Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fusion (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=100)
-   -   [Fusion] Światła awaryjne (włącznik?) nie działają (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=285537)

xihiluwe 31-08-2018 13:36

Światła awaryjne (włącznik?) nie działają
 
Witam

posiadam Fusiona 1,25 benzyna 2005 z małym, ale istotnym szkopułem - nie działają światła awaryjne. Przycisk (trójkąt) się wklikuje i odskakuje, ale nie daje to efektu. Kierunkowskazy normalnie działają i świecą.

Czy ktoś spotkał się z podobną usterką i kojarzy co może być przyczyną?

Czy naprawa/dostanie się do przycisku wymaga zdjęcia całego panelu z radiem, albo deski? Wiem, że sam przycisk można podważyć i wyskoczy, ale plastiku z pytką elektroniczną nie próbowałem wyjmować.

Ile może kosztować naprawa tej usterki u elektromechanika?

Z góry dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam!

KRUKER 31-08-2018 14:21

Odp: Światła awaryjne (włącznik?) nie działają
 
To jednolita calosc, zalana plastikiem z wyjsciem na kostke elektryczna.
Mowisz ze sie da "wydlubac" ale calosc trzyma się na 2 srubkach i nie ma mowy zeby wyszlo , bez wyciagniecia radia.Nie wiem jakie masz radio, jesli 6000 CD to potrzebne tzw"klucze", opis jest na forum i jak jestes magik to wystarczy. Jak nie, to caly panel radia wyciagnac. Bynajmniej nie deske rozdzielcza całą a tylko panel i masz temat na wierchu.

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]




Pare zlotych i tyle.

timbersher 31-08-2018 19:19

Odp: Światła awaryjne (włącznik?) nie działają
 
Sprawdź bezpiecznik.

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

madamsz 31-08-2018 20:29

Odp: Światła awaryjne (włącznik?) nie działają
 
Raczej przełącznik jest uszkodzony niż bezpiecznik

timbersher 31-08-2018 20:33

Odp: Światła awaryjne (włącznik?) nie działają
 
F25 15A bezpiecznik odpowiedzialny za światła awaryjne jeżeli będzie spalony nie będzie świateł awaryjnych od tego zacznij. Jeżeli bezpiecznik dobry to w dalszej kolejności przekażnik.

KRUKER 01-09-2018 13:48

Odp: Światła awaryjne (włącznik?) nie działają
 
W fusione kierunkowskazy aby nie sa z awaryjnymi na jednym bezpieczniku ?
Skoro kierunki normalnie swieca...

timbersher 01-09-2018 14:33

Odp: Światła awaryjne (włącznik?) nie działają
 
Masz rację chyba tak jest, czyli to będzie przerywacz, nie jestem w domu bo bym dla pewności to sprawdził.

xihiluwe 01-09-2018 15:45

Odp: Światła awaryjne (włącznik?) nie działają
 
Cytat:

Napisał KRUKER (Post 3024628)
To jednolita calosc, zalana plastikiem z wyjsciem na kostke elektryczna.
Mowisz ze sie da "wydlubac" ale calosc trzyma się na 2 srubkach i nie ma mowy zeby wyszlo , bez wyciagniecia radia.Nie wiem jakie masz radio, jesli 6000 CD to potrzebne tzw"klucze", opis jest na forum i jak jestes magik to wystarczy. Jak nie, to caly panel radia wyciagnac. Bynajmniej nie deske rozdzielcza całą a tylko panel i masz temat na wierchu.

Pare zlotych i tyle.

Radio 4500 CD, to coś zmienia?

U mnie jest taki włącznik:

https://i.imgur.com/LDDzUks.jpg

Jeśli chodzi o bezpiecznik to wg instrukcji ten sam jest dla kierunkowskazów, więc raczej nie to.

Antej 01-09-2018 16:24

Odp: Światła awaryjne (włącznik?) nie działają
 
Masz przedlifta (spodziewałem się tego po roczniku). Wyjęcie radia wyglada inaczej.
Jest na forum instrukcja wymiany radia, masz w niej opis jak wyjąć włącznik.

KRUKER 01-09-2018 18:44

Odp: Światła awaryjne (włącznik?) nie działają
 
...a to ciekawostka, czlowiek sie uczy cale zycie. Myslalem ze silnik 1.25 byl wprowadzony do sprzedazy razem z liftem. Nawet na necie min wikipedia sa takie dane:

Cytat:

W 2005 roku auto przeszło face lifitng. Zmodernizowana została m.in. atrapa chłodnicy, przedni oraz tylny zderzak, reflektory przednie otrzymały pomarańczowe kierunkowskazy, a także przeprojektowano deskę rozdzielczą pojazdu. Przy okazji liftingu wzbogacono listę wyposażenia o m.in. system Bluetooth, radio z MP3, czujnik deszczu oraz nawigację satelitarną[3], a także wprowadzono do oferty nowy silnik benzynowy o pojemności 1.25 l o mocy 75 KM[1].


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:42.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.