Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2014-2018] BLIS - dokładanie i aktywacja (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=266491)

zmulim 08-09-2019 20:13

Odp: BLIS - dokładanie i aktywacja
 
Tak właśnie chciałem zrobić. Aż tak ciężko się dokłada te piny w lusterku? Myślałem wykręcić lusterko, rozebrać go ładnie i dołożyć piny.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

referee 09-09-2019 18:39

Odp: BLIS - dokładanie i aktywacja
 
Ja tak dokładałem.
Lusterko na stół na części pierwsze i dokładasz piny - nie roiłem tego nigdy i zajęło mi to z 1h na lusterko.
Masz wtyczkę do konektora diody ? -> takich potrzebujesz [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
masz kupine wkłady?

zmulim 09-09-2019 20:21

Odp: BLIS - dokładanie i aktywacja
 
Na razie mam tylko tylną wiązkę do BLIS montowaną w zderzak. Pozostałe elementy poszukuję i kompletuję w miarę możliwości za rozsądną cenę. Niestety nie mam takich pinów, można je gdzieś dostać?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

referee 09-09-2019 20:39

Odp: BLIS - dokładanie i aktywacja
 
Oczywiście.
Google Twoim przyjacielem. Masz obrazek to szukaj via obrazek....
Ja spędziłem pare godzin zawężając szukanie i znalazłem.

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

zmulim 09-09-2019 20:47

BLIS - dokładanie i aktywacja
 
I one są takie jak w oryginale z BLISem? :)
Czy po prostu bardziej chodzi o to by były hermetyczne?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

referee 09-09-2019 20:59

Odp: BLIS - dokładanie i aktywacja
 
miałem odpisać cos głupiego ale się powstrzymam.
Tak jak w oryginle. I tak maja być hermetyczne.
Ja kupiłem i męskie i żeńskie na wypadek jakby szkła były odcięte i nie miały swojej wtyczki.

zmulim 09-09-2019 21:03

Odp: BLIS - dokładanie i aktywacja
 
Super, wielkie dzięki za cenne info. Na pewno ograniczy mi to koszty, bo wymiana samych wkładów i dorobienie wtyczek to pestka w porównaniu z wymianą i płaceniem za całe kompletne lusterka :) Wiesz ja już trochę zmęczony dziś jestem i może zadaję głupie pytania także nie krępuj się z odpowiedziami :) Gdybyś miał może jakieś foto z rozbierania lusterka to było by extra. Jeszcze raz wielkie dzięki. Pozostaje mi zatem polować na radary BLIS.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

edmun 10-09-2019 14:40

Odp: BLIS - dokładanie i aktywacja
 
Również myślałem nad tym, żeby dołożyć u siebie inne wkłady i dorabiać
(w przypadku jak już bym zdecydował się dokładać ten BLISS u siebie bo na razie koszta nie pozwalają).
Na koniec w głowie uznałem, że jednak wolę wymienić lusterka a swoje odsprzedać.
Nie wiem czy bawiłbym się w dziubanie przez godzinę żeby dorobić pin, kabelek... oj chyba nie.

kriski 10-09-2019 15:06

Odp: BLIS - dokładanie i aktywacja
 
Cytat:

Napisał edmun (Post 3172467)
Również myślałem nad tym, żeby dołożyć u siebie inne wkłady i dorabiać
(w przypadku jak już bym zdecydował się dokładać ten BLISS u siebie bo na razie koszta nie pozwalają).
Na koniec w głowie uznałem, że jednak wolę wymienić lusterka a swoje odsprzedać.
Nie wiem czy bawiłbym się w dziubanie przez godzinę żeby dorobić pin, kabelek... oj chyba nie.

Czegoś nie pojmuję u kolegi...piszesz, że "narazie koszta nie pozwalają" , a nie poświęciłbyś 2 godzin na uzupełnienie wiązeczki w lusterku...przy założeniu ceny, tu w Polsce 300-350 zł za lusterko, rozumiem, że kolega zarabia więcej przez godzinę swojej pracy niż te 300 zł.
Idąc tym tropem, już dawno miałby kolega bliss na pokładzie 😉😉.

zmulim 10-09-2019 15:11

Odp: BLIS - dokładanie i aktywacja
 
Jeśli faktycznie lusterko będę miał na stole rozebrane na czynniki, to wydaje mi się że chyba nie powinno stanowić problemu dołożenie dwóch kabelków i pinów do gniazda. Pewnie problematyczne będzie przeciągnięcie kabla koło silniczka składania lusterek, chociaż nie wiem, nie widziałem jak to wygląda wizualnie jak lusterko jest rozebrane, stąd prośba do kogoś kto dysponuje zdjęciami.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:42.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.