Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2011-2014] 1.6 tdci ubytek p³ynu ch³odniczego (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=277483)

grze_g 03-03-2018 12:30

1.6 tdci ubytek p³ynu ch³odniczego
 
1 za³±cznik(i)
Witam.Mam w Focusie ubytki p³ynu ok. 100 ml na 500 km. Szukaj±c przyczyny zauwa¿y³em pod zbiorniczkiem ¶lad ,¶cie¿kê. Zbiornik nie ma pêkniêcia ale w jednym naro¿niku (tym gdzie przychodzi gumowy w±¿) na spodzie ma taki "cycek" w kszta³cie walca srednica ok.8 mm i wysoko¶æ te¿ podobna. Z tego "cycka" pokapuje p³yn. Orientuje siê kto¶ mo¿e do czego on s³u¿y bo chyba jego obecno¶æ w w jednym naro¿niku nie jest przypadkowa? I czy zbiornik z tego powodu nadaje sie do wymiany ?Za³±czam zdjêcie tego detalu.

Phoenix_eu 03-03-2018 12:39

Odp: MK3 1.6 tdci ubytek p³ynu ch³odniczego
 
Mo¿liwe ze ten 'cycek' u¿ywany jest w innym modelu auta. A u ciebie jest zaslepiony. Albo wada fabryczna i cieknie z tego albo zosta³ uszkodzony mechanicznie. Di koñca nie widaæ miejsca sk±d cieknie. Nie wydaje mi siê ¿eby to by³ zaworek bezpieczeñstwa. Nie zdarza³o siê tobie wlaæ za du¿o p³ynu?
Nie mam mk3, wiec niech siê wypowiedz± posiadacze auta. Pozdrawiam

Wys³ane z mojego SM-N910C przy u¿yciu Tapatalka

grze_g 03-03-2018 12:49

Odp: MK3 1.6 tdci ubytek p³ynu ch³odniczego
 
Jak unios³em zbiornik to kropelka p³ynu wyciek³a z wewnetrznej ¶rednicy tego cycka.Auto mam 8 miesiêcy,wczesniej bylo serwisowane w fordzie i tam by³ wymianiany p³yn ja dopiero pierwszy raz dola³em jak zobaczy³em ubytek nie przkraczaj±c max. Jak zauwa¿y³em ubytek to da³em do mechanika na wymiane rozrz±du i pompy bo juz siê zbli¿a³ czas i my¶la³em ¿e gdzie¶ pompa przepuszcza i faktycznie na pompie by³ ma³y przeciek.Po wymianie mechanik nala³ p³ynu z 1 cm ponad max ale po przjechaniu kilkudziesiêciu kilometrów zesz³o poni¿ej max. i teraz nadal ubywa tak jak napisa³em w pierwszym poscie.

gurtaz 03-03-2018 16:21

Odp: MK3 1.6 tdci ubytek p³ynu ch³odniczego
 
Jak ze zbiorniczka kapie p³yn, to czemu go nie wymieniæ i wyeliminowaæ pierwsze podejrzenie?

Wys³ane z mojego XT1562 przy u¿yciu Tapatalka

grze_g 03-03-2018 20:27

Odp: 1.6 tdci ubytek p³ynu ch³odniczego
 
Tak tez uczyniê. Zastanawia³o mnie tylko po co jest ten "cycek".

jack155 15-08-2018 08:58

Odp: 1.6 tdci ubytek p³ynu ch³odniczego
 
witam panów. Trzeba wymieniæ korek zbiorniczka nie sam zbiornik. ten cycek po³±czony jest z wnêtrzem zbiornika. Jak podnosi siê korek to ucieka tamtêdy p³yn ch³odz±cy. Korek dzia³a jak zawór bezpieczeñstwa. unosi siê i wypuszcza nadmiar.

tomeks2912 01-08-2019 06:17

Odp: 1.6 tdci ubytek p³ynu ch³odniczego
 
Cze¶æ. Pisze tutaj dlatego ¿e mam problem z ubytkiem p³ynu ch³odniczego. Je¿d¿ê Focusem mk3 1.6,ecoboost. Odstawi³em auto do mechanika sprawdzili ca³y uk³ad i mówi± ¿e jest ok. A p³yn dalej papiernicza. Podejrzewaj± nagrzewnice. Co¶ mi mechanik mówi³ ¿e nagrzewnica w tym modelu jest nie wymienna i producent przewidzia³ jaki¶ zestaw naprawczy. Czy kto¶ tutaj mia³ podobny problem? Dodam ¿e auto jest z 2012 r i ma przejechanie 68000 ty¶ km.

boncio 01-08-2019 15:47

Odp: 1.6 tdci ubytek p³ynu ch³odniczego
 
Cytat:

Napisa³ tomeks2912 (Post 3158508)
Je¿d¿ê Focusem mk3 1.6,ecoboost

A na akcji serwisowej by³e¶?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:45.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
T³umaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
czê¶ci do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprê¿arek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Bia³ystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.