Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 2006-2015] które wersje polecane, a które omijać szerokim łukiem. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=282329)

gervee 16-06-2018 08:27

które wersje polecane, a które omijać szerokim łukiem.
 
Dzień dobry, cześć i czołem.

Poradźcie użytkownicy "dużego" Forda, którą wersję Galaxy warto wziąć pod uwagę szukając większego samochodu, a które omijać szerokim łukiem. Interesują mnie samochody z przedziału 2005-2015 (nowsze nie - cena przekracza założony budżet, starsze - czy jest coś godnego uwagi?)

Czy w Galaxy jest wyraźnie więcej miejsca w 3 rzędzie niż w S-Max? Czy wszystkie Galaxy są na 7 miejsc? Ile zostaje bagażnika po rozłożeniu 3 rzędu siedzeń (przy większości opisów samochodów nie ma takich zdjęć). Czy Galaxy miał "bliźniaka" opatrzonego innym logo?

janslu 17-06-2018 11:10

Odp: które wersje polecane, a które omijać szerokim łukiem.
 
Galaxy przed 2007 rokiem to wspólne dzieło VW i Forda. Król zestawień awaryjności. Wysoki. Fotele wyjmowane a nie składane. Moje doświadczenia z tym modelem są fatalne. Ciągle coś się psuło - elektryka, problemy z wiązką w drzwiach, pękającymi przewodami chłodnicy itd. Od 2007 roku mamy do czynienia z zupełnie innym modelem, bazującym na Mondeo (i S-Max). Fotele są składane w podłogę i możesz zrobić płaską powierzchnię aż do przednich foteli. Galaxy ma w standardzie 3 rzędy a w 3. rzędzie fotele są indywidualnie przesuwane (w przeciwieństwie do opcjonalnego 3. rzędu w S-Max). Wielkość bagażnika zależy więc od tego jak ustawisz drugi i trzeci rząd. Możesz kosztem miejsca na nogi w obu, wygospodarować miejsce szerokością odpowiadające szerokości walizki podręcznej (pewnie ze 30 - 40cm). I da się tak jechać - niezbyt wysocy pasażerowie dają radę, nie tylko dzieci. Możesz też odsunąć fotele do samego tyłu, wtedy masz parę centymetrów wolnego miejsca i dużo miejsca na nogi. Każde miejsce ustawiane osobno, więc możesz wziąć 6 sporych osób i bagaż na przykład.

Ten model ma dużo mniej problemów niż poprzedni i sprawdza się znakomicie. Ja swoje Galaxy sprzedałem przy przebiegu 300.000km i robiłem w nim turbo, pompę, sprzęgło, maglownicę, zawieszenie i parę drobiazgów (z tego prawie wszystko po przejechaniu 240.000). Ale nic z zaskoczenia w trasie. To bardzo wygodny samochód. Z początku produkcji najlepszy z 2.0tdci 140km. W 2011 facelifting - lepszy system mocowania bagażnika na dachu, zmienione lampy, podobno wyciszenie. I nowe silniki - 2.0 tdci 140km/163km (upgrade samym oprogramowaniem), oprócz tego 1.6 ecoboost i 2.0 ecoboost. Dwusprzęgłowa skrzynia powershift jako opcja. Diesle raczej niezawodne, benzyniaki nie do końca (teraz mam S-Maxa 2.0 EB i mam świadomość, że awaria jest bardziej prawdopodobna niż w dieslu).

Jeśli chodzi o bliźniaka, to dotyczy to modelu robionego wspólnie z VW w Hiszpanii - to VW Sharan i Seat Alhambra. Ale to jest model, którego nie mogę polecić z czystym sumieniem. Wystarczy zajrzeć do zestawień ADAC/TuV sprzed kilku lat i zobaczysz, że cała trójka króluje wśród najbardziej awaryjnych modeli.

Yakac 19-06-2018 21:47

Odp: które wersje polecane, a które omijać szerokim łukiem.
 
Cytat:

Napisał janslu (Post 2993952)
teraz mam S-Maxa 2.0 EB i mam świadomość, że awaria jest bardziej prawdopodobna niż w dieslu).

na jaką awarię czekasz?

janslu 19-06-2018 22:39

Odp: które wersje polecane, a które omijać szerokim łukiem.
 
