Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fusion (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=100)
-   -   [Fusion] Zmiana zwykłego kluczyka na kluczyk z pilotem (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=196173)

ofik18 02-01-2014 16:07

Zmiana zwykłego kluczyka na kluczyk z pilotem
 
Witam was drodzy użytkownicy Fuzji zwracam się do was z pytaniem, jak zmienić
zwykły kluczyk Forda na kluczyk pilotem, co trzeba kupić lub wymienić na inne i czy to jest w ogóle możliwe ?

kubaw20055 02-01-2014 16:36

Odp: Zmiana zwykłego kluczyka na kluczyk z pilotem
 
Oczywiście jest to możliwe;) Jeśli jest już fabryczny centralny zamek z otwieraniem klapy przyciskiem to wystarczy wymienić moduł GEM ( trzeba pamiętać, żeby dopytać sprzedawcę czy dany moduł pochodzi z wersji z podgrzewana przednią szybą, jeśli jest taka w samochodzie) i dokupić kluczyk.

Jeśli chodzi o moduł to myślę, ze odpowiedni będzie taki bez podwójnego ryglowania o oznaczeniach 6S6T 15K600 B x (x to ostatnia literka - może być dowolna, ważne żeby było to B x). Moduł na nalepce powinien mieć napis 433,92 MHz i CL

Teraz kluczyk, jeśli są 2 oryginalne to immobiliser i pilota programuje się samodzielnie wg instrukcji. jeśli jest jeden to immo dopisujemy programatorem w jakimś serwisie a pilota w dalszym ciągu programujemy samodzielnie.

Do Fusiona pasują dwa typy kluczyków (transponder Texas Crypto Carbon W1 4D63) o oznaczeniach 2S6T 15K601 AA lub 2S6T 15K601 AB - Siemens oraz najnowszy Continentala 2S6T 15K601 BA

Pod tym linkiem znajduje się przykładowy moduł mający zdalne sterowanie (wszystkie roczniki od liftingu 2005 w górę):

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

ofik18 02-01-2014 17:22

Odp: Zmiana zwykłego kluczyka na kluczyk z pilotem
 
W którym miejscu w samochodzie znajduje się moduł centralnego zamka ?

kubaw20055 02-01-2014 17:31

Odp: Zmiana zwykłego kluczyka na kluczyk z pilotem
 
Moduł znajduje się na wysokości lewego kolana kierowcy - trzeba odkręcić osłonę ze schowkiem, odpiąć 5 wtyczek i odkręcić dwa wkręty mocujące moduł - wymaga to odrobinę gimnastyki, ale da się zrobić

pawel182 03-01-2014 19:11

Odp: Zmiana zwykłego kluczyka na kluczyk z pilotem
 
Cytat:

Napisał kubaw20055 (Post 2132342)
....
Jeśli chodzi o moduł to myślę, ze odpowiedni będzie taki bez podwójnego ryglowania o oznaczeniach 6S6T 15K600 B x (x to ostatnia literka - może być dowolna, ważne żeby było to B x). Moduł na nalepce powinien mieć napis 433,92 MHz i CL

Kuba wszystko fajnie pięknie ale trochę nie domówiłeś ważnej rzeczy, która może wprowadzić w błąd i dodatkowe koszta "Świeżaka" ;)
Bardzo ważny jest pierwszy znak oznaczenia jak i przed ostatni
6S6T 15K600 B x
Jeśli z przodu jest 6 to wtedy przed ostatni znak powinien być B
Ale równie dobrze z przodu możesz mieć 2 lub 4 a wtedy przed ostatni znak powinien być C (dla wersji przed FL)

Kolega w opisie zaznaczył jednak, że Jego Fusion pochodzi z 2007 czyli po FL więc powinien kupić moduł z pierwszą cyferką 6

PS.swoja drogą bardzo potaniały te moduły (30zł) Byłem chyba prekursorem w montażu oryginalnego centralnego zamka z pilotem i pamiętam, że dorwałem dla siebie moduł za 100zł + przesyłka i byłem wtedy bardzo szczęśliwy, że tak "tanio" :)

Co do tematu: mam do autora jeszcze jedno pytanie: posiadasz w ogóle centralny zamek? Bo jeśli go nie masz musisz jeszcze wymienić zamki.

