Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2014- ] Automatyczne zaciąganie hamulca ręcznego (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=311436)

Wisnia253 28-05-2019 12:03

Hamulec postojowy po wyłączeniu silnika
 
Witam!
Czy można włączyć funkcje, aby hamulec postojowy sam się "zaciągał" po unieruchomieniu silnika? Kilka razy zapomniałem o tym, a zorientowaniem się gdy auto zaczęło się toczyć. Szczególnie przydatne przy manualnej skrzyni.
Przy okazji, kilka razy hamulec postojowy nie chciał się zwolnić przy ruszaniu, do tego stopnia, ze silnik zgasł. Po ponownym uruchomieniu i próbie ruszenia wszystko było ok. Co może być przyczyną? Czy da się jakoś skalibrować czujnik położenia sprzęgła, żeby hamulec postojowy szybciej reagował?
Dzięki

juri2069 28-05-2019 12:38

Odp: Hamulec postojowy po wyłączeniu silnika
 
Nie mam takiego samochodu jak ty , ale też mam el. ręczny i on puszcza jeśli jednocześnie naciskasz gaz i puszczasz sprzęgło. Jak ruszasz z samego sprzęgła to nie puści. Zwróciłeś na to uwagę ?

SLIP 28-05-2019 12:42

Odp: Hamulec postojowy po wyłączeniu silnika
 
Oczywiście musisz mieć zapięty pas bezpieczeństwa aby hamulec sam się zwolnił...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

pike 28-05-2019 12:43

Odp: Hamulec postojowy po wyłączeniu silnika
 
Za to ja sobie zaciagnalem ręczny w garazu i padl mi akumulator. Nie mogłem nawet podnieść maski żeby doładować bo półki. Nie obyło się bez ford asistance i wyciąganie na hama na lince holowniczej za dupsko. [emoji16][emoji16][emoji16][emoji106]

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

darmodziej 29-05-2019 05:47

Odp: Hamulec postojowy po wyłączeniu silnika
 
Nie mam takiego hamulca, ale z ciekawości zapytam, jak to działa, gdy się chce ręcznym zachamować samochód?

mb777 29-05-2019 06:23

Odp: Hamulec postojowy po wyłączeniu silnika
 
Podczas jazdy hamulec hamuje tak długo jak ciagniesz przycisk

darmodziej 29-05-2019 15:43

Odp: Hamulec postojowy po wyłączeniu silnika
 
A jak regulować siłę hamowania? Bo jeżeli przyjdzie zahamować na śliskiej nawierzchni, to przydało by się mieć możliwość regulacji siły hamowania.

Wisnia253 29-05-2019 21:48

Odp: Hamulec postojowy po wyłączeniu silnika
 
Dobrze ale oddaliliśmy się od tematu posta. Więc powtórzę, czy ktoś z Was ma wiedzę czy można zaprogramować np.forscanen by hamulec postojowy zaciągnął się przy wyłączeniu silnika. Miałem tak w poprzednim aucie i to było dobre rozwiązanie.

Fiesta Mk8 ST Line 29-05-2019 21:53

Odp: Hamulec postojowy po wyłączeniu silnika
 
a w automacie też trzeba samemu zaciągać?

darmodziej 30-05-2019 05:41

Odp: Hamulec postojowy po wyłączeniu silnika
 
Cytat:

Napisał Wisnia253 (Post 3137130)
Dobrze ale oddaliliśmy się od tematu posta.

Wiem. Ale gdybyś mógł jednak zaspokoić moją ciekawość, byłbym wdzięczny.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:05.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.