Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2003-2007] 1.6Tdci Wyciek płynu chłodzącego, płyn wokół wtrysków. Gdzie ucieka? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=271655)

sylwmar 04-12-2013 18:20

Ubywa płyn chłodniczy
 
Czy ktoś mi poradzi co może być przyczyną ubytku płynu chłodniczego w silniku?(po przejechaniu ok 5 tys. ubyło z maxa na minimum, w zbiorniczku wyrównawczym)

Czesiek_ze 04-12-2013 18:28

Odp: Ubywa płyn chłodniczy
 
Obserwuj gdzie masz wyciek na zewnątrz silnika, bo jak się nie wylewa na zewnątrz to jest w misce olejowej albo pod nogami z ogrzewania,albo co też jest możliwe nalałeś do pełna zimny plyn i po rozgrzaniu nadmiar został wyrzucony przez przelew a po ostygnięciu w zbiorniczku zostało minimum.

ukashcz 04-12-2013 18:55

Odp: Ubywa płyn chłodniczy
 
możesz tez popatrzeć stojąc przed autem czy po prawej stronie pod filtrem paliwa i termostatem nie ma jakiegoś szlamu na bloku silnika/skrzyni. Wtedy może to być nieszczelność obudowy termostatu.

tedii 05-12-2013 19:40

Odp: Ubywa płyn chłodniczy
 
Kolega ma rację. Częstą przyczyną ubytku płynu jest wyciek w miejscu przykręcenia termostatu.Płyn wycieka po bloku w okolicę skrzyni i odparowuje, czego efektem jest brak plam pod autem. Termostat przy dość dużej powierzchni jest przykręcony tylko na 2 śrubkach. U mnie koszt uszczelnienia przez mechanika bodaj 70zł.a nowy termostat ok. 400zł. bo jak ja to robiłem to ponoć nie było zamienników.

Elmo86 06-12-2013 13:55

Odp: Ubywa płyn chłodniczy
 
Miałem ten sam problem. Plamy były ale lekko czerwone na silniku czy skrzyni. Poszła uszczelka w tym termostacie. Kosztowało mnie to w sierpniu 450Zeta z robocizną.

sylwmar 06-12-2013 16:17

Odp: Ubywa płyn chłodniczy
 
Dzięki za wszystkie odpowiedzi.Sprawdzę.

axel195 07-12-2013 19:16

Re: Ubywa płyn chłodniczy
 
Witam
Też nie mogę zlokalizować wycieku w moim 1.8 duratec pb. Zauważyłem mokre miejsca na kole sprzęgła sprężarki klimy(pasek rozbryzguje płyn), ale wydaje mi się że może to być wyciek gdzieś nad sprężarką klimy.Może ktoś miał podobny problem?

Rafał A.(antek) 09-12-2013 23:46

Odp: Ubywa płyn chłodniczy
 
moze pompa wody :)

marcin-klb 28-10-2017 18:34

1.6Tdci Wyciek płynu chłodzącego, płyn wokół wtrysków. Gdzie ucieka?
 
Cześć.
Mam problem ze swoim C-Maxem.Silnik 1.6 Tdci 109km, 2004r., mam wyciek płynu chłodniczego. Prawdopodobnie zbiera się na głowicy w okolicy wtrysków bądź jakimś cudem się tam dostaje. Ma tak odkąd go kupiłem, wymieniłem cały termostat z obudową i nową uszczelką-bez zmian dalej ucieka, skrzynia jest mokra, gdzieś zcieka, opaski wszystkie są dobre, trzymają jak powinny.Gdzie szukać przyczyny? Pęknięta głowica?

Piciu1991 29-10-2017 11:20

Odp: Wyciek płynu chłodzącego, płyn wokół wtrysków. Gdzie ucieka?
 
Polecam zalać go płynem z pigmentem UV lub w zaprzyjaźnionym serwisie klimatyzacji dodac troche pigmentu do płynu i przy pomocy lampki UV poszukać wycieku. A może jest rozwiązanie podobne jak w ciężarówkach (np. MAN ma wtryski chłodzone cieczą) i uszkodzenie o ringu mogło by skutkować pojawianiem się tam płynu.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:31.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.