Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   Czujnik zderzeniowy.Gdzie się znajduje? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=14618)

piancio 07-07-2006 21:09

Czujnik zderzeniowy.Gdzie się znajduje?
 
Witam wszystkich uzytkowników FORDA.Od miesiąca jestem szczęśliwym posiadaczem Forda Mondeo MKI `95r kombi ghia. Interesuje mnie w którym miejscu są umieszczone czujniki zderzeniowe od poduszek powietrznych.

MAN 08-07-2006 05:55

Niema żadnbych czujników zderzeniowych, W sterowniku od poduszek jest bezwładnościowy wyzwalacz który włancza poduszki

SIERRA 08-07-2006 08:03

a na jakiej zasadzie działa ten wyzwalacz? :fcp15 bo teraz to sie zdziwiłem??

pozdr

jagrall 08-07-2006 08:06

Cytat:

Napisał MAN
jest bezwładnościowy

w momencie zderzenia auto staje w miejscu, a czujnik jeszcze by jechał, poruszałby się siłą bezwładności, którą ma każdy obiekt będący w ruchu

SIERRA 08-07-2006 13:15

szczerze mówiąc zaskoczyło mnie to dziwaczne rozwiązanie... to jest wbudowane w moduł poduszki i czy po wypadku trzeba go wymieniać razem z poduszką?

Slawko 08-07-2006 13:32

Cytat:

Napisał SIERRA
szczerze mówiąc zaskoczyło mnie to dziwaczne rozwiązanie... to jest wbudowane w moduł poduszki i czy po wypadku trzeba go wymieniać razem z poduszką?

Dlaczego dziwaczne :?: Jesli tak uważasz, to moge Ci powiedzieć, że co najmniej 70% samochodów tak ma :p

Nie trzeba wymieniać, wystarczy wykasować crash'a.

filip19 13-08-2006 14:08

Witam

Takie rozwiązanie działa na pewno przy poduszkach czolowych, a gdzie są czujniki poduszek bocznych i kurtyn

Pozdrowionka

MAN 13-08-2006 15:15

Cytat:

Napisał filip19
Takie rozwiązanie działa na pewno przy poduszkach czolowych, a gdzie są czujniki poduszek bocznych i kurtyn

Jest to to same rozwiązanie tylko że czujnik działa przy u derzeniu bocznym

karex 13-08-2006 15:20

Cytat:

Napisał Slawko
Nie trzeba wymieniać, wystarczy wykasować crash'a.

Slawko, czy jesteś pewny? Przecież ta kulka w tym cylinderku już lata sobie luźna po zderzeniu. Z tego co ja wiem to trzeba cały moduł wymieniać :/ .
Chyba, że czegoś nie zrozumiałem w tym temacie na forum.

raf1k 13-08-2006 15:43

ale tam nie ma zadnej kulku :P tam jest taki okroag zrobiony z ferrytu ktory porusza sie po rdzeniu... delikatna sprezynka go przytrzymuje... hmm mozna poeksperymentowac z takim modeulem ale zazwyczaj tez slyszlame ze na nowe sie wymienia...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:58.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.