Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2008-2011] podłączenie rejestratora jazdy (kamerki) (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=191591)

gomcek 14-10-2013 14:34

podłączenie rejestratora jazdy (kamerki)
 
Witam:) jako nowy członek forum i świeży posiadacz Focusa MK2 FL prosze o wyrozumiałość jeśli złamie zaraz wszytkie zasady

działania forum (postaram się tego nie zrobić).

Zakupiłem kamerke do rejestrowania jazdy. Jest zasilana z zapalniczki. Paczka jeszcze nie dotarła ale już głowię się jak ją

podłączyć.

Zasilana jest z zapalniczki, ale nie widzi mi się żeby dyndał mi przez środek szyby kabel zasilający.

Pomyślałem, że podłącze ją pod lampkę oświetlającą wnętrze (ta z przodu na podsufitce, chce ja podlaczyc do kabli przed ich

wejsciem do skrzyneczki rozdzielajacej swiatlo na 'wlaczone', 'wylaczone', 'wlaczonie po otwarciu drzwi'-wydaje mi sie ze tak

bedzie ok.. ale zebym byl elektrykiem to nie powiem..), wtedy kabelek prowadzący do kamerki nie będzie w niczym przeszkadzał

(zakładając, że chce ją podwiesić mniej więcej na wysokości lusterka wstecznego).

Moje pytanie - czy kamerka wyłączy się po zgaszeniu silnika? Czy będzie działać i pobierać prąd przez cały czas mojej

nieobecności w samochodzie?

Ewentualnie jak ją inaczej podłaczyć żeby włączała się razem z silnikiem i gasła po jego wyłączeniu.. (gaśnie chwile po odcieciu doplywu pradu)?

GilasM 14-10-2013 14:44

Odp: podłączenie rejestratora jazdy (kamerki)
 
Możesz przecież użyć zwykłego przełącznika na kabelku... Kiedy będziesz miał ustawione na "włączone" będziesz miał dopływ prądu, ale dopiero po przełączeniu przełącznika.

Może nie będzie to jakość specjalnie piękne estetycznie, ale można za lusterkiem to zamontować i po problemie :)

gomcek 14-10-2013 14:48

Odp: podłączenie rejestratora jazdy (kamerki)
 
hmm.. zależało by mi na tym, żeby jednak włączała się po odpaleniu silnika.. jak ma już coś rejestrować, to żeby wykluczyć czynnik ludzki i żeby włączała się sama.. jak będe miał o tym pamiętać to pewnie nigdy jej nie włącze;)

edit:
ostatecznie gdybym miał włączać ją z palca to ma taką funkcję - nie trzeba by montować zadnych przelacznikow.. ale zalezy mi na rozruchu z silnikiem..

jvc 14-10-2013 15:02

Odp: podłączenie rejestratora jazdy (kamerki)
 
Po jakim czasie rozłącza Ci się wszystko w samochodzie po zamknięciu z pilota?
Po takim samych wyłączy się kamera.

gomcek 14-10-2013 15:14

Odp: podłączenie rejestratora jazdy (kamerki)
 
tak?

w mk2 fl tez tak jest, ze po zamknieciu z pilota wszystko sie rozlaczy po jakims czasie?

Jeśli tak to po problemie:) podłącze sobie pod ta lampke i zgasnie samo:)

Właśnie nie wiedziałem, że tak jest:)

jvc 14-10-2013 17:05

Odp: podłączenie rejestratora jazdy (kamerki)
 
Ja nie wiem czy tak jest w mk2.
W mk4 owszem więc tu może być podobnie

gomcek 14-10-2013 17:29

Odp: podłączenie rejestratora jazdy (kamerki)
 
Tylko, ze ja mam Focusa MK2 FL, a kolega widze Mondeo..

jvc 14-10-2013 17:36

Odp: podłączenie rejestratora jazdy (kamerki)
 
No to idź do samochodu i sprawdź czy się wszystko wyłączy, np. jak w mondeo po 20 minutach.

korek007 14-10-2013 17:44

Odp: podłączenie rejestratora jazdy (kamerki)
 
Nie wiem, jaką kamerkę kupiłeś, ale w przypadku mojej (Overmax) jest tak:
- po pojawieniu się napięcia w gniazdku, do którego jest podłączona, kamerka sama włącza się i rozpoczyna nagrywanie;
- po wyłączeniu silnika (brak napięcia w gniazdku) kamerka wyłącza się w zależności od tego, jak ustawiona jest ta funkcja w kamerce(po 1 lub 5 minutach lub nie wyłącza się - tak długo jak trzyma bateria kamerki).

gomcek 14-10-2013 18:27

Odp: podłączenie rejestratora jazdy (kamerki)
 
W mojej jest tak samo. Tylko ze chce nie chce jej podpinac do gniazda zapalniczki (jak pisalem wyzej dlatego zeby kabel nie dyndal mi miedzy oczami ani nie przeszkadzal w niczym) a chce ja podpiac pod lampke w podsufitce przy lusterku. I zastanawiam sie czy zadziala tak samo jak podlaczona do zapalniczki. A ze jeszcze jej fizycznie nie mam to nie mam jak tego sprawdzic, a po drugie tez nie chce wszystkiego rozbebeszac zeby sie dowiedziec ze i tak nie dziala jak powinno;)

Edit.
podlacze telefon do ladowania i sprawdze czy ladowarka sie wylaczy.. bede mial jakis oglad sytuacji wtedy


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:49.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.