Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2011-2014] Plug & Play - dodawanie elementów wyposażenia (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=223975)

Piecyk1988 28-04-2015 20:25

Plug & Play - dodawanie elementów wyposażenia
 
Witam,
Zainspirował mnie temat kolegi jar00 dla Mk2 ( [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] ) dotyczący elementów wyposażenia, które są Plug&play, lub wymagają niewielkiego nakładu pracy amatora sobotniego grzebania przy swoim aucie :razz:

Od siebie mogę dodać na początek, że bez większych problemów można wersję bez podłokietnika przerobić na wersję z podłokietnikiem, jeśli zakupimy gotowy zestaw do przekładki to kwestia 2 godzin i cieszymy się wygodnym miejscem oparcia łokcia.

Zauważyłem u siebie miejsce na lampkę oświetlającą nogi pasażera (jest ewidentne podłużne miejsce na włożenie lampki) w pobliżu jest też wolna mała wtyczka do której biegną 4 kabelki. Czy ktoś dokładał takie oświetlenie w mk3?

Piecyk1988 29-04-2015 10:11

Odp: Plug & Play - dodawanie elementów wyposażenia
 
zrobione.

Jacek_l 29-04-2015 15:38

Odp: Plug & Play - dodawanie elementów wyposażenia
 
Radia można zamieniać - jedynie na zmianę z nawigacją trzeba podłączyć odbiornik GPS.

Pokrętło świateł - jak się nie ma ściemniania zegarów to można sobie kupić ze ściemnianiem i ...działa :)

Wojtek O. 29-04-2015 16:11

Odp: Plug & Play - dodawanie elementów wyposażenia
 
Bardzo dobry temat. Sam żałowałem że takiego jeszcze tu nie ma.
Przy zmianie z podstawowego radia na wyższe trzeba jeszcze dołożyć moduł Bluetoth. Teoretycznie łatwo też dołożyć tempomat w dieslach. Wystarczy zmienić wieniec kierownicy i aktywować opcje. Z tego co wiem zegary z dużym wyświetlaczem tez wystarczy wymienić i tylko potem wgrać odpowiedni przebieg. Ponoć podobnie jest z wyświetlaczem radia. Zobaczę jak jest z podgrzewanymi fotelami bo chyba instalacje mam u siebie. Tak samo pod panelem klimy widziałem że jest okablowanie do przycisków podgrzewanej szyby i drugiego panelu gdzie sie podłącza wyłącznik ESC, czujników parkowania, Auto startu i czegoś jeszcze. Wydaje sie że też można zmieniać lampki oświetlenia na suficie bo są różne poziomy. Na pewno 5 minut zajmuje wymiana wlotów powietrza po bokach z podstawowych na te z aluminiowymi ramkami. Fotele, kanapa i boczki drzwi też są proste w wymianie. Z elektronicznych opcji tez jest kilka które ma każdy Mk3. Np. Hill holder i możliwośc wyłączania ESP z menu. Samemu tez można dezaktywować pikanie niezapiętych pasów 4 razy podczas gdy siedzi ktos na miejscu z którego chcemy dezaktywować wkładamy i wyjmujemy pas. Temat będe drążył i co wymyśle to na pewno sie pochwale.

Bump: A jeszcze oczywiście przednie reflektory na te z czarnymi plastikami zamiast chromów. Jesli dobrze widziałem to tylne LED też da sie po prostu zamienić. Bo Xenony to już grubsza robota.

Jacek_l 29-04-2015 17:58

Odp: Plug & Play - dodawanie elementów wyposażenia
 
Cytat:

Napisał Wojtek O. (Post 2395833)
Teoretycznie łatwo też dołożyć tempomat w dieslach

Wystarczy kierownica z pilotem tempomatu, kabelek o jakimś tam numerze i ...ktoś kto aktywuje to w kompie samochodu :)

Piecyk1988 29-04-2015 19:17

Odp: Plug & Play - dodawanie elementów wyposażenia
 
Chciałbym wymienić kierownicę i gałkę biegów na skórzaną, gałka to pikuś pytanie dotyczy kierownicy… w obecnej mam pilota do tempomatu i telefonu/radia, czy muszę szukać kierownicy z tymi pilotami, czy każda kierownica ma miejsce na ich podłączenie i mogę je przełożyć do kierownicy fabrycznie bez pilotów?

Wojtek O. 29-04-2015 19:32

Odp: Plug & Play - dodawanie elementów wyposażenia
 
Niestety chyba lepiej poszukać takiej już z przyciskami. Inaczej wymaga to rzeźbienia/wycinania. Ale da się, ktoś to zrobił bo czytałem.

jadja 29-04-2015 21:08

Odp: Plug & Play - dodawanie elementów wyposażenia
 
Ja do chińskiego radia z dotykowym panelem 8" (android,nawigacja, telewizja, radio,MP3,DVD,bluetooth, telefon), dołożyłem przedwczoraj kamerę wsteczną. Dołożyłem lusterko fotochromatyczne wg własnego pomysłu, zainstalowałem na stałe pilot do garażu z przyciskiem w podłokietniku i zasilany z akumulatora. Mam także tempomat i limiter prędkości po przekładce kierownicy i aktywacji przez kolegę mayak. Także przez niego ryglowanie zamków i asystent jazdy pod górę i monitorowanie powietrza w oponach.
Zegary wymieniłem na wersję z dużym, kolorowym wyświetlaczem , zmieniłem przełacznik świateł i zegary mogę przyciemniać. Wzdłuż bocznych szyb, nazewnątrz mam listwę chromowaną, identyczną z oryginalną. W najbliższym czasie założę światła dzienne.

Wojtek O. 30-04-2015 09:54

Odp: Plug & Play - dodawanie elementów wyposażenia
 
Listwę chromoloną też mam dołożoną.

schraczek 04-05-2015 12:11

Odp: Plug & Play - dodawanie elementów wyposażenia
 
Ja właśnie wymieniam szybę przednią na solara z podgrzewaniem ( jakoś go nie kupiłem pakietu winter jak zamawiałem auto).
Pierwsza dobra wiadomość - instalacja na podszybiu na dole w komorze silnika jest. Co prawda nie widać przewodów masowych koło lusterka, ale może będę musiał dokładniej poszukać.
Btw. Wiem, że to nie foka ale prawie ;-).


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:14.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.