Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Zmiana silnika z 1.8 na 2.0 (DURATEC) Kilka kwestii technicznych (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=267550)

cronfoss 01-08-2017 19:31

Zmiana silnika z 1.8 na 2.0 (DURATEC) Kilka kwestii technicznych
 
Witam,
Jak w temacie zabrałem się z powodu awarii mojego silnika 1.8 125KM Duratec (2001r), na zamianę na 2.0 (2004r), ponieważ z tego co wyczytałem wcześniej pracuje praktycznie 1 do 1.

Kwestia jaka mnie nurtuję związana jest z następującymi rzeczami:
1. SPRZĘGŁO (muszę zmienić sprzęgło ponieważ moje już się nie nadaję, natomiast sam dwumas jest ok - i teraz jak to będzie wyglądało w przypadku silnika 2.0 - czy mogę kupić po prostu sprzęgło do 1.8 i przy przełożeniu dwumasu itd., wszystko będzie ok? A może lepiej kupić dwumas 2.0 i sprzęgło tez do 2.0, jak wogóle z kompatybilnością tych dwóch rodzajów sprzęgła)

2. KOMPUTER - gdzieś wyczytałem, że można dalej pracować na komputerze z 1.8, ale wydaje mi się to średnio wątpliwe, czy wystarczy, że kupie komputer do 2.0 i go wsadze?

marco102 01-08-2017 20:07

Odp: Zmiana silnika z 1.8 na 2.0 (DURATEC) Kilka kwestii technicznych
 
Swap trochę bez sensu. Chcesz zmieniać jedną padakę na drugą taką samą... no może troszkę mocniejszą. Dwu-litrówka wcale nie będzie lepsza, dalej będzie wpieprzać olej, dalej będzie palić powyżej 10l i dalej będzie mieć tylko 5 biegów. Jakbym to ja miał wymieniać serducho, to wybrałbym coś lepszego ;)

cronfoss 01-08-2017 20:18

Odp: Zmiana silnika z 1.8 na 2.0 (DURATEC) Kilka kwestii technicznych
 
Jeśli chodzi o moje doświadczenia z 1.8, nie ukrywam, że byłem zadowolony, spalanie nie przekroczyło mi prawie nigdy 10l, rekord przy predkości 70-90, hamowaniu skrzynią itd. to 5,5l/100, średnio 7,5-8l. Co do oleju no to racja, problemy zaczęły się w chwili kiedy na autostradzie doszło do spalania 1l oleju na 100km :D Potem incydent przez który została uszkodzona głowica, panewki, uszczelka pod głowicą, zawory itd...

Oczywiście, że swap na 2,5 czy 3.0 byłby o niebo lepszym wyjściem, ale tutaj chodzi o to, żeby auto jednak dalej, jeszcze chwile pojeździło, więc stojąc przed wyborem raz jeszcze 1.8 albo 2.0, wybór padł na te drugie, z tym, że teraz mam te dwa problemy / dylematy :)

corneliusab 01-08-2017 20:43

Odp: Zmiana silnika z 1.8 na 2.0 (DURATEC) Kilka kwestii technicznych
 
1.8 z tego co mi wiadomo to nie ma dwumasy i ma skrzynie ib5. 2.0 za to ma dwumase wiec inne sprzeglo i inna skrzynie biegow - mtx75, wiec skrzynie tez trzeba zmienic wiec zapewne linki prowadzace do lewarka zmiany biegow tez, to juz bym wolal zalozyc skrzynie mmt6 zamiast mtx75.

A sorry to chodzi o mondka, myslalem ze o c-maxa. Ale i tak wolalbym zalozyc mmt6.

Pozdrawiam


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:18.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.