Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] wymiana baterii w kluczyku (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=81710)

arturu7 24-10-2009 17:08

wymiana baterii w kluczyku
 
Witam,
wiem, że temat nudny ale mam problem: po wymianie baterii w kluczyku, pilot zdalnego sterowania nie działa.
Działa centralny zamek z kluczyka.
Jeśli chodzi o programowanie kluczyka, to postępowałem zgodnie z instrukcją.
Kończyłem programowanie w różny sposób - czekałem 10 sek. w położeniu 0, I i II, ponownie włączałem zapłon (poz. II)... Po wyjęciu kluczyka ze stacyjki pilot nie działa :(
Baterie wymieniałem kilka razy - dla pewności, że nie są rozładowane.
Przeszukiwałem forum, ale nie znalazłem rozwiązania mojego problemu - może coś mi umknęło...
Poza wymianą baterii wkluczyku trzeba zrobić coś jeszcze?

Jeśli ktoś może mi pomóc, to będę wdzięczny.

pozdrawiam

FilipekZS 26-10-2009 00:48

Odp: wymiana baterii w kluczyku
 
witam

mam ten sam problem nie działa centralny ani bagażnik z pilota w kluczyku, lecz wszytsko się da otworzyć kluczykiem. Mało wygodne ale cóż.
Proszę o podpowiedź jakąś małą

pozdrawiam

alo68 26-10-2009 10:21

Odp: wymiana baterii w kluczyku
 
Witam, też tak miałem po wymianie baterii. Podobno trzeba to zrobić bardzo szybko ok 10 sekund na wyjecie starej i włożenie nowej baterii. Ja pojechałem do ASO z instrukcją i z pretensjami że opis w instrukcji nie działa i zaprogramowali mi za darmo (nawet zbytnio nic nie mówili więc może znali ten problem).
Pozdrawiam

witjak 27-10-2009 08:36

Odp: wymiana baterii w kluczyku
 
Wczoraj wymieniałem u średnio rozgarniętego zegarmistrza... Zajęło mu to sporo więcej niż 10 sekund. Stresowałem się nieźle. W sumie może z minutę gdyż pomylił rodzaj beterii... uffff, pilot jednak działa. Wygląda na to, że teria 10 sekund jest mocno przesadzona. Rozłączenie baterii już następuje w momencie rozbrojenia kluczyka.

FilipekZS 27-10-2009 13:34

Odp: wymiana baterii w kluczyku
 
witam

pociągne jeszcze troszke temat, może nudny lecz stresujący.
podpowiedzcie co zrobić, jeżeli programowanie kluczyka nie pomogło?? a programowałem tak: 3-4 razy obracałem kluczykiem z pozycji zero na II aż kontrolka na zegarze się zapali, wyciągam kluczyk i naciskam obojętnie jaki przycisk na kluczyku (pilot radiowy) kontrolka zaczyna mrugać potwierdzając programowanie. Potem wkladam kluczyk przekręcam na zapłon i czekam ok.20 sek, i ..... i nic :(

Może coś źle robie albo coś prosze o podpowiedz

FilipekZS 28-10-2009 16:14

Odp: wymiana baterii w kluczyku
 
odkryłem rozwiązanie problemu dla tych pilotów, które nie chcą się zaprogramować (o ile zachowana jest komunikacja pilot-centralka) należy zresetować (odłączyć) centralke alarmu i zamka, która znajduje się za schowkiem pasożyta taka czarna z napisem siemens. Należy odłączyć dwie kostki (lub 3 jeżeli jest alarm) i odczekać 15min i ponownie zaprogramować kluczyk.

pozdrawiam i dziękuje

metmat 28-10-2009 17:01

Odp: wymiana baterii w kluczyku
 
Skoro jest taki problem z doborem baterii to może napiszcie jaka to ma być dokładnie bateria, to się innym przyda.

Jester 28-10-2009 18:56

Odp: wymiana baterii w kluczyku
 
W Mk1 - CR 2032.

arturu7 28-10-2009 21:15

Odp: wymiana baterii w kluczyku
 
Filipek ZS - tego jeszcze nie próbowałem, choć bezpieczniki już wyjmowałem na krótki czas. Teraz spróbuję poczekać trochę dłużej, a jak nie pomoże to skorzystam z Twojego pomysłu - w Focusie też musi być coś takiego :)
A jak wszystko zawiedzie, to wypróbuję pomysł alo68 :)

pozdrawiam

FilipekZS 29-10-2009 10:34

Odp: wymiana baterii w kluczyku
 
ja dodatkowo po odłączeniu centralki włączyłem silnik jeszcze.

w Mk II w radiowym pilocie też jest cr 2032


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:10.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.