Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Moduł sterujący dodatkiem do paliwa (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=294639)

rafinia95 09-04-2019 15:13

Moduł sterujący dodatkiem do paliwa
 
Witam, na forum nie znalazłem odpowiedzi na mój problem dlatego zdecydowałem się napisać.
Zmagam się z dwoma błędami w moim focusie mk2 z 2008r z silnikiem 2.0 tdci:
P2585 - Polecenie modułu sterującego dodatkiem do paliwa
P1922 - Obwód dodatku do paliwa

oraz komunikatem SILNIK USTERKA, który jest powiązany z tymi błędami. Po wizycie w niezależnym serwisie FORDa dowiedziałem się że ze zbiornika nie jest pobierany płyn ponieważ przewody mogą być uszkodzone lub instalacja elektryczna. Dodatkowo od tego czasu auto zaczęło kopcić co jakiś czas i wydobywający dym ewidentnie ma zapach tego dodatku. Dymienie występuje losowo, czasami od razu po odpaleniu a czasami dopiero po przejechaniu jakiegoś dystansu. Odnotowałem nieznaczny wzrost poziomu oleju, mój DPF albo FAP(nie wiem jak to nazwać) jest sprawny i nie jest zapchany. Silnik nie traci mocy, nie szarpie, nie ma podwyższonego spalania paliwa, turbina pracuje normalnie.
Czy ktoś już się borykał z takim problemem?

Z pytań dodatkowych (nie trzeba odpowiadać) to czy drogo mnie wyjdzie naprawa albo koszt nowego zbiornika razem z wężykami oraz przewodami elektrycznymi?

EW1 09-04-2019 17:50

Odp: Moduł sterujący dodatkiem do paliwa
 
Walczyłem z tymi błędami i opis jest na stronach cmax
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

rafinia95 03-05-2019 21:20

Odp: Moduł sterujący dodatkiem do paliwa
 
Dzięki wielkie, post bardzo przydatny. Na chwilę obecną jeszcze nie rozwiązałem problemu gdyż nie mam czasu ale jeśli się to zmieni to dam znać.

Mr.Z 02-01-2022 21:51

usterka układu silnika - kod usterki: P2585
 
Ford Focus MKII 2.0 TDCI (kombi) 136km skrzynia 6 biegów 2007 r.
Rano (28.12.2021 r.) - 11°C ciężko mu było odpalić, odpalił, normalna praca ale przejechaniu kilkunastu metrów pojawił się komunikat - usterka układu silnika. Podłączyłem interfejs VGATE na BT i w telefonie w apce Torque znalazł kod usterki: P2585. Mimo próby skasowania błąd pozostaje. Wygooglowalem, że prawdopodobnie dotyczy filtra DPF. Czy ktoś z Szanownych Grupowiczów miał podobny problem? Czy może być to mała ilość płynu? Jak to sprawdzić?

zbinek512 03-01-2022 12:24

Odp: Moduł sterujący dodatkiem do paliwa
 
W forscanie w sterowniku dodatku powinien być pid dotyczący ilości procentowej dodatku


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:44.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.