Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 2000-2006] Automatyczne zamykanie drzwi - jak wyłączyć? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=138033)

dzgdz 22-08-2011 14:12

Automatyczne zamykanie drzwi - jak wyłączyć?
 
Witam,

Mój Galuś ma taki patent, że gdy się otworzy zamki pilotem, to następnie trzeba otworzyć drzwi kierowcy albo klapę bagażnika.

Jeżeli się nic nie otworzy, albo się otworzy inne drzwi, to po ok. 20 sek. samochód się sam zamyka.

Jest to denerwujące, bo jak wkładam do fotelika najmłodszą to nie mam szans zdąrzyć otworzyć drzwi kierowcy.

Pozostaje także ryzyko, że się wrzuci kluczyki do środka i samochód pięknie zaryglowany (zresztą podwójnie :!!:).

Czy jest patent aby wyłączyć to automatyczne zamykanie?

Dzięki i pozdrawiam

bart07 22-08-2011 14:42

Odp: automatyczne zamykanie dzwi - jak wyłączyć
 
Sprawdź, czy po otwarciu tylnych drzwi zapala się oświetlenie. U mnie otwarcie dowolnych drzwi dezaktywuje "czuwanie". Funkcja b. przydatna. Czasem zdarza się otworzyć samochód nie mając takiego zamiaru. Po 20s sam się zamyka, a tak stałby otwarty.

Bart

ryju1468 22-08-2011 20:25

Odp: automatyczne zamykanie dzwi - jak wyłączyć
 
witam
ja nie mialem tylnych drzwi podlaczonych pod alarm i bylo to samo
zobacz czy krancowki dzialaja wszystkie

dzgdz 24-10-2011 10:26

Odp: automatyczne zamykanie dzwi - jak wyłączyć
 
Cytat:

Napisał bart07 (Post 1699285)
Sprawdź, czy po otwarciu tylnych drzwi zapala się oświetlenie. U mnie otwarcie dowolnych drzwi dezaktywuje "czuwanie". Funkcja b. przydatna. Czasem zdarza się otworzyć samochód nie mając takiego zamiaru. Po 20s sam się zamyka, a tak stałby otwarty.

Bart

Faktycznie po otwarciu innych drzwi niż kierowcy lub tylniej klapy nic się nie dzieje, tj. światła się nie zapalają, i po ok. 20 sek. wszystko się zamyka

Czy to można jakoś przeprogramować, tj. aby otwarcie dowolnych drzwi samochód traktował jak otwarcie drzwi kierowcy?

DDiablo 24-10-2011 11:13

Odp: automatyczne zamykanie drzwi - jak wyłączyć?
 
Jeżeli masz ori alarm to w vagu przekodujesz bez problemu.

dzgdz 25-10-2011 10:31

Odp: automatyczne zamykanie drzwi - jak wyłączyć?
 
Cytat:

Napisał DDiablo (Post 1725980)
Jeżeli masz ori alarm to w vagu przekodujesz bez problemu.

rozumiem, że chodzi o to, że mam oryginalny alarm :pomysl:

Tak, mam.

Miałem też dodatkowy alarm, ale samochód głupiał jak się nie otworzyło drzwi kierowcy na czas i w końcu alarm zablokował samochód i musiałem wzywać elektryka. Elektyk w 20 sek. rozbroił ten dodatkowy alarm za pomocą obcęgów do drutu. Teraz jest lepiej ale nie doskonale.

Pomyślę z tym przeprogramowaniem VAGiem. Przy okazji może się uda zamienić niemieckie komunikaty na angielskie. Polskich pewnie nia ma.

stomat 25-10-2011 10:39

Odp: automatyczne zamykanie drzwi - jak wyłączyć?
 
Lepiej zrób tak żeby działały wyłączniki w pozostałych drzwiach a problem zniknie. To dobra i pożyteczna funkcja zamykania zamka gdy nie otworzy się drzwi. No i funkcja włączania oświetlenia kabiny też jest pożądana :) Zmień elektryka na takiego co problemy rozwiązuje nie tylko za pomocą obcinaczek.

dzgdz 26-10-2011 12:13

Odp: automatyczne zamykanie drzwi - jak wyłączyć?
 
Cytat:

Napisał stomat (Post 1726529)
Lepiej zrób tak żeby działały wyłączniki w pozostałych drzwiach a problem zniknie. To dobra i pożyteczna funkcja zamykania zamka gdy nie otworzy się drzwi. No i funkcja włączania oświetlenia kabiny też jest pożądana :) Zmień elektryka na takiego co problemy rozwiązuje nie tylko za pomocą obcinaczek.

Właśnie to byłoby optymalne rozwiązanie - otwarcie jakichkolwiek drzwi powoduje zapalenie światełek, rozłączenie alarmu i nie blokowanie drzwi.

Rozumiem, że to się da przeprogramować VAGiem?

A tamta akcja kobinerkami byyła warta swojej ceny. Pozbyłem się nieoryginalnego alarmu, który powodował problemy a w końcu zablokował samochód. :surprise:

stomat 26-10-2011 17:33

Odp: automatyczne zamykanie drzwi - jak wyłączyć?
 
Nie, tego się nie da zrobić Vagiem. Trzeba poszukać usterki w obwodzie. Na początek sprawdź czy wyłączniki przy drzwiach są sprawne.

jblack 26-10-2011 19:15

Odp: automatyczne zamykanie drzwi - jak wyłączyć?
 
witam w starym fordzie tez mialem org.alarm ,ale obojetnie ktore drzwi otworzylen ,swiatlo sie zapalalo,i centralny nie zamykal automatycznie drzwi napewno masz cos nie tak z elektryka


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:01.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.