Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Transit (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=101)
-   -   [Transit 1994-2000] 2.5D-2.5TD różnica w pracy silnika (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=299389)

darkus 08-08-2019 12:51

2.5D-2.5TD różnica w pracy silnika
 
Koledzy, czy może tak być, że silnik 2.5D na pompie Boscha jest głośniejszy od TD? Kolega ma na 2.5 D turbo na innej pompie (chyba Lukas) a ja na Boschu zwykły bez turbiny i wydaje mi się że u niego silnik jest dużo cichszy. Mój głośniej klekocze. Z czego ewentualnie wynika taka różnica ? A może z silnikiem coś się dzieje ? Oba przypadki w kamperach z tego samego roku 96.

wojtekjanus 08-08-2019 14:44

Odp: 2.5D-2.5TD różnica w pracy silnika
 
To normalne, że turbo jest cichsze - głównie dlatego, ze turbina wycisza mocno wydech, ale wersje turbo są z elektroniczną kontrolą wtrysku, więc bardziej precyzyjne jest dawkowanie wtrysku, a zwłaszcza kąt wyprzedzenia wtrysku.
Mechaniczny Bosch to jeszcze nic - pierwsze wersje w 1986 roku były na mechanicznej pompie CAV Lucas - to był dopiero rechot silnika...

Niezależnie od wszystkiego duże znaczenie ma prawidłowe ustawienie statycznego kąta wyprzedzenia wtrysku oraz stan wtryskiwaczy. Mocno lejące wtryskiwacze przy mocniejszym depnięciu dają efekt niezłego rechotu...

darkus 13-08-2019 12:32

Odp: 2.5D-2.5TD różnica w pracy silnika
 
Bardzo dziękuję za wyjaśnienie tematu. Szukając informacji, zauważyłem że jest nawet tendencja do przerabiania i wymiany układów pompy Lucas na Bosch, bo podobno są dużo trwalsze i prostsze w naprawie. Jednak nie zawsze zaawansowana technika idzie w parze z niezawodnością. Mam jeszcze mały problem z pompą vacum tą przy alternatorze. Jak się dobrze rozgrzeje to trochę rzęzi (hałasuje). Mechanik powiedział, że można tak jeździć, bo nowa podróba wytrzyma mniej niż ta moja, a na szrocie nie wiadomo co się kupi. Miał racje?

wojtekjanus 13-08-2019 21:01

Odp: 2.5D-2.5TD różnica w pracy silnika
 
Cytat:

Napisał darkus (Post 3162934)
zauważyłem że jest nawet tendencja do przerabiania i wymiany układów pompy Lucas na Bosch, bo podobno są dużo trwalsze i prostsze w naprawie.

Tendencja ogólnoeuropejska, wynikająca z niewiedzy serwisów jak postepować z układem Lucas EPIC. Bosch to klasyczna rotacyjna w pełni mechaniczna pompa jaką zna każdy tradycyjny pompiarz. Taki jak słyszy o elektronice to ucieka od tematu i montuje pompę mechamiczną...
Cytat:

Napisał darkus (Post 3162934)
Mam jeszcze mały problem z pompą vacum tą przy alternatorze. Jak się dobrze rozgrzeje to trochę rzęzi (hałasuje). Mechanik powiedział, że można tak jeździć, bo nowa podróba wytrzyma mniej niż ta moja, a na szrocie nie wiadomo co się kupi. Miał racje?

Nie bardzo, bo ta pompa vacu nie ma w ogóle własnych łożysk, ale jej wirnik nasadzony jest na wieloklin wałka alternatora. Czyli jej wirnik obraca się na łożyskach alternatora. Między alternatorem i pompą jest usadowiony tylko simmering, aby olej z pompy nie przedostawał się do alternatora, oraz oring aby olej z pompy nie wyciekał na zewnątrz. Pompka jest łopatkowa, tam raczej nie ma co rzęzić.

Od biedy można ją odkręcić i zdjąć (zsunąć) na chwilę z alternatora bez odpinania przewodów olejowych i rurki vacu oraz bez ruszania alternatora, następnie odpalić silnik i sprawdzić czy rzężenie ustało czy nie. To definitywnie pozwoli ustalić, czy rzęzi pompa, czy łożysko alternatora.

ziemek56 15-08-2019 02:55

Odp: 2.5D-2.5TD różnica w pracy silnika
 
Cytat:

Napisał wojtekjanus (Post 3163084)
czy łożysko alternatora.

Zazwyczaj Wojtku. Przecież w tym Vacu nie ma co rzęzić a smarowanie jest wymuszone.

darkus 16-08-2019 13:33

Odp: 2.5D-2.5TD różnica w pracy silnika
 
Hałasuje tylko jak się dobrze rozgrzeje. Na zimnym cisza. Hałas ewidentnie z okolic alternatora i pompy vacum. Nawet jak się dotknie vacum to czuć drżenie podczas tego dźwięku. Spróbuję jeszcze tak jak radzi wojtekjanus rozłączyć te elementy aby wykluczyć uszkodzenie jednego z nich. Czy mam rozumieć, że pompa nie ma własnych łożysk, a wałek jest tylko uszczelniony ?

wojtekjanus 16-08-2019 21:15

Odp: 2.5D-2.5TD różnica w pracy silnika
 
1 załącznik(i)
Cytat:

Napisał darkus (Post 3163885)
Czy mam rozumieć, że pompa nie ma własnych łożysk, a wałek jest tylko uszczelniony ?

Nie ma też wałka. To wałek alternatora wchodzi w wirnik pompy, jest zakończony wieloklinem.
Na załączonym zdjęciu alternatora widać wystający wałek z wieloklinem, głębiej siedzi simmering nie puszczający oleju z pompy do alternatora. Natomiast pompa w otworze pod ten wystający kołnierz alternatora ma oring w rowku z gumy antyolejowej (nie mam takiego zdjęcia), który nie pozwala na wyciek oleju z pompy na zewnątrz połączenia alternator-pompa vacu.

ziemek56 16-08-2019 22:37

Odp: 2.5D-2.5TD różnica w pracy silnika
 
Też nie mam fotki (znaczy mam ale w starym PC)
Tam nie ma co się zacierać. Osiowanie jest na wieloklinie alternatora a smarowanie wymuszone obiegiem silnika. Dlatego napisałem o ew. wadzie łożyska alternatora. Tylnego.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:07.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.