Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Sprzęt Audio/CB/GPS (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=98)
-   -   [Focus 2004-2008] usuwanie sparowanych telefonów z radia 6000CD (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=287172)

Kozunia_05 10-10-2018 21:21

usuwanie sparowanych telefonów z radia 6000CD
 
Witam, mam problem z połączeniem radia z telefonem przez bluetooth, ponieważ już jest sparowanych 6kontaków (innych właścicieli). Chciałabym się dowiedzieć w jaki sposób mogłabym to usunąć i sparować swój telefon. Proszę o pomoc :oops:

tedi_k 10-10-2018 21:27

Odp: usuwanie kontaktów z radia 6000CD
 
Cytat:

Napisał Kozunia_05 (Post 3040382)
...jest sparowanych 6kontaków (innych właścicieli). Chciałabym się dowiedzieć w jaki sposób mogłabym to usunąć...

Koleżanko Olu, znajdź proszę w menu bluetooth Twojego radia opcję 'debond' - ona właśnie służy do usunięcia 'starych' sparowanych telefonów. Wybierasz 'debond' następnie wybierasz po jednym zapamiętane stare telefony i usuwasz je aż do pustej listy... Powodzenia!:one:

Kozunia_05 12-10-2018 17:12

Odp: usuwanie sparowanych telefonów z radia 6000CD
 
Właśnie problem w tym, że opcję bluetooth mam, jest 'On, Off' później na 'on' pokazuje się 'active' i w żadną stronę nie ma tego 'debond'. Oglądałam filmiki na ten temat i widziłam te 'debond' tylko, problem w tym, że u mnie nie ma tego, jest 'Active' albo jakieś jeszcze dwa inne komunikaty, których już niestety nie jestem w stanie zacytować. :<

seba3dor 12-10-2018 21:20

Odp: usuwanie sparowanych telefonów z radia 6000CD
 
Zobacz [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Ze_ja 13-10-2018 12:04

Odp: usuwanie sparowanych telefonów z radia 6000CD
 
Tak dla pewności - jaką masz wersję tego radia?
Chodzi mi o to, czy Bluetooth jest fabrycznie w radiu, czy to jakaś dokładana instalacja, typu zestaw głośnomówiący Parrot podłączony do radia jeszcze przez dealera. Popularny myk w autach flotowych. Bazowy Trend w wersji GoldX z kilkoma rzeczami dodanymi przez dealera, które nie wyjechały z fabryki (jak np. alarm Logic, czy właśnie zestaw Parrot).

Kozunia_05 14-10-2018 09:50

Odp: usuwanie sparowanych telefonów z radia 6000CD
 
Znalazłam już opcję 'debond' wykasowałam jedno sparowane urządzenie, ale reszta nie chce się usunąć, dlaczego? Nawet po wyłączeniu i ponownym włączeniu radia się nie chcą usuwać.

Poza tym, połączyłam swój telefon z radiem, ale na muzykę nie reaguje, tylko działa jako zestaw głośnomówiący. Czy tak powinno być, czy jednak można w jakiś sposób puszczać muzykę przed bluetooth w radiu? :027:

tedi_k 14-10-2018 13:55

Odp: usuwanie sparowanych telefonów z radia 6000CD
 
Cytat:

Napisał Kozunia_05 (Post 3041783)
...czy jednak można w jakiś sposób puszczać muzykę przed bluetooth w radiu? :027:

W tym radiu z tym zestawem bluetooth nie da się.
Aby działała muzyka z telefonu po BT musi być zestaw bluetooth z portem USB - a taki jest obsługiwany tylko przez radio "owalne" Sony (dostępne od 2008r produkcji Focusa MK2).

Ze_ja 15-10-2018 14:07

Odp: usuwanie sparowanych telefonów z radia 6000CD
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 3041875)
W tym radiu z tym zestawem blutooth nie da się.

Potwierdzam, że nie da rady. Sęk w tym, że muzyka wymaga obsługi profilu A2DP (stereo bez mikrofonu), a głos połączeń (mono) i mikrofon obsługiwane są przez profil HSP ze wsparciem HFP (żeby przyciski działały do obsługi sparowanego telefonu - jego odpowiednikiem dla audio jest AVRCP).
Ford w tych radiach z BT dawał te zupełnie niepotrzebne* profile, nie dając tych potrzebnych :) Mam tak samo w dołożonym przez dealera w pakiecie Parrocie. Więc do muzyki mam dodatkowy adapter BT podłączony przez AUX w schowku.

(*Jako że jestem wrogiem jakiegokolwiek prowadzenia rozmów telefonicznych przez kierowcę, to nie uznaję telefonu w aucie jako cokolwiek innego niż źródło muzyki i / lub nawigacja, dlatego piszę, że "niepotrzebne" HSP i HFP są, a "muzycznych i potrzebnych" A2DP i AVRCP brak).

Kozunia_05 17-10-2018 14:22

Odp: usuwanie sparowanych telefonów z radia 6000CD
 
Dobra, dzięki panowie za rozjaśnienie sprawy ;)
W takim razie kupię transmiter bluetooth ;)

Lipstein 31-10-2018 11:04

Odp: usuwanie sparowanych telefonów z radia 6000CD
 
Cytat:

Napisał Ze_ja (Post 3042249)
Potwierdzam, że nie da rady. Sęk w tym, że muzyka wymaga obsługi profilu A2DP (stereo bez mikrofonu), a głos połączeń (mono) i mikrofon obsługiwane są przez profil HSP ze wsparciem HFP (żeby przyciski działały do obsługi sparowanego telefonu - jego odpowiednikiem dla audio jest AVRCP).
Ford w tych radiach z BT dawał te zupełnie niepotrzebne* profile, nie dając tych potrzebnych :) Mam tak samo w dołożonym przez dealera w pakiecie Parrocie. Więc do muzyki mam dodatkowy adapter BT podłączony przez AUX w schowku.

(*Jako że jestem wrogiem jakiegokolwiek prowadzenia rozmów telefonicznych przez kierowcę, to nie uznaję telefonu w aucie jako cokolwiek innego niż źródło muzyki i / lub nawigacja, dlatego piszę, że "niepotrzebne" HSP i HFP są, a "muzycznych i potrzebnych" A2DP i AVRCP brak).

ja się dołączę do dyskusji: możesz podać namiar na ten adapter BT i jak go przez AUX w schowku połączyłeś?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:05.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.