Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ogólnie o motoryzacji (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=122)
-   -   przebieg - czy duży (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=88553)

deku 12-01-2010 12:28

przebieg - czy duży
 
Niedawno stałem się szczęśliwym (puki co) posiadaczem Galaxy.
Na liczniku ma 190 tyś km. Ale mam podstawy sądzić, że ma przejechane przynajmniej 260tyś.
Czy to dużo dla tego silnika?
Skąd moje podejrzenie takiego przebiegu: pomiędzy 2002 (rok rejestracji) do 2006 jest książka serwisowa. W tym czasie samochód przejechał 140tyś (i miał 7 przeglądów). Co było dalej to nie wiem, ale właściciel był tylko jeden, więc pewnie przez kolejne 3,5 roku zrobił drugie tyle.

Silnik to benzyna 2.3, bez gazu.

RafałB 12-01-2010 13:09

Odp: przebieg - czy duży
 
Może mieć wiecej a może i nie ...benzyna bez gazu z tego roku może mieć 190.Czy 260 dużo?Jeśli był dobrze eksploatowany to nie.

jedna_brew 12-01-2010 13:32

Odp: przebieg - czy duży
 
jeżeli silnik sprawuje się dobrze, nie ma wycieków, nic nie hałasuje, dobrze przyspiesza, nie kopci na niebiesko na wysokich obrotach itp. to moim zdaniem nie masz powodów do obaw. poza tym, jeśli kupiłes go bezpośrednio od własciciela to zawsze masz większą możliwość, że sprzedawca nie jest obkutym na cztery rogi handlarzem, dla którego skręcić licznik o 100 kkm to tyle co splunąć :)

deku 12-01-2010 13:39

Odp: przebieg - czy duży
 
Hm... Kupiłem od handlarza, ale przed kupnem byłem w dwóch warsztatach. W obu samochód miał bardzo pozytywne opinie. Jedna znajomego mechanika, druga to znana firmowa stacja.
Dzięki za odp.

jedna_brew 12-01-2010 13:46

Odp: przebieg - czy duży
 
Cytat:

Napisał deku (Post 1331177)
Hm... Kupiłem od handlarza, ale przed kupnem byłem w dwóch warsztatach. W obu samochód miał bardzo pozytywne opinie. Jedna znajomego mechanika, druga to znana firmowa stacja.
Dzięki za odp

zrób sobie test - rozgrzej silnik, a nastepnie poproś kogoś, żeby na luzie przygazował do 5 tysięcy obrotów i potrzymał na tym poziomie z 30 sekund. jak z rury wydechowej pójdzie niebieski dym, to oznacza, że masz zuzyte pierścienie tłokowe, co jest całkiem możliwe przy takim (190kkm) przebiegu. jesli pójdzie czarny dym, jak z diesla, to po prostu samochód był mało uzywany - ja tak miałem i za poradą mojego mechanika po prostu przegazowałem go i po sprawie.

białego dymu się nie obawiaj, bo to para wodna.

czesioczesio1 12-01-2010 17:07

Odp: przebieg - czy duży
 
możne najprościej jechać na pomiary przede wszystkim sprężanie w każdym porządnym warsztacie ci to pomierzą i powiedzą jaki jest rzeczywisty stan silnika koszt ok 100zl

markopolus 12-01-2010 20:26

Odp: przebieg - czy duży
 
sprawdzac to można było przed kupnem a teraz to juz popij wodą. po co węszyć i szperać skoro auto niby dobre. lepiej się będziesz czuł jak zobaczysz,że ma naprawdę 350 tyś czy teraz jak masz choć cień szansy,że ma 190 ???

RafałB 13-01-2010 08:45

Odp: przebieg - czy duży
 
Hehe no dokładnie,chcesz dostać zawału jak sie okaże(chociaż nie wiem jak)że ma np500tys?Jak chodzi to niech chodzi,teraz po kupnie to już "po herbacie",po co sie bawić w domysły?Jeden Ci powie że ma 190 2-gi że 500...

marwyk 13-01-2010 10:58

Odp: przebieg - czy duży
 
Nie licz średniej w ten sposób bo ja kupując Galaxego zrobiłem w pierwszy rok 8000 z czego 5000 w wakacje, a drugi rok to ok. 35000, a w 3 nie wiem ile zrobię, a może ty mi na to pytanie odpowiesz?

P.S
Najlepiej dla Ciebie będzie jeśli przyjmiesz że ma taki z jakim kupileś, jak wszystko gra to nie szukaj dziury w całym, a te pieniadze na dochodzenie przeznacz na wymiane np. oleju w skrzyni biegów jesli tego nie zrobiłeś jeszcze

tomi98 13-01-2010 18:17

Odp: przebieg - czy duży
 
ja mam 281kkm z czego ponad 120kkm na lpg i smiga :-)
a przebiegu jestem pewny :-)
dbam , przeglądy robię jak należy i jest OKI


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:12.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.