Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Podnoszący się poziom oleju pomimo wymiany DPF'u (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=302812)

Lukaas 08-11-2019 07:40

Podnoszący się poziom oleju pomimo wymiany DPF'u
 
Witam,

proszę o pomoc w problemie jak w temacie.

Odnotowałem przyspieszone pojawianie się komunikatu "wymiana oleju". W pierwszym momencie stwierdziłem, że nie została wykasowana podczas wymiany i wykonałem tę procedurę. Niestety komunikat pojawił się ponownie po kilku tygodniach. Zacząłem częściej sprawdzać poziom oleju i okazało się, że go przybywa. Przez ostatni miesiąc około 3 mm na bagnecie - wyjechał ponad max.
Standardowo - DPF, jednak DPF został wymieniony na praktycznie nowy równo rok temu. EGR również, tyle że około 1,5 roku. Po wymianie DPF skasowane zostały wszystkie wartości adaptacyjne, sprawdzony czujnik różnicy ciśnień i wyglądało, że jest ok.
Ponadto każde wypalanie było przypilnowane.
Kolejna potencjalna przyczyna to wtryski (przebieg 257 kkm), jednak samochód nie dymi wcale, ani na czarno ani na niebiesko. Nie ma żadnych zapachów (poza wypalaniem DPF) - po prostu wzór.

Czy istnieje szansa, żeby przed oddaniem go do doktora wytypować powód tego stanu rzeczy?
Mam 10-minutowego loga z Forscana.

Gural bagienny 08-11-2019 08:09

Odp: Podnoszący się poziom oleju pomimo wymiany DPF'u
 
To jest skarbonka niepotrzebne ładujesz w to kasę DPF się wycina i problem znika a tak będziesz miał wiecznie kłopot teraz wymień wtryskiwacze pompę i turbosprężarke .zapewne auto kupione u gebelsa do licznika dodaj drugie tyle nią sensu reanimować starego auta.

lotek 08-11-2019 08:29

Odp: Podnoszący się poziom oleju pomimo wymiany DPF'u
 
Kolega z Nowej Huty to do smogu przyzwyczajony, ale zdaj sobie sprawę, że na świecie są też normalni ludzie a oni nie chcą wdychać syfu z takiego "kastrata".

archi4lo 08-11-2019 08:42

Odp: Podnoszący się poziom oleju pomimo wymiany DPF'u
 
Cytat:

Napisał Gural bagienny (Post 3191190)
zapewne auto kupione u gebelsa do licznika dodaj drugie tyle nią sensu reanimować starego auta.

Widzę, ze znaleziono uniwersalne rozwiązanie na każdą usterkę

Lukaas 08-11-2019 08:45

Odp: Podnoszący się poziom oleju pomimo wymiany DPF'u
 
Cytat:

Napisał Gural bagienny (Post 3191190)
To jest skarbonka niepotrzebne ładujesz w to kasę DPF się wycina i problem znika a tak będziesz miał wiecznie kłopot teraz wymień wtryskiwacze pompę i turbosprężarke .zapewne auto kupione u gebelsa do licznika dodaj drugie tyle nią sensu reanimować starego auta.

Faktycznie auto kupione u Gebelsa, jednak z salonu Forda. Przebieg jest raczej prawdziwy - jest spójny np. z modułem przyczepy. W moich rękach auto jest od 6 lat i nakulałem 155 kkm.

Co do wycinania, wyrażam kategoryczny sprzeciw. Z tego też tytułu DPF wymieniłem, a nie usunąłem.

slawek-kali 08-11-2019 09:04

Odp: Podnoszący się poziom oleju pomimo wymiany DPF'u
 
jakies bledy? to przedlift wiec sa piny na wtryski zeby zobaczyc jak pracuja, to juz ci cos podpowie..

lotek 08-11-2019 09:17

Odp: Podnoszący się poziom oleju pomimo wymiany DPF'u
 
Cytat:

Napisał Lukaas (Post 3191206)
Co do wycinania, wyrażam kategoryczny sprzeciw. Z tego też tytułu DPF wymieniłem, a nie usunąłem.

Podejście godne pochwały i zauważyłem, że coraz częściej można spotkać osoby naprawiające a nie wycinające filtry cząstek stałych.

Lukaas 08-11-2019 09:57

Odp: Podnoszący się poziom oleju pomimo wymiany DPF'u
 
Cytat:

Napisał slawek-kali (Post 3191223)
jakies bledy? to przedlift wiec sa piny na wtryski zeby zobaczyc jak pracuja, to juz ci cos podpowie..

Kod: P246B - Warunki pracy pojazdu nieprawidłowe dla regeneracji filtru cząsteczek stałych Diesel

Pod wtryski bezpośrednio się nie podłączałem - brak wiedzy.

slawek-kali 08-11-2019 10:07

Odp: Podnoszący się poziom oleju pomimo wymiany DPF'u
 
czyli dpf.. cisnienie na dpf sprawdz, blad wskazuje na nagromadzenie sadzy.
Wypalanie statyczne, wymiana oleju i obserwowac.

Lukaas 08-11-2019 10:17

Odp: Podnoszący się poziom oleju pomimo wymiany DPF'u
 
Ciśnienie różnicowe na DPF jest w zakresie: 1,1-44,7 kPa
Log z 15-minutowej jazdy miejsko-ekspresowej.

Od ostatniej ukończonej regeneracji: 260km; nieudanych regeneracji: 0


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:21.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.