ofik18 05-01-2014 12:08

Odp: Zmiana zwykłego kluczyka na kluczyk z pilotem
 
Tak posiadam centralny zamek i przycisk otwierania klapy od środka :)

pawel182 05-01-2014 18:22

Odp: Zmiana zwykłego kluczyka na kluczyk z pilotem
 
Cytat:

Napisał ofik18 (Post 2134181)
Tak posiadam centralny zamek i przycisk otwierania klapy od środka :)

Czyli do wymiany tylko moduł GEM + kodowanie kluczyków i będzie dobrze :)

madamsz 14-01-2014 17:11

Odp: Zmiana zwykłego kluczyka na kluczyk z pilotem
 
Witam

Mam moduł 4S6T-15K600-CB (dodatkowo :) ) i chciałbym go zastosować do Fusiona z 2004 roku - (1,4 benzyna 4D z centralnym na kluczyku i przyciskiem tylnej klapy wewnątrz).
Czy ma ktoś możliwość sprawdzenia czy podejdzie i jakiego typu szukać pilota do tego ?

Mariusz

PS. nie wiem jaki jest w tej chwili u mnie :D

kubaw20055 14-01-2014 17:20

Odp: Zmiana zwykłego kluczyka na kluczyk z pilotem
 
Moduł 4S6T 15K600 CB ma zdalne sterowanie i można go zastosować do rocznika 2004



Piloty z transponderem 4D63 pasują w sumie 3:


- 2S6T 15K601 AA Siemens 433,92 MHz


- 2S6T 15K601 AB Siemens 433,92 MHz


- 2S6T 15K601 BA Continental 433,92 MHz





Wystarczy tylko podpiąć nowy moduł i zaprogramować pilota

madamsz 15-01-2014 16:36

Odp: Zmiana zwykłego kluczyka na kluczyk z pilotem
 
Wielkie dzięki
A teraz :) pytańko czy jakimś programem mogę doprogramować ten nowy pilot i/lub w jaki sposób ?
Kluczyk mam tylko 1 sztukę i chyba czerwony ( drugi - auto z odzysku :) )

Mariusz

kubaw20055 15-01-2014 20:34

Odp: Zmiana zwykłego kluczyka na kluczyk z pilotem
 
Fusion nie ma czerwonego kluczyka (matki) - oryginalnie są 2 czarne z granatową kropką W1 lub jeden z kropką i jeden z pilotem w zależności od wersji. Do zaprogramowania pilota wystarczy instrukcja poniżej - to śmiało można wykonać samodzielnie nawet kluczem bez pilota . Jeśli jest tylko 1 kluczyk z granatową kropką W1 to transponder w pilocie trzeba dopisać komputerem ;)

[IMG][Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...][/IMG]

madamsz 15-01-2014 20:53

Odp: Zmiana zwykłego kluczyka na kluczyk z pilotem
 
Czyli doprogramowanie pilota będzie bez problemowe. Co do klucza to mam jednak z niebieską wkładką W1, a drugi dorabiany (klon) :) zapomniałem całkiem o tym bo ten jest w użyciu :).
W przyszłym tygodniu zacznę eksperymenty :)

Dzięki
Mariusz

kubaw20055 15-01-2014 20:54

Odp: Zmiana zwykłego kluczyka na kluczyk z pilotem
 
Czyli tak naprawdę jest tylko 1 kluczyk :P

mayak 22-01-2014 08:24

Odp: Zmiana zwykłego kluczyka na kluczyk z pilotem
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] - jakby ktoś chciał, to ostatnio doprogramowałem kluczyk i wymieniłem zegary w Fieście mk6, więc w Fusionie też by się dało :)

tedi_k 23-01-2014 12:26

Odp: Zmiana zwykłego kluczyka na kluczyk z pilotem
 
Cytat:

Napisał kubaw20055 (Post 2140345)
Czyli tak naprawdę jest tylko 1 kluczyk :P

Wszelkie "klony" w standardowej procedurze programowania kluczyków są "złomowane" - nie da się ich potem użyć.
Jedyna sensowna rada - albo dociąć nowy kluczyk z właściwą pastylką IMMO i go doprogramować standardową procedurą, albo wrócić do machera "klonującego" i zażyczyć sobie wpisania na nasz kluczyk dowolnego innego identyfikatora niż ten nasz. Po takim kolejnym "klonowaniu" kluczyk przestanie działać, ale w standardowej procedurze programowania da się go normalnie doprogramować i będą działały oba klucze.

