Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   strefa|zachodniopomorska (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=133)
-   -   [Mondeo MK3] Sprawdzenie numeru lakieru (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=135644)

qwerf 18-07-2011 08:13

[Mondeo MK3] Sprawdzenie numeru lakieru
 
Mam mały problem - potrzebuję sprawdzić, jaki mam dokładnie lakier w Mondeo MK3.
Moje auto jest ni to srebrne, ni to szare, dość dziwny odcień..
Czytałem na forum, że ponoć znajduje się taka informacja na tabliczce znamionowej, ale kompletnie nie wiem, w którym miejscu i jak to odczytać..
Dysponuję też książką serwisową, lecz niestety jest ona w języku niderlandzkim (?) i prócz tego, że jako kolor mam Gris to niewiele więcej jestem w stanie ustalić.

Bardzo proszę o pomoc

TOMAS 18-07-2011 08:19

Odp: [Mondeo MK3] Sprawdzenie numeru lakieru
 
Chodzi o nazwę lakieru?? podaj VIN

qwerf 18-07-2011 08:37

Odp: [Mondeo MK3] Sprawdzenie numeru lakieru
 
WF05XXGBB54C82381

Chodzi o to, żeby podać lakiernikowi (który jest w innym mieście i posiada odpowiedni element) potrzebne mu dane tak, żeby mógł go polakierować "na odległość"

TOMAS 18-07-2011 08:55

Odp: [Mondeo MK3] Sprawdzenie numeru lakieru
 
Nazwa lakieru po VINie Machine Silver Metalik

Na odległość to można sobie pogadać, są odcienie, jest coś takiego jak wpływ atmosferyczny na karoserię. I nawet jak dobierzesz po nazwie będzie na bank różnica.

Kiedyś słyszałem od gościa który pracował w ASO że nawet jak chcieli w nowym samochodzie podmienić drzwi bo wyszła rysa podczas transportu to po założeniu z innego nowego auta wyszła różnica i nic im to nie dało. Tylko się na darmo napracowali

qwerf 18-07-2011 09:29

Odp: [Mondeo MK3] Sprawdzenie numeru lakieru
 
Czyli chyba trzeba będzie zrobić tak, że zdejmę klapkę wlewu paliwa i jakoś ją dostarczę lakiernikowi bo z tego co mówisz, to tak się można bawić, ale szkoda Polski :)

TOMAS 18-07-2011 10:15

Odp: [Mondeo MK3] Sprawdzenie numeru lakieru
 
najlepiej, jeśli to duży element to pamiętaj że lakiernicy robią też przejścia na innych elementach

qwerf 18-07-2011 10:22

Odp: [Mondeo MK3] Sprawdzenie numeru lakieru
 
Cytat:

Napisał TOMGOL (Post 1684269)
najlepiej, jeśli to duży element to pamiętaj że lakiernicy robią też przejścia na innych elementach

ma być malowany zderzak i dolne dokładki.. przejścia? co masz na myśli?

TOMAS 18-07-2011 10:50

Odp: [Mondeo MK3] Sprawdzenie numeru lakieru
 
Przejścia są jak malujesz np błotnik, aby nie miał różnicy na lakierze to się delikatnie pryska też np drzwi

bambelo 18-07-2011 20:29

Odp: [Mondeo MK3] Sprawdzenie numeru lakieru
 
Cytat:

Napisał qwerf (Post 1684235)
że ponoć znajduje się taka informacja na tabliczce znamionowej

tabliczkę znamionową masz w progu przy ryglu zamykania drzwi pasażera a sam numer lakieru jest na dole po lewej stronie.

qwerf 18-07-2011 20:44

Odp: [Mondeo MK3] Sprawdzenie numeru lakieru
 
zgadza się, natomiast na tabliczce mam napisane 72, zaś w ASO podali mi takie coś: 2QTCWWA. I teraz jest tak zwane hmmmmmmmm... :)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:13.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.