Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2007-2010] Temperatura silnika w menu serwisowym 135 stop. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=277998)

HubertBiad 13-03-2018 16:26

Temperatura silnika w menu serwisowym 135 stop.
 
Witam.
Mam taki problem. Włączyłem sobie menu serwisowe i ku mojemu ździwieniu temperatura silnika 135 stopni. Zaraz auto zgasiłem, otwieram maskę a chłodnica zimna i wąż od termostatu też, pomyślałem że termostat zepsuty bo nie otwiera dużego obiegu. Tym bardziej że go wymieniłem na nowy miesiąc temu bo nie dogrzewał auta tzn.był cały czas otwarty. Mechanik rozgrzał autko do temperatury 140 stopni w trybie serwisowym, termostat się otworzył, wentylator włączył się na pierwszy bieg i temperatura spadła do 134 stopni. Nie dając wiary temu podłączył komputer. Błędów brak, temp płynu 94 stopni a głowicy 95 stopni. Moje pytanie skąd w menu serwisowym taka temperatura silnika?

bamber270 13-03-2018 20:41

Odp: Temperatura silnika w menu serwisowym 135 stop.
 
Kolego nie martw się wszystko jest w porządku.Co do temp.to jest podziałka i daną temp.się dzieli.Jak poszukasz na forum to znajdziesz jak odpowiedź jeśli dobrze pamiętam to;0=60stopni a dzieli się przez255 jakoś tak a jak,źle to ktoś mnie na pewno poprawi

EmIgrekcC-max 13-03-2018 20:52

Odp: Temperatura silnika w menu serwisowym 135 stop.
 
U mnie jest to samo nie ma co się martwić ...

Karol84n 20-03-2020 22:37

Problem z temperaturą silnika
 
Drodzy forumowicze, pacjent to Ford C-max benzyna 2.0.
Mam taki problem... Czujnik temperatury wymieniony na nowy, zegary oddane do sprawdzenia i przelutowania z zimnych lutów a temperatura jak szalała na licznikach tak szaleje nadal. Ale po kolei... odpalę auto i dosłownie po 30 sekundach mam temperaturę na liczniku 90 stopni. Dodam, że temperatura jest inna na zegarach niż w rzeczywistości oczywiście. Na kompie pokazuje 70 stopni. Czy orientuje się ktoś gdzie leży problem? A może ten silnik ma gdzieś drugi czujnik?

szkolny 21-03-2020 11:27

Odp: Problem z temperaturą silnika
 
Nie masz żadnego problemu,te silniki bardzo szybko pokazują temperaturę roboczą co wcale nie jest jednoznaczne z tem.płynu w układzie-chyba czujnik jest w głowicy bo u mnie też chwile,może nie 30s ale dosłownie przejadę pół km i mam juz prawie na środkowej kresce.

Karol84n 21-03-2020 11:30

Odp: Problem z temperaturą silnika
 
Poważnie? Zakładałem gaz i sam gazownik zwrócił na to uwagę że pod kompem jest inna temperatura niż na wskaźniku i sugestia że jest problem. Wentylatory załączają się bez problemu tylko ta wskazówka dla mnie dziwna bo w żadnym aucie tak nie miałem.

Antej 21-03-2020 12:03

Odp: Problem z temperaturą silnika
 
na przyszłość
najpierw szukaj,potem pytaj
temat wałkowany kilka dni temu
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Karol84n 21-03-2020 12:07

Odp: Problem z temperaturą silnika
 
nie cytujemy całych postów

I co tam jest wałkowane? Problem z czujnikiem zewnętrznym od temperatury zewnętrznej a nie wewnętrznej.
W ostatnim poście jest cytuję "mnie w Grand c-max pokazuje błędna temperaturę na desce rozdzielczej (nawet po wymianie czujnika)
po podpięciu komputera i zczytaniu danych z czujnika w komputerze są poprawne
co może być przyczyną?" ale zero odpowiedzi na ten problem.

Mumi 21-03-2020 12:13

Odp: Problem z temperaturą silnika
 
Jaki masz soft zegarów, te wcześniejsze pokazywały temperaturę skokowo w przedziałach. Czyli na kompie 70 a wskazówka na pion ok 90. Dopiero nowsze wersje nie pisze które by nie wprowadzić w błąd, są posty na forum, zapewne ktoś podlinkuje ;) pokazywały rzeczywistą temperaturę silnika. Ja tak miałem na wersji 303, zmieniłem na 512 i jest ok.
M.

Karol84n 21-03-2020 12:17

Odp: Problem z temperaturą silnika
 
nie cytujemy całych postów



Nie mam pojęcia jaka mam wersję. Jak to sprawdzić? I jak zmienić na nowszą wersję i skąd ja wziąć? Proszę doradź jak możesz.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:26.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.