Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Odstraszacz kun i innych szkodników (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=280489)

Rogallo 06-05-2018 14:48

Odstraszacz kun i innych szkodników
 
Witam kolegów. Temat może nie mechaniczny ale równie ważny. Korzystał ktoś kiedyś z jakiś preparatów lub elektronicznych odstraszaczów szkodników. Dzisiaj zauważyłem, że jakaś franca podrapała mi osłonę sinika i pogryzła tą osłonę przyczepioną do maski. Chętnie poznam opinie na temat tych odstraszaczów, gdyż muszę się w jakiś wyposażyć.

petrus1 06-05-2018 15:36

Odp: Odstraszacz kun i innych szkodników
 
Stosowałem "akyszek" -preparat na odstraszanie kotów i psów, kostkę WC - te śmierdzące i teraz jeszcze zamontowałem elektoniczny odstraszacz - dźwiękowy i wizualny. I wszystko to na nic. Jak kuny, koty i inne
plastikoluby jak zwiedzały i tak dalej zwiedzają komorę silnika i wylegują się na masce. Jdyne co mam to satysfakcję, że zrobiłem chyba wszystko aby odstraszyć - zniechęcić szkodniki.

Golson 06-05-2018 20:13

Odp: Odstraszacz kun i innych szkodników
 
Napiszę po raz kolejny - zapach psa.

Generalnie trochę sierści z jakiegoś kundla napchać w skarpetę, wsadzić pod maskę gdzieś gdzie bezpiecznie może sobie leżeć z daleka od gorących elementów i żadna kuna nie zajrzy pod maskę. Im bardziej "śmierdzący" był kundel tym skuteczniejsze.

peteypee 06-05-2018 22:35

Odp: Odstraszacz kun i innych szkodników
 
Potwierdzam. U rodzinki na wsi tak robią bo tez maja łasicowate w pobliżu i wyczesany wilczur się sprawdza, Tyle tylko ze czasami potrafi zalecieć do środka ale tak samo jak kostka wc itp.

miraf 07-05-2018 06:35

Odp: Odstraszacz kun i innych szkodników
 
Cześć. Potwierdzam co pisze Golson. Trochę sierści psa i działa. Ja zapakowałem do bawełnianego woreczka i przyczepiłem w okolicy przewodów idących do nagrzewnicy. Co pół roku zmieniam. DZIAŁA!!!!:)

tomal_ 07-05-2018 09:36

Odp: Odstraszacz kun i innych szkodników
 
ja na początek kupiłem coś w sprayu na kuny... ale wiedząc, że oryginalne wygłuszenie przyciąga takie gryzonie zdemontowałem je i przykleiłem nowe wygłuszenie z maty butylowej i pianki trudnopalnej... na coś takiego kuna już się nie skusiła.

Rogallo 07-05-2018 16:59

Odp: Odstraszacz kun i innych szkodników
 
Dzieki wielkie Panowie, jestem w trakcie wyczesywania mojego labradora:P

Rogallo 26-05-2018 09:55

Odp: Odstraszacz kun i innych szkodników
 
Witam wszystkich, niestety patent skarpetkowy nie zadziałąła w nocy znowu wlazła mi jakas ku.. poszarpała wycszenie. Mam takie pytanie bo szukam i nie moge znaleźć, jak nazywa sie to wyciszenie (zabudowa) za silnikiem? Bo włąsnie ta cześć została tym razem poszarpana. To sie w ogole wymienia? Ile przy tym jest roboty? Trzeba coś odłączac rozkrecac te kable tam?

petrus1 26-05-2018 10:43

Odp: Odstraszacz kun i innych szkodników
 
Cytat:

Napisał Rogallo (Post 2984212)
Mam takie pytanie bo szukam i nie moge znaleźć, jak nazywa sie to wyciszenie (zabudowa) za silnikiem?

Zapomnij abyś to wymienił bez wyjęcia wszystkich elementów z przegrody - wkładka przegrody 01492B. Jest to montowane na początku wyposażania komory silnika.
Nazwa i nr :
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

i jeszcze inny link:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

akajo 03-06-2018 22:03

Odp: Odstraszacz kun i innych szkodników
 
Polecam dobry odstraszacz elektroniczny. Odkąd założyłem u siebie mam spokój
Wydaje niesłyszalne dla ludzkiego ucha ultradźwięki.
Mam model z poniższego linku:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:39.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.