Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2015- ] Przednia szyba nie grzeje (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=290277)

Cinek78 29-12-2018 22:51

Przednia szyba nie grzeje
 
Jak w temacie - nie grzeje mi przednia szyba. Bezpieczniki przy aku sprawdzone, przekaźniki zamieniłem , przycisk załącza i dioda się świeci, ale szyba (cała) nie grzeje. Podpowiecie gdzie szukać usterki ????😉

RS AUTO-RAF 29-12-2018 23:12

Odp: Przednia szyba nie grzeje
 
proponuje podłączyć kompa i sprawdzić czy niema jakiegoś błędu na obwód podgrzewania szyby. warto też sprawdzić tasmy pod podszybiem czy nie są uszkodzone.

Cinek78 30-12-2018 09:23

Odp: Przednia szyba nie grzeje
 
Błędów nie ma. Sprawdzone. Listwy mogę spr. Ale z tego co piszesz to w przypadku braku przejścia pokaże błąd, a tu zarówno na tablicy jak i pod fordscanem nic nie pokazuje...��

Danielo_82 30-12-2018 11:41

Odp: Przednia szyba nie grzeje
 
A ile % naładowania akumulatora pokazuje forscan?

Cinek78 30-12-2018 17:02

Odp: Przednia szyba nie grzeje
 
Tego nie spr. ale aku było na full ładowane, bo próbuje ustalić nie działający system s&s , który też żadnych błędów nie pokazuje... być może usterka jednego i drugiego jest powiązana (????) , ale wątpię żeby temu winny był aku.

Grandy 30-12-2018 17:13

Odp: Przednia szyba nie grzeje
 
Mnie w c max S&S nie działa od pół roku. Raz po trasie nad morze zaczął działać, czyli na logikę akumulator się podładował. Teraz znów nie działa, szyby jezcze nie sprawdzałem ale być może słabe naładowanie akumulatora ma na to wpływ.

Danielo_82 30-12-2018 18:28

Odp: Przednia szyba nie grzeje
 
Cytat:

Napisał Cinek78 (Post 3073753)
Tego nie spr. ale aku było na full ładowane, bo próbuje ustalić nie działający system s&s , który też żadnych błędów nie pokazuje... być może usterka jednego i drugiego jest powiązana (????) , ale wątpię żeby temu winny był aku.

Zarówno start stop jak i podgrzewana szyba nie włącza się jak parametr soc spadnie poniżej bodajże 60%
Tutaj podobny temat [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Cinek78 30-12-2018 19:03

Odp: Przednia szyba nie grzeje
 
Przeczytałem wątek i niby jest bliźniaczy, ale jak wspominałem wcześniej kilka dni temu ładowaniem aku 14h. aż ładowarka pokazała zakończenie procesu ładowania. Nawet wtedy S&S nie działał i szyba również. Z przed kilku dni trasa 500km raczej szybka , więc alternator też powinien był wykonać swoje zadanie. Chyba że aku mimo naładowania ma jakąś usterkę wewnętrzną. A czy świece żarowe są powiązane z w/w? Pytam, bo w zimne poranki niby jeden gar nie łapie, a auto już ma 3 latka i 80 tysi km.

Danielo_82 30-12-2018 19:44

Odp: Przednia szyba nie grzeje
 
Dlatego zobacz co pokazuje forscan w parametrach soc akumulatora.

Cinek78 06-01-2019 12:24

Odp: Przednia szyba nie grzeje
 
2 załącznik(i)
Zanabyłem forscana :)
Niestety nie mogę znaleźć SOC - u. Podpowiesz Danielo82 gdzie mam grzebać za tym parametrem?
Generalnie chyba mam też inny problem - wklejam zdjęcia błędów jakie miałem, i jaki zostaje nie rozwiązany ( nie mam uprawnień w tej wersji forscana do resetu tego modułu). Pozostałe moduły jak zresetowałem to błędy zniknęły.
Niemniej mam pytania:
co to za błędy : B143B;11 B143C;11
Czym zajmuje się koduł TRM ??
PZ


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:50.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.