Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Wycie z silnika (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=262861)

bigstar29 25-04-2017 08:28

Wycie z silnika
 
Cześć, ostatnio zauważyłem że coś mi wyje z silnika. Praktycznie jakby nagle się to pojawiło bo jeszcze podczas tej jazdy wcześniej tego nie słyszałem. Mechanik mi powiedział że to może być spowodowane że pokrywa filtra powietrza jest nieszczelna, bo nie jest stale przykręcona.
Wrzucam filmik, mam nadzieję że ktoś pomoże :)

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Tak wiem, świeci się kontrolka, to dlatego że od jakiegoś czasu jeżdżę z odpiętym przepływomierzem :)

paablod 25-04-2017 10:18

Odp: Wycie z silnika
 
Ja miałem bardzo podobne odgłosy przy nieszczelnościach przewodów powietrza za turbiną i EGR. Więc diagnoza mechanika może być trafna.

A pozostając w temacie odgłosów. Kilkadziesiąt sekund po wyłączeniu silnika następuje także wyłączenie podzespołów. Wcześniej miałem w tym czasie tylko pisk przepustnicy. Teraz pojawił się dźwięk jakby zębatki (ostatnie sekundy nagrania):
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Skojarzy może ktoś co się dzieje?

Dawid_os 25-04-2017 14:14

Odp: Wycie z silnika
 
sprawdz poziom plynu do wspomagania ukladu kierowniczego, brak plynu powoduje wycie pompy wspomagania, częsta przypadłość focusów a z tego filmu to tak mi sie wydaje wlasnie jakby pompa wyła.

krzys1968 25-04-2017 17:26

Odp: Wycie z silnika
 
Cytat:

Napisał paablod (Post 2792276)
Skojarzy może ktoś co się dzieje?

Gruszka przy turbo uwalona

bigstar29 26-04-2017 11:27

Odp: Wycie z silnika
 
A odnośnie mojego problemu, dzisiaj nie mogę odpalić auta, wiem że to wina że słabego aku, ale akumulator kupowałem dwa lata temu i do tego momentu działał bez zarzutu. Auto normalnie odpalało na tzw. "dodtyk". Czy to wycie mogło mieć wpływ na rozładowanie akumulatora?

String 26-04-2017 13:28

Odp: Wycie z silnika
 
Mi jak padał niedawno alternator to wył... ale inaczej niż na Twoim nagraniu.

Hooch180 26-04-2017 14:08

Odp: Wycie z silnika
 
Cytat:

Napisał bigstar29 (Post 2792951)
A odnośnie mojego problemu, dzisiaj nie mogę odpalić auta, wiem że to wina że słabego aku, ale akumulator kupowałem dwa lata temu i do tego momentu działał bez zarzutu. Auto normalnie odpalało na tzw. "dodtyk". Czy to wycie mogło mieć wpływ na rozładowanie akumulatora?

Pewno alternator nie doładowuje akumulatora i przez to padł.

bigstar29 27-04-2017 09:46

Odp: Wycie z silnika
 
Teraz już na pewno wiem że alternator nie działa. Prąd ładowania około 12V. Zastanawiam się teraz czy robić alternator czy kupić na allegro i po prostu wymienić.

String 27-04-2017 10:34

Odp: Wycie z silnika
 
Miałem ten sam dylemat, stary sprawdzony rzemieślnik oferował mi regenerację na porządnych częściach z podwójnymi diodami za 330 PLN lub zakup na Allegro alternatora DENSO za cos około 450 PLN - wybrałem regenerację, nie tylko z powodu mniejszej ceny, ale tego co zobaczyłem - jakie badziewie było włożone do fabrycznego alternatora. Jak na razie alternator śmiga ślicznie i cicho :) Wybór należy do Ciebie :)

Vojta 27-04-2017 11:42

Odp: Wycie z silnika
 
Cytat:

Napisał String (Post 2793476)
Miałem ten sam dylemat, stary sprawdzony rzemieślnik oferował mi regenerację na porządnych częściach

Otóż to! Też uważam, że nie ma jak regeneracja... nowy zamiennik jest o klase niższy niż oryginał.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:57.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.