Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Kuga (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=171)
-   -   [Kuga 2008-2012] głośny samochód? - straszny szum wydobywający się z podwozia (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=281230)

jerzyski2 21-05-2018 21:09

głośny samochód? - straszny szum wydobywający się z podwozia
 
Witam, przeszukałem całe forum w poszukiwaniu tematu który bardzo mnie interesuje i niestety nie natrafiłem na żaden temat chociaż by zbliżony do mojego pytania. Kuga (2008-2012) moim zdaniem to najpiękniejszy suw na rynku i już miałem sfinalizować zakup takiego(2.0 140kM) gdyby nie przeraził mnie straszny szum wydobywający się z podwozia (chyba opon - kół) rozpoczynający się w granicach około 70km/h. Po powrocie z jazdy sprzedawca stwierdził że suw-y tak mają, że to wysokie opony(17) Nie wiem, jeżeli mógłbym prosić o podzielenie się wrażeniami odnośnie dużej głośności kugi w czasie jazdy to będę bardzo wdzięczny. Może akurat mi trafił się egzemplarz z głośnymi oponami? Naprawdę trochę się załamałem, nastawiłem się na ten właśnie model ale w słuchawkach nie będę jeździł, szczególnie że przyzwyczajony jestem do ciszy w samochodzie. Jeszcze raz proszę o opinie na temat głośności kugi, pozdrawiam.

emerzet74 21-05-2018 21:22

Odp: KUGA - głośny samochód?
 
Jak moja przyjechała ze Szwajcarii to też była głośna ale bez przesady. Po zmianie opon(które były łyse) jak makiem zasiał. Też mam 17" i to co wmawia ci sprzedawca to całkowita bzdura.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

piterm75 22-05-2018 06:32

Odp: KUGA - głośny samochód?
 
Witam
Mam kugę już 3 lata i żadnych strasznych szumów nie zauważyłem.Wcześniej miałem mondeo m4 i kuga jezdzi podobnie.Przyczyną mogą być opony jak również łożysko koła,może skrzynia i inne rzeczy.proponuje dobrze sprawdzić przed zakupem żeby się nie rozczarować.

jerzyski2 22-05-2018 16:21

Odp: KUGA - głośny samochód?
 
Dzięki Panowie, troszkę się uspokoiłem i mam nadzieję że ten szum w samochodzie którą jeździłem dotyczył tylko akurat tego pojazdu. W sobotę spróbuję gdzieś podjechać i przejechać się inną kugą. Ogólnie w planie zakup w DE, ale przyznam się że nigdy nie miałem do czynienia z kugą i nie chciał bym się wybrać po samochód za granicę kompletnie zielony.

maro18 22-05-2018 19:35

Odp: KUGA - głośny samochód?
 
Jeżdzę Kugą i To jest głośny samochód od stówki w góre.
Poprawa uszczelek i zaklejenie listwy ozdobnej maski dała parę db ciszy.
Latem planuję wyciszenie matami drzwi i bagażnika zresztą Ford nigdy nie przykładał sie do wyciszenia puszki.

jerzyski2 22-05-2018 20:39

Odp: KUGA - głośny samochód?
 
Ciekawi mnie tylko fakt iż wszędzie gdzie do tej pory szukałem znajduje tylko i wyłącznie same pozytywy w postaci nienagannego komfortu jazdy. Moim skromnym zdaniem wyciszenie pojazdu ma chyba ogromny wpływ na komfort jazdy

Audi'ofil 23-05-2018 06:28

Odp: KUGA - głośny samochód?
 
Używam II-kę i uważam, że jest głośna. Opony, relingi, ogólnie wygłuszenie. Oczywiście wszystko to osobiste odczucia i preferencje ;) ale tak jak koledzy napisali - można wyciszyć: maty, uszczelki, opony.
Trafnego wyboru (jedynki wizualnie nie tracą od lat)

weuek 23-05-2018 06:34

Odp: KUGA - głośny samochód?
 
Pierwsza kuga to taki modniejszy focus (nie wiem czy mk2 ma z fokusem dużo wspólnego), a w fokusie najwięcej hałasu pochodzi od tylnych nadkoli - nie ma tam żadnego wygłuszenia - za filcem bagażnika brak jakichkolwiek mat na nadkolach (a kiedyś nalepiali nawet w najtańszej fabii).

danwit2 23-05-2018 07:47

Odp: KUGA - głośny samochód?
 
Posiadam Kuge 2 i chyba nie ma tu znaczenia że jest ona z USA jako Escape. Znaczenie natomiast może mieć silnik - ja posiadam 2.0 benzyna i w porównaniu z innymi samochodami wg mnie jest naprawdę cicha. Do 100km/h jest wg mnie bardzo cicha, miedzy 100-140 cicha a później już mniej choć i tak nie jest zle. Co mnie denerwuje to to że przy ok. 155km/h zaczyna mi buczeć (chyba przez relingi) i potem nagle przy 165-170 buczenie nie zanika.

tomaszjan31 23-05-2018 17:46

Odp: KUGA - głośny samochód?
 
Zapewniam ze mk2 po lifcie jest dużo lepiej wyciszona


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:57.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.