Kupiłem ten samochód z przebiegiem 116.000km. Poprzedni właściciel musiał już:
- wymienić silnik na gwarancji, bo zużywał za dużo oleju - przy 40k
- wymienić koła wariatora faz rozrządu przy 90k
- wymienić turbo z kolektorem z powodu znanego błędu konstrukcyjnego - pęka jakiś kołnierz metalowy i odłamki mogą wpaść do środka silnika (na szczęście wadę wykryto zanim to się stało) przy 100k
- wymienić czujnik ciśnienia paliwa, który prawie spowodował wymianę pompy paliwa przez ASO przy 110k

Wiec może ze strony silnika niewiele się na razie spodziewam. Ale do silnika podłączony jest powershift, a to zestawienie z 2.0 eb 240 podobno jest bardzo ryzykowne... ale na razie jeździ wspaniale :-)

Yakac 20-06-2018 18:21

Odp: które wersje polecane, a które omijać szerokim łukiem.
 
OMG :(
a jakieś konkretne roczniki? bo też mam taki secik, tyle że w Escape
Ale na razie jeździ wspaniale... jak to ująłęś :)

janslu 20-06-2018 18:34

Odp: które wersje polecane, a które omijać szerokim łukiem.
 
U mnie 2012. Tu masz opis co pęka w turbinie - [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Gdzieś widziałem info, że turbiny zostały poprawione w 2014 roku, ale teraz nie mogę tego odnaleźć a nie chcę kogoś w błąd wprowadzić.

Bierut 21-06-2018 07:44

Odp: które wersje polecane, a które omijać szerokim łukiem.
 
Jeśli chodzi o funkcjonalność to dodam, że po odsunięciu do przodu foteli 3-rzędu do bagażnika wchodzą 4 największe walizki! Ustawiamy je bokiem pionowo. A wykorzystując tylko jedno miejsce w 3- rzędzie możemy zabrać 6-7 dużych walizek. Osobiście posiadam wersję 163 KM z Powershiftem I jestem megazadowolony.

krzysiek1986 24-06-2018 17:34

Odp: które wersje polecane, a które omijać szerokim łukiem.
 
Ja jestem szczęśliwym posiadaczem Galaxy z 2007r 2.0 140 km i jestem mega zadowolony duże komfortowe auto o małym zużyciu piluwa co do awaryjności nie miałem żadnych poważnych przygód przez 4 lata użytkowania poważniejsze naprawy to wymiana turbo i dwumasy a przebieg na liczniku to 300 tys więc nie można powiedzieć że te auta są awaryjne ale wiadomo jak dbasz tak masz

Pern 26-06-2018 11:21

Odp: które wersje polecane, a które omijać szerokim łukiem.
 
Nowy model, 2007r. 2.0 benzyna 145km, trochę brakuje mocy, przerobiony na gazie, 296 tyś km i jestem bardzo zadowolony. Trójka dzieci, dużo miejsca, wózek wchodzi bez składanie :-)

krzyżak_81 27-06-2018 10:18

Odp: które wersje polecane, a które omijać szerokim łukiem.
 
Polecane wersje Galaxy to 2.0 tdci 140 lub 163 KM poliftowe choć nie wiem czemu bo te przed liftem nie miały jakiś poważnych usterek. Najmniej polecana a nawet należy ją omijać to wersja z dieslem 1.8 tdci 125 KM. Co do powershifta czyli automatu nie będę sie wypowiadał bo nie miałem z nim do czynienia. Osobiście posiadam 140 KM wersję w manualu i jestem bardzo zadowolony, miejsca bardzo dużo, spokojnie 3 foteliki z tyłu wchodzą, do bagażnika wózek bliźniaczy bez problemu. Spalanie rozsądne przy mojej ciężkiej nodze średnio 7,5l/100 km, z dobrze wyciszonym wnętrzem i układem jezdnym typowym dla Fordów czyli bardzo precyzyjnym. Trochę sztywny z tyłu no ale nie jest do Espace. Miejsca Po rozłożeniu 3 rzędu siedzeń za wiele nie ma, ale kilka mniejszych toreb na pewno upchasz. Fotele chowane w podłodze z perspektywy czasu zdecydowanie lepsze niż te w starej wersji czyli wyjmowane.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:27.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.