Chętnych z moich okolic zapraszam do kontaktu w tej sprawie.

madamsz 24-01-2014 17:07

Odp: Zmiana zwykłego kluczyka na kluczyk z pilotem
 
Witam
Miałem w tym tygodniu pogrzebać przy Fusione, ale ... tak pogoda, że sobie to podarowałem, bo do garażu teraz nie wjadę.
Większość firm dorabiających klucze robi klona i jakoś to funkcjonuje, jak kupiłem Fuzje to miał tylko jeden klucz W1 z niebieską wkładką, teraz muszę żonie dorobić pilota, kupiłem GEM, dokupię klucz składany i zobaczymy co mi z tego wyjdzie :)

Mariusz

zamieram_się 31-05-2014 06:52

Odp: Zmiana zwykłego kluczyka na kluczyk z pilotem
 
2 załącznik(i)
Szanowni Państwo
Mam pytanie
do kupionego w ostatnim czasie Forda Fusion z 2004 r. mam kluczyk z dodatkowym pilotem do centralnego zamka.
Pilot ten jest pewnie nie oryginalny i nie mam do niego instrukcji g:~
wygląda tak:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Dopiero ostatnio dokupiłam do niego baterię i chciałabym go uruchomić - zakodować, zsynchronizować czy jak to nazwać - w każdym razie żeby działał g;)

proszę o pomoc i poradę krok po kroku
dzięki szczere

mensajero 31-05-2014 20:43

Odp: Zmiana zwykłego kluczyka na kluczyk z pilotem
 
Znalazlem w Internecie taka instrukcje do twojego modelu, mozesz sprobowac.

• Obróć kluczyk w stacyjce w położenie II
cztery razy w ciągu sześciu sekund.
• Wyłącz zapłon. Sygnał akustyczny
potwierdzi możliwość zaprogramowania
nowego pilota zdalnego sterowania.
• Naciśnij dowolny przycisk na nowym pilocie
zdalnego sterowania. Potwierdzeniem
będzie sygnał akustyczny. Powtórz ten
ostatni krok ze wszystkimi pilotami,
włącznie z oryginalnymi.
• Ponownie włącz zapłon lub odczekaj 10
sekund nie programując kolejnego pilota,
aby wyjść z trybu programowania. Do
otwierania i zamykania pojazdu możesz
użyć tylko pilotów zdalnego sterowania,
które właśnie zaprogramowałeś.

zamieram_się 03-06-2014 19:51

Odp: Zmiana zwykłego kluczyka na kluczyk z pilotem
 
niestety już próbowałam:(
nie zadziałało
jakieś inne pomysły
prooooszęg:~

romekw 04-06-2014 14:45

Odp: Zmiana zwykłego kluczyka na kluczyk z pilotem
 
Coś mi się wydaje, ze ten pilot to bardziej od jakiejś bramy jest :?

zamieram_się 06-06-2014 17:29

Odp: Zmiana zwykłego kluczyka na kluczyk z pilotem
 
pomoże ktokolwiek?

wrzoch 06-06-2014 19:03

Odp: Zmiana zwykłego kluczyka na kluczyk z pilotem
 
Cytat:

Napisał zamieram_się (Post 2222685)
pomoże ktokolwiek?

No przecież już napisali, że to nie Fordowski pilot jest, to jak chcesz go zaprogramować Fordowską procedurą? Ewidentnie wygląda jak jakiś pilot do bramy/garażu.

zamieram_się 06-06-2014 20:57

Odp: Zmiana zwykłego kluczyka na kluczyk z pilotem
 
to jest na pewno pilot, którym otwierany był centralny zamek forda fusion
także jakoś musiał być zakodowany
pytanie tylko jak:(

tedi_k 06-06-2014 22:37

Odp: Zmiana zwykłego kluczyka na kluczyk z pilotem
 
Cytat:

Napisał zamieram_się (Post 2222798)
to jest na pewno pilot, którym otwierany był centralny zamek forda fusion
także jakoś musiał być zakodowany
pytanie tylko jak:(

To jest pilot od "dokładanego" alarmu lub sterownika centralnego zamka. Nie jest fordowski.
Na pewno pilot nijak nie był "kodowany".
Po prostu padł Ci ten dokładany "wynalazek". Albo padły Ci baterie w tym pilocie. Albo padł Ci ten dziwny pilot. itp. itd.

zamieram_się 07-06-2014 09:12

Odp: Zmiana zwykłego kluczyka na kluczyk z pilotem
 
hm
to że pilot nie jest fordowski, to wiem i pisałam

Cytat:

