Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Słabe przyspieszenie, brak mocy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=269419)

cinek899 09-09-2017 12:16

Słabe przyspieszenie, brak mocy
 
Witam, posiadam Forda S maxa 2,0 tdci 2008r. Dwa miesiace temu wywalilo mi bład - P2566 - Usterka sporadyczna w obwodzie czujnika polozenia lopatek sterujacych cisnieniem doladowania turbosprezarki. Swiecił błąd, objawów żadnych nie bylo - miał moc , super przyspieszał. Mimo wszystko zaprowadziłem do mechanika, który posprawdzał wszystkie przewody oraz turbine stwierdził ze jest OK. Tydzień temu pojawił się ten samo błąd jednak teraz już było odczuwalne że autko nie m takiego kopyta:D :(. Znów mechanik tylko ze inny. Diagnoza walniety czujnik zaworu turbiny. Wymienione i autko śmiga. Po dwóch dniach odpalam i autko znowu słabe, przyspiesza bo przyspiesza ale nie tak jak po odbiorze od mechanika. Następny dzień trasa 200 km Smax śmiga jak należy, przyspiesza aż rwie asfalt poczym gdy do domu brakuje 20 km znowu słabnie. W zwiazku z czym mam pytanie: czy to bedzie zapchany DPF czy jeszcze cos innego? Co teraz sprawdzić? Dodam, że w miedzyczasie były wymieniane przewody od DPFu i mechanik twierdził ze wypalił mi DPF komputerowo i wtedy autko miało kopa. Nie wiem czy u mnie nie załącza się wypalanie DPF czy co.. Pomożecie?

Golson 09-09-2017 12:23

Odp: Słabe przyspieszenie, brak mocy
 
A błędy odczytywałeś w momencie gdy robił się słaby?

cinek899 09-09-2017 12:26

Odp: Słabe przyspieszenie, brak mocy
 
Po wymianie czujnika żadnych błędów już nie wywala

Golson 09-09-2017 12:38

Odp: Słabe przyspieszenie, brak mocy
 
Zawór podciśnienia działa jak trzeba?

cinek899 09-09-2017 13:40

Odp: Słabe przyspieszenie, brak mocy
 
Mechanik sprawdzał i mówił, że wszystko co związane z turbina OK. A gdyby byl zepsuty to raz by mial moc a raz nie ?

Golson 09-09-2017 14:41

Odp: Słabe przyspieszenie, brak mocy
 
Podepnij komputer, sprawdź kiedy ostatnio wypalił się dpf i porównaj kiedy była ostatnia próba wypalenia. Posprawdzaj układ podciśnienia - zawory, wężyki, etc.

cinek899 09-09-2017 16:05

Odp: Słabe przyspieszenie, brak mocy
 
A jest może na forum ktoś kto zajmuje sie sprawami zwiazanymi z DPF z okolic Poznania/Piły?

mro 09-09-2017 19:19

Odp: Słabe przyspieszenie, brak mocy
 
A skad pomysł ze dpf ma cokolwiek z tym wspólnego? Jedz tam gdzie byl czujnik wymieniany i reklamuj. Niech poprawiają

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

wci Sebek 07-06-2019 12:20

P2566
 
1 załącznik(i)
Witam.
Dziś zaświeciła się kontrolka check engine.
Okazało się że to błąd P2566.
Po za tym że świeci się kontrolka żadnych innych objaw nie zauważyłem
dodam że około rok temu była regenerowana turbina.
Od czego zacząć, gdzie szukać przyczyny błędu?


S-max 2.0 2007r przebieg 294000km

Parch 07-06-2019 12:37

Odp: P2566
 
Ja to bym zaczął od tego:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:05.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.