Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2011-2014] Wadliwy akumulator? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=310677)

maciek300626 02-07-2020 20:46

Wadliwy akumulator?
 
Hej, od kilku dni stałem się szczęśliwym posiadaczem Forda Focusa 1.6 tdci, 115km, rocznik 2012 przebieg 195 tys. Podczas jazdy próbnej około 2 tyg. temu nie dostrzegłem z moim kolegą mechanikiem żadnych problemów. Po 3 dniach spędzonych z tym autem dostrzegłem, że m.in. system start stop nie działa (gdzie sprzedawca zapewniał że jest inaczej). W dniu zakupu auta, dostałem informację od sprzedawcy, że został dzień wcześniej wymieniony akumulator (okej coś mogło się stać, zrozumiałem). 3 dni spędzone z tym autem i fakt odkrycia m.in. wcześniej wspomnianego braku działania systemu start/stop, braku "pipczenia" podczas braku zapięcia pasów przed jazdą (podczas jazdy), brak wyświetlania temperatury zew. na komp. pokładowym czy problemy z klimatyzacją (mam manualną, klima czasami nie chłodzi tak jak powinna i zewnętrzne nawiewy te przy szybach nie dają odpwiedniego nasilenia dmuchania), ale jestem niemal pewien że podczas jazdy próbnej klima i ostrzeżenie o pasach działały prawidłowo (wtedy był jeszcze stary akumulator). Wspomniane okoliczności i historia z wymianą akumulatora przez sprzedawcę dzień przed moim zakupem auta, powodują że podejrzewam iż to właśnie akumulator jest przyczyną tych problemów i braku działania/wyświetlania na komp. pokładowym niektórych funkcji. Miał ktoś takie problemy? Może coś innego jest temu winne? Dodam na koniec że brak problemów z odpalaniem samochodu. Pozdro!! :):)

gregor75 02-07-2020 21:07

Odp: Wadliwy akumulator?
 
Nie działający Start-Stop może mieć powiązanie z akumulatorem reszta nie

Sokółłł 02-07-2020 21:38

Odp: Wadliwy akumulator?
 
Zapytaj sprzedawcy czy "powiadomił" auto o zmianie akumulatora na nowy. I sprawdź czy jest właściwy do tego modelu zastosowany czyli AGM. Poczytaj instrukcję obsługi auta zanim zadasz kolejne pytania - sekcję o akumulatorze. Tylko nie pisz, że nie masz instrukcji, jest na stronie Forda.

daaro 02-07-2020 22:22

Odp: Wadliwy akumulator?
 
Efb
Nie agm

wasi69 03-07-2020 11:06

Odp: Wadliwy akumulator?
 
Przy niskim naładowaniu akumulatora komputer odcina "niepotrzebne odbiorniki" tj wyswietlacz klimy, start-stop itd.. jeżeli typ akumulatora się zgadza jak koledzy wspominają EFB to naładuj go porządnie prostownikiem, i na wszelki wypadek sprawdz pobór prądu na klemie może być tak, że wstawili nowy nienaładowany i wytrzymał 3 dni. ;)

maciek300626 03-07-2020 13:35

Odp: Wadliwy akumulator?
 
Hmm... czyli prawdopodobnie moje podejrzenia się potwierdziły. Za tydzien oddaje auto na serwis w celu wyjaśnienia niejasności i zrobienia rozrządu. Wtedy dowiem się mam nadxieje czego to jest wina. Dam znac, dzięki za pomoc ;)

Sokółłł 03-07-2020 20:57

Odp: Wadliwy akumulator?
 
Cytat:

Napisał daaro (Post 3263488)
Efb
Nie agm

Zgadza się chociaż ja mam taki aku, i na nim jest napisane, że można stosować zamiennie dlatego napisałem AGM:

https://www.xn--akumulatory-krakw-vy...ue-ef_3055.jpg

daaro 04-07-2020 05:28

Odp: Wadliwy akumulator?
 
Nie zalecany agm pod maskę
Ty masz efb
Agm to inna bajka.

edmun 04-07-2020 15:09

Odp: Wadliwy akumulator?
 
Cytat:

Napisał Sokółłł (Post 3263792)
Zgadza się chociaż ja mam taki aku, i na nim jest napisane, że można stosować zamiennie dlatego napisałem AGM:

https://www.xn--akumulatory-krakw-vy...ue-ef_3055.jpg


nie. nie można stosować zamiennie.
AGM A EFB to różne typu akumulatorow.
Na naklejce jest tak a nie inaczej żeby wymienić EFB na EFB a AGM na AGM. (taki skrót myślowy)

co do Start stop.
Jeśli akumulator został naładowany przed założeniem (a pamiętajmy ze ze sklepu wychodzi tylko częściowo naładowany) to start stop zadziała także bez resetu systemu BMS.

Pipczenie o nie zapięciu pasów: obstawiam że trafiłeś na jednego z tych debili co im przeszkadzało pikanie i to wyłączyli (tacy debile tłumacza się że oni jeżdżą tylko do garażu albo po parkingu co jest bzdura bo Focus bo nie pika póki nie przekroczysz odpowiedniej prędkości). takie cos naprawiasz poprzez zmianę w konfiguracji centralnej (wymaga kabla i programu na PC)

Lukasz2525 04-07-2020 15:46

Odp: Wadliwy akumulator?
 
Ale jak już raz przekroczysz tą prędkość (40km/h?) To już cały czas pipczy, nawet jak toczysz się 10km/hpo parkingu, manewrujesz, wychodzisz zobaczyć, coś zabrać, przestawić, rozładowujesz auto, a nawet jak stoi to pipczy, przynajmniej u mnie, także też wyłączyłem w moim focusie i transicie, a nie uważam się za debila.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:05.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.