Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Edge (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=194)
-   -   [Edge 2015- ] 2,7 sport opinie- jak to jeździ, jakie różnice między zwykłym (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=310475)

mordziaty1 27-06-2020 09:55

2,7 sport opinie- jak to jeździ, jakie różnice między zwykłym
 
Przymierzam się do zmiany mojego Edwarda, proszę o info osoby które mają 2,7 Sport, jak to jeździ, jakie różnice między zwykłym, ile pali itp.

vtec 28-06-2020 10:21

Odp: 2,7 sport opinie- jak to jeździ, jakie różnice między zwykłym
 
Cytat:

Napisał mordziaty1 (Post 3261906)
Przymierzam się do zmiany mojego Edwarda, proszę o info osoby które mają 2,7 Sport, jak to jeździ, jakie różnice między zwykłym, ile pali itp.

Inna historia, inna bajka. Jedynie wygląda podobnie. Silnik mega. Mam 132 kkm nalotu z tego 20kkm po sofcie na 370KM. Jak na razie spokój. Skrzynia całkowicie inna niż w 2.0 czy 3.5. Płynnie przełącza a nie wyje. Fotele są boskie, takie przyjemne misie :). Niżej siedzi, ale różnicy w komforcie nie ma żadnej a bywałem nim nie raz na szutrach. A na zakrętach nie buja tylko pięknie trzyma się trasy. Spalanie średnio przy moim ciężkim bucie to 14-15l/100, z czego większość w mieście. Po jakimś czasie człowiek przyzwyczaja się i nie musi deptać spod każdych świateł, tym bardziej jak ma się coś sportowego w garażu. W trasie kiedyś jadąc bardzo spokojnie spalił 9l/100. Kiedyś Jadąc odcinek ok 100km, przy prędkości przelotowej 180-220 spalił 18l/100 co nie wydaje się zbyt wygórowanym osiągnięciem. Odejście spod świateł ma potężne - po sofcie. Tylu zdziwionych twarzy to chyba jeszcze nie widziałem, bo nie jednego pacjenta objechałem z rodzinką na pace :)
W tej cenie, w tym roczniku, z tą mocą nie znajdzie się nic innego porównywalnego.

artur1970 28-06-2020 14:41

Odp: 2,7 sport opinie- jak to jeździ, jakie różnice między zwykłym
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] opis dotyczy przed czy polifta?

vtec 28-06-2020 16:16

Odp: 2,7 sport opinie- jak to jeździ, jakie różnice między zwykłym
 
przed. w polifcie przecież to samo, buda lekko z przodu i z tyła inna, reszta to samo. w polifcie natomiast jest jeszcze wersja Ford Performance z 360KM. Widziałem egzemplarz w PL, tyle że podkręcony już na ciut powyżej 400 KM :) I ta jest moooc ;)

artur1970 28-06-2020 16:53

Odp: 2,7 sport opinie- jak to jeździ, jakie różnice między zwykłym
 
Cytat:

Napisał vtec (Post 3262092)
Skrzynia całkowicie inna niż w 2.0 czy 3.5. Płynnie przełącza a nie wyje.

Zastanowił mnie ten wpis - dlatego pytałem ?

vtec 28-06-2020 16:57

Odp: 2,7 sport opinie- jak to jeździ, jakie różnice między zwykłym
 
Cytat:

Napisał artur1970 (Post 3262164)
Zastanowił mnie ten wpis - dlatego pytałem ?

skrzynie są bez zmian w przed i po

artur1970 28-06-2020 17:14

Odp: 2,7 sport opinie- jak to jeździ, jakie różnice między zwykłym
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] czyli Ford mnie okłamał :D

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

mordziaty1 28-06-2020 19:50

Odp: 2,7 sport opinie- jak to jeździ, jakie różnice między zwykłym
 
Jaka tam siedzi skrzynia ? kolejne pytanie, bo zapomniałem, jak z częściami do tego silnika, pewnie nic Ci się nie zepsuło, ale z pewnością przed zakupem sprawdzałeś temat.
W sumie to chyba nieistotna ta skrzynia, bo nowy to ST i tam siedzi jakaś 8 stopniowa skrzynia

vtec 28-06-2020 20:36

Odp: 2,7 sport opinie- jak to jeździ, jakie różnice między zwykłym
 
Cytat:

Napisał artur1970 (Post 3262168)
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] czyli Ford mnie okłamał :D

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

upsss to chyba jestem w błędzie. sorka za wprowadzenie w błąd.

Bump:
Cytat:

Napisał mordziaty1 (Post 3262199)
Jaka tam siedzi skrzynia ? kolejne pytanie, bo zapomniałem, jak z częściami do tego silnika, pewnie nic Ci się nie zepsuło, ale z pewnością przed zakupem sprawdzałeś temat.
W sumie to chyba nieistotna ta skrzynia, bo nowy to ST i tam siedzi jakaś 8 stopniowa skrzynia

części z usa jak coś, prędzej dojdą niżeli byś zamawiał do nowego w serwisie w PL :)
piszę oczywiście o częściach mechanicznych, niewielkich gabarytów a nie np o całej skrzyni czy silniku ;)

rysiula 28-06-2020 20:51

Odp: 2,7 sport opinie- jak to jeździ, jakie różnice między zwykłym
 
Cytat:

Napisał vtec (Post 3262167)
skrzynie są bez zmian w przed i po

A to ciekawe, jak w przed lifcie jest 6f50 a w polifcie A8.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:48.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.