Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fiesta (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=99)
-   -   [Fiesta 2017- ] Wymiana reflektorów na Full Led (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=293646)

Mikus 05-04-2022 10:55

Odp: Wymiana reflektorów na Full Led
 
Czy po ponad 2 latach tego wątku, ktoś potrafi podać procedurę wymiany lamp soczewkowych na full led?

lukaszooo 05-04-2022 12:16

Odp: Wymiana reflektorów na Full Led
 
Czy potrafi ? Tak i zrobiło to kilka osób. Czy poda ? Szczerze wątpię.

michałek 05-04-2022 17:12

Odp: Wymiana reflektorów na Full Led
 
Od 2020/2021 lampy nie mają HCM i autopoziomowania, wtedy znacznie mniej roboty, tylko czy te lampy będą fizycznie pasować? Historię przerobiłem w Focusie MK4. Do 2019 były ledy z poziomowaniem i HCM. Po 2019 nie mają poziomowania auto tylko ręcznie, nie ma HCM wiec sporo roboty odpada. Problem to załączanie świateł drogowych, które jest poprzez magistralę LIN, jak jest HCM to idzie z HCM, w nowszych ten sygnał idzie z BCM (LIN5 pin 16/C2280E) i tam się to konfiguruje. Jeśli lampy pasują to można zakupić sztukę i sprawdzić czy da się ustawić BCM do włączania drogowych świateł. Mam kody do Focusa powinny podjeść do Fiesty bo BCM jest tej samej rodziny. Jak nie, to UCDS ma to zrobione, przynajmniej dla Focusa.

Krisu Kris 27-05-2022 18:20

Wymiana lamp na Full Led
 
Witam forumowiczów.

Mam pytanie, czy ktoś wymieniał lub wie, czy jest duży problem z wymianą przednich lamp ze zwykłych na Full Led. Czy wystarczy tylko wymienić sztuka za sztukę, czy wymiana wymaga jakiegoś programowania sterowników? Model Fiesta Sync z 2018r.

maniek_wroc 09-10-2022 20:29

Odp: Wymiana reflektorów na Full Led
 
W końcu się zdecydowałem i zmieniłem zwykłe lampy na te soczewkowe z paskiem LED, oczywiście przekodowałem forscanem i teraz pasek led nie wyłacza się po właczeniu świateł mijania tylko się przyciemnia. Przy okazji włączyłem autoryglowanie drzwi po ruszeniu, włączyłem menu klimatyzacji na ekranie radia, zmieniłem ekran startowy na ten z mustanga i zastanawiam się co by tu jeszcze włączyć .. ;-)

arczello 24-10-2022 11:49

Odp: Wymiana reflektorów na Full Led
 
Jakim programem kodowałeś te opcje ? Forscanem czy jakimś innym ?

maniek_wroc 31-10-2022 21:38

Odp: Wymiana reflektorów na Full Led
 
Forscan

kineret 13-11-2022 10:53

Odp: Wymiana reflektorów na Full Led
 
@Michałek: dzięki za techniczne info, nareszcie konkret.

Cytat:

Napisał maniek_wroc (Post 3427810)
W końcu się zdecydowałem i zmieniłem zwykłe lampy na te soczewkowe z paskiem LED

I jak przesiadka ze zwykłych na soczewkowe - lepiej Ci się jeździ po zmroku czy już szukasz full led? :wink:

Ciągle się zastanawiam czy rzeczywiście jest taka przepaść w oświetlaniu drogi pomiędzy reflektorami soczewkowymi, a tymi full LED. Może ktoś miał okazję jeździć na obu typach w mk8 i się wypowie?

piotrek305 15-11-2022 12:23

Odp: Wymiana reflektorów na Full Led
 
To jest przepaść.. Full Led to najlepsze możliwe oświetlenie.
Zwykła żarówka to jakbyś z latarką jeździł :)

kineret 16-11-2022 17:45

Odp: Wymiana reflektorów na Full Led
 
Tak właśnie podejrzewałem, widziałem gdzieś info, że nawet ADAC wysoko je ocenił.

Reflektory soczewkowe niby spoko, lepszą linią odcięcia, ale bardzo dużo zależy od żarówek - niektóre fabryczne ledy są mega słabe, a w innych autach np. w toyotach świecą pięknie.

Celuję w auto z fabrycznym full LED, ale jeśli się nie trafi będę kombinował z przeróbką i podzielę się info na forum.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:31.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.