Napisał zamieram_się (Post 2219506)
Pilot ten jest pewnie nie oryginalny i nie mam do niego instrukcji

czy to oznacza, że jak padnie bateria to pilot jest do wyrzucenia? nie chce mi się wierzyć, że tak to działa. przecież przy zakupie ktoś go musiał 'zestroić' z konkretnym pojazdem
niemożliwe żeby to robił producent, na pewno jest na to jakaś inna procedura, nie związana z normalnym kodowaniem kluczy oryginalnych

help:pomysl:

besmirch 29-03-2016 11:18

Dorabianie Kluczyka i Pilota
 
3 załącznik(i)
Kupiłem niedawno Forda Fusiona z 1 kluczykiem, oczywiscie chiałbym dorobić dodatkowy.

VIN mówi że samochód fabrycznie nie miał alarmu (2006). Z tego co rozumiem został dołożony przez ASO w trakcie zakupu auta (2007). W zestawie mam kluczyk + pilot Cobra 7777 (zdjecia pogladowe w załaczniku). Sama syrena pod maską ma datę 2007 (załacznik).

Wysłałem pare maili do "dorabiaczy we wrocławiu", odpisał jeden z informacja:
"Kluczyk wraz z zakodowaniem 180 - 250 zł " + "Pilota do dokładanego alarmu nie robimy".

Nie do konca rozumiem jak mam sie za to zabrać:
- o co chodzi z kodowaniem kluczyka bez przyciskow?
- najpierw dorobić kluczyk zakodowac a potem pilot do alarmu i zakodowac?
- czy da sie to zrobic poza ASO od razu w jednym miejscu (wrocław) na orginalnym kluczyku?
- czy moge po prostu dorobic kluczyc a nastepnie kupic pilot do alarmu i sam go zakodować?

To mój pierwszy post tutaj, prosze o wyrozumialosc.

Antej 29-03-2016 12:44

Odp: Dorabianie Kluczyka i Pilota
 
Kluczyk to
Grot, immobilizer, pilot alarmu/centralnego.

Pierwsze skopiuje każdy rzemieślnik (swój sam sobie dociałem).
Drugie może zrobić każdy samemu jeśli ma dwa oryginalne klucze, ty nie masz więc poza ASO i magikami z dostępem do komputera auta w stopniu wyższym, pozostaja serwisy co klonuja istniejące immo, bez wglebianiania się w komputer.
Trzecie robi się samemu mając nowego pilota i znając kombinację wejścia do menu z instrukcji alarmu lub z instr.obsl. forda (odpowiedz pasuje do Coby i zwykłego pilota)

besmirch 04-04-2016 17:33

Odp: Dorabianie Kluczyka i Pilota
 
Dziękuje Antej.

Dla potomności.

Kluczyk dorobiłem w Patron 230PLN immo + grot (Wrocław - Tesco na długiej)
Pilot do alarmu (z recyclingu) u Pana Adama 80 PLN (Wrocław - Poznańska 15)

Temat zamknięty

leon688 23-08-2020 07:24

kluczyk skopiować
 
Witam
Pytanie jest takie:
Mam kluczyk z pilotem i kluczyk bez pilota
Czy można dorobić na podstawie samego kluczyka (tego z pilotem)
jakiś inny pilot (są takie jakieś samokopiujące na necie)

Pozdrawiam

madamsz 23-08-2020 08:52

Odp: kluczyk skopiować
 
Bez problemu każdy inny identyczny pilot oryginalny (nowy, używany) doprogramujesz do auta. Jeżeli już byś chciał klucz z pilotem, to problem też nie jest wielki - kupujesz na necie surówkę (albo w sklepie gdzie dorabiają klucz) wycinasz grot, przekładasz pastylkę immo i programujesz elektronikę centralnego zamka.

Antej 23-08-2020 08:57

Odp: kluczyk skopiować
 
kluczyk to grot, pestka immo, pilot centrlnego

co chcesz dorobić?

grot frezuje klucznik
immo mozesz sam dopisac majac dwa klucze zgodnie z instrukcją auta
piloty centralnego wymazuje się z GEM i dopisuje ponownie wszystkie od nowa (w tym dodatkowe) zgodnie z instrukcją auta

nie uzywa się samokopiujących czy innych wynalazkow, uzywany oryginał z czystym grotem załatwia sprawę


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:32.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.