon
 
Bardzo drogo. Spryskiwacze reflektorow sa w zderzaku, powodzenia i wytrwalosci zycze w przerabianiu lub nawet podmiance zderzaka. Myslales gdzie bedziesz mial przycisk do uruchamiania spryskiwaczy? Bez tego dowod rejestracyjny masz zatrzymany i do,tego mandat od 50 do 500zl plus skierowanie na stacje diagnostyczna. W tej chwili sa dostepne tak mocne zarowki z Philipsa lub Osram ze swiatla masz identycznie silne jak ksenon ok 4000lumenow bo to jest standardowa moc swiatla. Pamietaj ze zarowki te najdrozsze kosztuja do 150zl za komplet a palnik oryginalny conajmniej 150zl sztuka a wytrzmalosc podobna. Czy beda pasowac, beda, tylko gdzie upchasz przetwornice tam juz jest ciasno a i lewe swiatlo bedzie swiecic wyzej a w Europie ma swiecic prawe. Z tym bedzie problem. Skorka nie warta wyprawki. Przegladu nie przejdzie a jak sie przeslizniesz to na ulicy bedziesz zaciskal d... przed kazdym patrolem. Warto? Wg mnie nie.

stardoorst 16-05-2018 23:25

Odp: Wymiana lamp na xenon
 
W ubiegłym roku bardzo poważnie przymierzałem się do zmiany reflektorów na xenon. Brałem pod uwagę wyłącznie wersję zgodną ze wszystkimi przepisami. Temat miałem dokładnie rozpracowany. Zrezygnowałem z realizacji tego pomysłu po podliczeniu kosztów zakupu wszystkich potrzebnych elementów i uświadomieniu sobie ile godzin musiałbym poświęcić na to, aby to wszytko zainstalować. Gdyby mój C-Max miał dopiero 3 lata i miałbym w planie jeździć nim przez np. 10 lat to bym to zainstalował, ale nie teraz jak mój wóz ma już 14 lat i 300tys km na liczniku. Twój widzę, że też jest rocznik 2004. Moja rada - nie warto.

Kafar1986 17-05-2018 15:50

Odp: Wymiana lamp na xenon
 
No myślałem że to troszke łatwiejsze ale skoro faktycznie taki hardkor to sobie odpuszcze. A skoro już mowa o żarówkach to jakie macie na mysli? Nie chodzi mi już onawet o barwe ale o moc świecenia. Chciał bym coś co świeci w miare mocno a i wytrzyma triszke czasu.

Artu66 17-05-2018 16:57

Odp: Wymiana lamp na xenon
 
Szukaj pod nazwami Philips Racing Vision ; Philips X-treme Vision ; Osram NIGHT BREAKER LASER

Kafar1986 17-05-2018 19:05

Odp: Wymiana lamp na xenon
 
Dzięki za pomoc. Następne auto już z xenonem albo ledem kupie��

Gregi86 17-05-2018 19:58

Odp: Wymiana lamp na xenon
 
jezeli jest to xenon z anglika to musisz obrocic przeslony w lampie, nie bedzie to ideanie zalamane swiatlo lecz linia prosta (wersja kontynentalna) i to wystarczy aby zrobic przeglad.
wiem poniewaz mam anglika
co do reszty to tak jak mowia koledzy, zamontowanie spryskow i reszta sprzetu generuje dodatkowe koszty

szmelcmax 26-11-2018 10:15

Odp: Wymiana lamp na xenon
 
Witam. Czy możecie podpowiedzieć czy istniała opcja w C-Max 2003-2007 spryskiwaczy reflektorów w autach bez ksenonów? Widziałem coś takiego i zastanawiam się czy to możliwe? Jak nie to zapewne lampy zmienione, albo zderzak.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:15.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.