Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2018- ] Mycie auta na bezdotyku - keyless (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=310589)

samarin 30-06-2020 09:51

Mycie auta na bezdotyku - keyless
 
Wczoraj byłem pierwszy raz na myjni bezdotykowej po kupnie auta - siłą rzeczy musiałem kierować strumień wody w okolice klamek.
System bezdotykowy na przemian otwierał i zamykał auto- dyskoteka :lol: - czy macie podobny problem?
Istnieje jakiś sposób, żeby tymczasowo wyłączyć zamykanie/otwieranie auta przez keyless?

stew66 30-06-2020 10:09

Odp: Mycie auta na bezdotyku - keyless
 
Niestety tak to działa, pozostaje na czas mycia wejść w opcje ustawień i wyłączyć keyless, lub jeśli się nie boisz zostawić kluczyk w środku auta, wtedy nie będzie się zamykał i otwierał.

AdoKrycha007 30-06-2020 10:20

Odp: Mycie auta na bezdotyku - keyless
 
3 kliknięcia na krzyż na kierownicy w opcjach ON/OFF keyless - było to już na forum :roll:

kaczor99 30-06-2020 10:20

Odp: Mycie auta na bezdotyku - keyless
 
Zostaw kluczyk wewnątrz auta.

yataz 30-06-2020 13:12

Odp: Mycie auta na bezdotyku - keyless
 
Cytat:

Napisał kaczor99 (Post 3262652)
Zostaw kluczyk wewnątrz auta.

Dokładnie. To najlepsza metoda, opisana chyba też w instrukcji auta.

samarin 30-06-2020 13:24

Odp: Mycie auta na bezdotyku - keyless
 
Tylko, że pewnie obawiał się będę, że auto się zamknie podczas mycia i nie będzie chciało się otworzyć jak będę chciał wsiadać :D

Alexej 30-06-2020 14:15

Odp: Mycie auta na bezdotyku - keyless
 
To chyba niemożliwe żeby auto się samo zamknęło z kluczykami w środku, ale na wszelki wypadek ja robię tak ze zostawiam kluczyki w środku, a auto myję z komórką w kieszeni. W razie czego powinienem wówczas móc otworzyć je apką od Forda.

samarin 30-06-2020 14:44

Odp: Mycie auta na bezdotyku - keyless
 
Celna uwaga, tak będę robił, dzięki!

grundi_bdg 30-06-2020 14:51

Odp: Mycie auta na bezdotyku - keyless
 
Co prawda mam mk3, ale, podczas mycia auta w którym włączony jest silnik i ktoś siedzi w środku na fotelu pasażera, również Samochód się*zamyka i otwiera po skierowaniu strumienia na klamkę, co prawda kluczyk jest wtedy u mnie w kieszeni czyli poza autem tak że nie mam pewności że zostawienie kluczyka wewnątrz auta jest dobrym pomysłem,

Lukasz2525 30-06-2020 14:59

Odp: Mycie auta na bezdotyku - keyless
 
To jak się cofamy w generacjach, to mk2fl bardzo dobrze wie gdzie jest kluczyk, z pilotem w środku się nie otworzy jak ktoś szarpie za klami od zewnątrz, tak samo nie zamknie się z kluczykiem w środku, nie odpali też jak położy się kluczyk na ziemi pod drzwiami albo na dschu auta, działa to dość precyzyjnie już w 2008 roku.

Ale ja też nie zostawiam pilota w środku, mimo że focus nie ma funkcji automatycznego zamykania, a ostatnio sprawdziłem czy da się zamknąć auto z odpalonym silnikiem bez kluczyka i później otworzyć, można. Odpalony silnik, otwieramy szybę, wysiadamy, zatrzaskujemy drzwi, wkładamy rękę, ryglujemy drzwi i domykamy okno. Auto stoi zamknięte z odpalonym silnikiem, pilotem się otwiera. Byłoby mi to potrzebne, żeby zostawić auto na postoju do rozgrzania silnika i sprawdziłem.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:48.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.