Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] dziwny odgłos pojawia się na osiedlowych drogach przy niewielkich prędkościach (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=297037)

pawex01 08-06-2019 21:54

dziwny odgłos pojawia się na osiedlowych drogach przy niewielkich prędkościach
 
Witam. Mam problem z zawieszeniem w moim S-maxie z 2011 roku (polift), który pojawił się po wjechaniu lewym przednim kołem w dziurę. Hałas przeważnie pojawia się w upały - dobiega z przedniego zawieszenia (od strony kierowcy) w czasie dobijania zawieszenia na nierównościach: wklęśnięciach w asfalcie/miejscach zapadniętej kostki -czasami słychać ten dziwny odgłos "gruchnięcia" przy szybszym pokonywaniu spowalniaczy. Auto sprawdzone w stacji diagnostycznej -stwierdzono jedynie minimalny luz na lewej końcówce drążka (amortyzatory w bardzo dobrej kondycji). Końcówki drążków wymienione w środę na oryginalne w ASO Forda - serwisanci potwierdzili brak luzów/brak zastrzeżeń do zawieszenia, dwukrotnie wykonana geometria i zbieżność w ASO, w czasie odbioru pojazdu i jazdy próbnej totalna cisza. Dzisiaj po dwudniowym postoju znowu coś gruchotało w zawieszeniu. W czasie dłuższej jazdy w trasie totalna cisza, dziwny odgłos pojawia się na osiedlowych drogach przy niewielkich prędkościach :570: Czy ktoś z Was miał taki problem ? Z góry dziękuję za cenne wskazówki 8) Pozdro

makinen 08-06-2019 23:02

Odp: dziwny odgłos pojawia się na osiedlowych drogach przy niewielkich prędkościach
 
Sprawdź w jakich kierunkach buka się nadwozie podczas tych hałasów. Prawdopodobnie prawo lewo. To mogą być np. gumy na drążku stabilizatora. Mało kto to wymienia. A często pukają w różnych autach.
Tutaj co nieco w temacie [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

cozero 09-06-2019 00:19

Odp: dziwny odgłos pojawia się na osiedlowych drogach przy niewielkich prędkościach
 
A źródłem hałasu nie jest czasami osłona amortyzatora? Czasami jak się wyczepi to np na spowalniaczach słychać puknięcie

alkoter 11-07-2019 15:00

Odp: dziwny odgłos pojawia się na osiedlowych drogach przy niewielkich prędkościach
 
Cześć Pawle. Mam podobne objawy. Wystąpiły pierwszy raz w zimę, przy mrozach (w lutym) jak byłem na nartach i jeździłem po mega dziurawej drodze - myślałem, że to przez te drogę. Jednak po powrocie objawy nie ustąpiły. Do dziś słyszę irytujący odgłos na progach zwalniających, jak cofam i jak skręcam mocno - w moim przypadku odgłos dobiega z przodu od strony pasażera. Byłem u mechanika na podnośniku łychą nic nie wyszło. Byłem na geometrii. Byłem tez u diagnosty(na szarpakach) - amortyzatory i całe zawieszenie w jak najlepszym porządku. Zero luzów i nawet na bujaniu prawo lewo nic nie skrzypiało. Szczerze powiem nie wiem co to może być.

Czy udało Ci się rozwiązać zagadkę i rozwiązać problem?

pozdrawiam,
Alek

motorek4612 11-07-2019 19:22

Odp: dziwny odgłos pojawia się na osiedlowych drogach przy niewielkich prędkościach
 
A poduszki przednich amortyzatorów w jakim stanie macie chłopaki????

pawex01 11-07-2019 20:09

Odp: dziwny odgłos pojawia się na osiedlowych drogach przy niewielkich prędkościach
 
Cytat:

Napisał alkoter (Post 3151679)
Cześć Pawle. Mam podobne objawy. Wystąpiły pierwszy raz w zimę, przy mrozach (w lutym) jak byłem na nartach i jeździłem po mega dziurawej drodze - myślałem, że to przez te drogę. Jednak po powrocie objawy nie ustąpiły. Do dziś słyszę irytujący odgłos na progach zwalniających, jak cofam i jak skręcam mocno - w moim przypadku odgłos dobiega z przodu od strony pasażera. Byłem u mechanika na podnośniku łychą nic nie wyszło. Byłem na geometrii. Byłem tez u diagnosty(na szarpakach) - amortyzatory i całe zawieszenie w jak najlepszym porządku. Zero luzów i nawet na bujaniu prawo lewo nic nie skrzypiało. Szczerze powiem nie wiem co to może być.

Czy udało Ci się rozwiązać zagadkę i rozwiązać problem?

pozdrawiam,
Alek

Cześć.

Alek, w moim przypadku -zawias skrzypiał tak jak na tym filmie (8,19,26 sek).

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Z wielką radością oznajmiam: wczoraj po 3 dniach walki fachowcy w ASO usunęli przyczynę skrzypienia! Na początku wizyty autko pozytywnie przeszło całą ścieżkę (amortyzatory jak nowe, zero jakichkolwiek luzów w przednim zawieszeniu, zdemontowali kolumny mcphersona i poduszki amortyzatorów okazały się w dobrym stanie jak i cała reszta elementów). Myślałem, że będę musiał bujać się dalej skrzypiącym S-maxem do czasu pojawienia się jakiegoś luzu... Jednak Panowie z ASO nie odpuścili, poprosili o pozostawienie autka z ASO w celu solidnego przejrzenia zawieszenia. Po kolejnym dniu walki przyczepili się do tylnego zawieszenia- ich zdaniem tuleje tylnych wahaczy były nieoryginalne i źle założone tzn. na odwrót - wprasowały się w wahacze -niestety w takim stanie samochód przyjechał do Polski od naszych zachodnich sąsiadów :D Wymienili je na nowe i jeszcze jakąś tuleję w przednim zawieszeniu :) Panowie z ASO spisali się na medal i chwała im za to!!! Teraz mój samochód jeździ jak nowy! Pozdro


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:28.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.