Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2003-2007] Nie sprawna klimatyzacja (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=307973)

Holek122 07-04-2020 10:32

Nie sprawna klimatyzacja
 
Witam kolegów. Od momentu kupna auta nie działała mi klima. Auto kupiłem jakoś w listopadzie. Na początku myślałem że jest poprostu za zimno i się nie włączy. Mam klimatronik dwustrefowy. Puzniej wymieniłem panel klimatronika na polifta bo stary miał błąd. Nic nie pomogło. Wczoraj zrobiło się ciepło ponad 20st sprężarka nie startuje. Nie włącza się wiatrak na chłodnicy. Po wyjęciu przekaźnika i zwarciu styków słychać pykanie sprzęgła sprężarki. Sprawdzałem na zaworku ciśnienie jest dosyć mocne. Co mogę jeszcze sprawdzić pod domem zanim pojadę wydać grubą kasę u mechaniora? Bezpiecznik pod maską cały. Przekaźnik podmieniałem na ten od klaksonu dalej nic. Jeśli był temat i ktoś to rozwiązał to przepraszam ale nie znalazłem odpowiedzi.

Jaryska 07-04-2020 11:01

Odp: Nie sprawna klimatyzacja
 
Niestety, sam mozesz tylko zepsuc, a nie naprawic.
Trzeba npodjechac do klimiarzy, podepna maszyne, zapłacisz 150, i bedzie działała.

Holek122 07-04-2020 11:08

Odp: Nie sprawna klimatyzacja
 
Cytat:

Napisał Jaryska (Post 3240524)
Niestety, sam mozesz tylko zepsuc, a nie naprawic.
Trzeba npodjechac do klimiarzy, podepna maszyne, zapłacisz 150, i bedzie działała.

No to żeś kolego pomógł teraz. Pewnie przeraziło cię moje sprawdzanie na krótko czy elektromagnes działa przy sprężarce. Może zapomniałem dodać że pytanie kieruję do bardziej doświadczonych. Mam pojęcie o elektryce i elektronice. Tylko że z Fordem mam do czynienia po raz pierwszy. Napewno nic nie zepsuje.

lisek40 07-04-2020 11:55

Odp: Nie sprawna klimatyzacja
 
Sprawdzałem na zaworku ciśnienie jest dosyć mocne. To znaczy jakie? Może nie dość mocne? Obym się mylił, ale chyba bez wizyty w zakładzie się nie obejdzie. Czytałeś błędy?

tedii 07-04-2020 12:57

Odp: Nie sprawna klimatyzacja
 
Cytat:

Napisał Jaryska (Post 3240524)
Niestety, sam mozesz tylko zepsuc, a nie naprawic.
Trzeba npodjechac do klimiarzy, podepna maszyne, zapłacisz 150, i bedzie działała.

racja trzeba sprawdzić czynnik gdy za mało też nie ruszy

Bump:
Cytat:

Napisał lisek40 (Post 3240542)
Sprawdzałem na zaworku ciśnienie jest dosyć mocne. To znaczy jakie? Może nie dość mocne? Obym się mylił, ale chyba bez wizyty w zakładzie się nie obejdzie. Czytałeś błędy?

ciekawa diagnoza Holka 122

Jaryska 07-04-2020 14:28

Odp: Nie sprawna klimatyzacja
 
To tak, jak bys napisał, zmieniałem koła ale w Volvach, a w Fordzie to jeszcze nie.

Holek122 07-04-2020 16:04

Odp: Nie sprawna klimatyzacja
 
Cytat:

Napisał Jaryska (Post 3240581)
To tak, jak bys napisał, zmieniałem koła ale w Volvach, a w Fordzie to jeszcze nie.

No trochę źle napisałem o tym cisnieniu. To dlatego że wcześniej miałem lagunę w której czynnik uciekł przez taki właśnie zaworek i jak go nacisnałem to tylko sykło delikatnie i koniec. Ale wystarczyło nabić. Pewnie bez wizyty u klimechaniora się nie obejdzie. Boję się że moze wyjść jakaś nieszczelność.

tomiik 07-04-2020 21:10

Odp: Nie sprawna klimatyzacja
 
tu masz podobny temat może to ci da jakiś trop co jeszcze można sprawdzić
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Rafał A.(antek) 07-04-2020 22:04

Odp: Nie sprawna klimatyzacja
 
Najpierw sprawdź ciśnienie w układzie. Jeśli auto nie gmerane, to najcześciej brakuje czynnika, ucieka zazwyczaj wadliwą chłodnicą klimatyzacji, bądz strzela wężyk wysokiego ciśnienia.

Holek122 08-04-2020 15:57

Odp: Nie sprawna klimatyzacja
 
1 załącznik(i)
Witam ponownie. Więc udało mi się sprawdzić błędy. Jedyny błąd związany z klimą to P1460. P1460 WOT A/C cutout circuit malfunction P1460 WOT / wyłącznik C awarii obwodu. Nie wiem teraz co dalej. Wyczytałem też o kabelku bialo-pomaranczowym chyba który idzie od ecu w nadkolu do skrzynki bezpiecznikow. Czyli czeka mnie rozbiurka, miernik w rękę i szukać przerwy w obwodzie.
Mam nowe informacje. Po wykasowaniu błędu nie pokazuje się już. Dziwne. Udało mi się przeprowadzić małą diagnostykę. Wyszło coś takiego. Czy to oznacza za małe cisnienie w układzie?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:53.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.