Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fiesta (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=99)
-   -   [Fiesta 2001-2008] Olbrzymie spalanie - co sprawdzić? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=254463)

panoczek 26-11-2016 16:20

Olbrzymie spalanie - co sprawdzić?
 
Hej,

Zauważyłem, że moja fiesta pali około 15 L na 100 km. Uważam, że to o dużo za dużo jak na takie benzynowe pierdzidełko 1.3...
Zastanawiam się, co najpierw sprawdzić. Nie mam komputera pokładowego i moje obserwacje opieram o wskaźnik ilości paliwa i licznik kilometrów.
Auto nocuje na dworze, zazwyczaj jeździ trasy po 15 km dziennie 2 razy.
Proszę o wskazówki, co samodzielnie posprawdzać zanim oddam do mechanika.

Pozdrawiam!

motorek4612 26-11-2016 17:29

Odp: Olbrzymie spalanie - co sprawdzić?
 
termostat- silnik się dogrzewa???
hamulce ci nie blokują???
filtr powietrza sprawny?
sonda lambda- sprawdź napięcie, jesli oscyluje w granicach 0.6 v-1v to jest sprawna, jesli powyżej 1v złom(kabelki czarny i szary) grzałka czy jest przejście miedzy kablami( dwa białe)
przeplywomierz?
katalizator jesli jest czy nie jest zapchany?
jeśli masz możliwość przegon auto gdzieś na trasie i nie żałuj mu gazu.

panoczek 26-11-2016 17:35

Odp: Olbrzymie spalanie - co sprawdzić?
 
Cytat:

Napisał motorek4612 (Post 2700914)
termostat- silnik się dogrzewa???
hamulce ci nie blokują???
filtr powietrza sprawny?
sonda lambda- sprawdź napięcie, jesli oscyluje w granicach 0.6 v-1v to jest sprawna, jesli powyżej 1v złom(kabelki czarny i szary) grzałka czy jest przejście miedzy kablami( dwa białe)
przeplywomierz?
katalizator jesli jest czy nie jest zapchany?
jeśli masz możliwość przegon auto gdzieś na trasie i nie żałuj mu gazu.

Oki bardzo dziękuję za listę do sprawdzenia :)

motorek4612 26-11-2016 17:37

Odp: Olbrzymie spalanie - co sprawdzić?
 
zapomniałem jeszcze dopisac, swiece i przewody WN kiedy wymieniałes??? silnik pracuje równo? ma moc? no powinien skoro tyyle pali:) heheheh

marko52 26-11-2016 19:07

Odp: Olbrzymie spalanie - co sprawdzić?
 
A na ssaniu czasem cały czas nie jezdzisz - jakie masz wolne obroty na postoju,a może poszedł czujnik temperatury od silnika - lub termostat chłodzenia.

panoczek 26-11-2016 19:13

Odp: Olbrzymie spalanie - co sprawdzić?
 
Cytat:

Napisał marko52 (Post 2700976)
A na ssaniu czasem cały czas nie jezdzisz - jakie masz wolne obroty na postoju,a może poszedł czujnik temperatury od silnika - lub termostat chłodzenia.

Raczej tutaj nie chodzi o jeżdzenie na ssaniu, autko z zimnego włącza się na trochę powyżej 1 tys RPM a po kilku minutach jazdy schodzi poniżej 1 tys i tam sie trzyma, tak jak w każdym innym samochodzie jaki miałem

slawomirro 26-11-2016 20:11

Odp: Olbrzymie spalanie - co sprawdzić?
 
Cytat:

Napisał motorek4612 (Post 2700914)
termostat- silnik się dogrzewa???
hamulce ci nie blokują???
filtr powietrza sprawny?
sonda lambda- sprawdź napięcie, jesli oscyluje w granicach 0.6 v-1v to jest sprawna, jesli powyżej 1v złom(kabelki czarny i szary) grzałka czy jest przejście miedzy kablami( dwa białe)
przeplywomierz?
katalizator jesli jest czy nie jest zapchany?
jeśli masz możliwość przegon auto gdzieś na trasie i nie żałuj mu gazu.

I jeszcze ciśnienie w oponach jakie jest i co to za opony. Dużego wahnięcia nie będzie, ale z 1 litr można zaoszczędzić.
Dwa jaki masz styl jazdy, bo jak kręcisz na max obrotami, albo jeździsz na niskich biegach szybko, to spalanie możesz mieć i 30 litrów.

I głupie pytanie, czy wskaźnik paliwa Ci działa poprawnie, tzn czy faktycznie Ci tyle pali. Ile km robisz na jednym baku i ile paliwa gdy tankujesz Ci wchodzi?

szkodnik85 28-11-2016 07:28

Odp: Olbrzymie spalanie - co sprawdzić?
 
A ja uważam najpierw ze powinieneś go zatankować do pełna przejechać 100 km i z powrotem na stacje zatankować aby sprawdzić faktycznie czy jest to 15l/100 km. Kolejna sprawa to podłączyć pod komputer i sprawdzić czy nie ma tam żadnych błędów wskazujących na rzecz która może powodować faktycznie takie spalanie. Sonda lambda uszkodzona powoduje błąd w komputerze.Skasowac wszystkie błędy i trochę pojeździć i znowu sprawdzić czy coś tam jest. Jeżeli będzie czysto to tak jak koledzy pisali sprawdzać pozostałe rzeczy.

hak64 28-11-2016 11:09

Odp: Olbrzymie spalanie - co sprawdzić?
 
Cytat:

Napisał szkodnik85 (Post 2701827)
A ja uważam najpierw ze powinieneś go zatankować do pełna przejechać 100 km i z powrotem na stacje zatankować aby sprawdzić faktycznie czy jest to 15l/100 km.

Dokładnie tak. Wskazania zegarów bywają mocno mylące.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:48.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.