Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Skrzynie automatyczne (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=151)
-   -   [Ogólne] Powershift szarpie,na 1 i R wszystko ok. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=303455)

Przemas7171 26-11-2019 14:32

Powershift szarpie,na 1 i R wszystko ok.
 
Kupiłem S-MAXa 2010 2.0 TDCi z Powershiftem.Skrzynia szarpie.Blad który wyskoczył to P283b.Co dalej? Wszędzie gdzie dzwonię od razu mowia-GENERALNY REMONT.co poradzicie? Jestem tu nowy...Przemek jestem.Pozdrawiam i proszę-pomozcie.

lsz11 26-11-2019 18:49

Odp: Powershift szarpie,na 1 i R wszystko ok.
 
Cytat:

Napisał Przemas7171 (Post 3197472)
proszę-pomozcie.

Dlaczego nie chcesz pomóc nam byśmy mogli pomóc Tobie. Jaki przebieg chociaż napisz.
Piszą "generalny remont" bo nie chcą robić, że tak powiem, po kolei. Błąd wskazuje na uszkodzony zawór w mechatronice odpowiadający za jedno ze sprzęgieł. I być może nikt nie chce wyciągać mechatroniki (chociaż się da) bez wyciągania skrzyni. Być może zespół sprzęgieł jest do regeneracji ( nie wiem jaki przebieg).
Chyba najdroższe w tym wszystkim jest wyciąganie i montaż skrzyni połączona z wymianą oleju więc jeśli już robić to porządnie i brać gwarancję za remont.
Więc wybór należy do Ciebie, ile chcesz przeznaczyć na naprawę, czy chcesz zrobić raz i mieć spokój czy po kawałku ale w sumie nie koniecznie finalnie nie wyjdzie drożej. Bo Możesz znaleźć kogoś kto wyjmie mechatronikę i ją sprawdzi i wymieni co trzeba, być może kłopoty i koszty na tym się skończą ale być może niepotrzebnie zapłacisz za olej, filtr i uszczelki a problem pozostanie.

Przemas7171 26-11-2019 19:07

Odp: Powershift szarpie,na 1 i R wszystko ok.
 
210000 przebiegu.Najlepiej to zrobić najtaniej ale i żeby było najlepiej.Czy no wymiana oleju z adaptacją coś da? Nie wiem czy i kiedy był olej w skrzyni zmieniany więc według mnie nowy olej to podstawa.Kupilem również nowy Aku bo stary po tygodniu stania nie dawał oznak życia.Mysle że warto pokombinować i spróbować mniejszym nakładem sił zrobić auto.Zreszta wymiana oleju z filtrem to jakieś 700zl a remont to już kilka tysięcy.Jak remont to komu go powierzyć? Najlepiej Poznań...

Bump: A czy cos przypadkiem nie blokuje owego zaworu? Przeczytałem chyba milion postów i dochodzę do wniosku że być może jakiś element np plastikowe elementy tłumika drgań zasyfiły skrzynie?

Piotr_V6 27-11-2019 18:32

Odp: Powershift szarpie,na 1 i R wszystko ok.
 
Cytat:

Napisał Przemas7171 (Post 3197472)
Kupiłem S-MAXa 2010 2.0 TDCi z Powershiftem.Skrzynia szarpie.Blad który wyskoczył to P283b.Co dalej? Wszędzie gdzie dzwonię od razu mowia-GENERALNY REMONT.co poradzicie? Jestem tu nowy...Przemek jestem.Pozdrawiam i proszę-pomozcie.

Niestety muszę cię zmartwić ale najprawdopodobniej tym się to zakończy , ewentualnie uwalone magnesy na widełkach i komputer nie może odnaleźć pozycji w jakiej wybierak się znajduje. Bez rozebrania całek skrzyni się nie obejdzie niestety aby to stwierdzić

Przemas7171 27-11-2019 21:06

Odp: Powershift szarpie,na 1 i R wszystko ok.
 
A jeździć mogę teraz czy jazda odpada? Bo w sumie jak mam robić generalny remont....

lsz11 28-11-2019 07:52

Odp: Powershift szarpie,na 1 i R wszystko ok.
 
Tak jak pisze Piotr, masz zasyfione opiłkami magnesy na widełkach przez co czujnik sterownika nie może odczytać pozycji widełek i stąd ten błąd P283b (b -oznacza problem na widełkach zmiany biegów "C" czyli biegi 2 i 4), jeśli zamierzasz nim jeździć to lepiej wyjmuj skrzynię, regeneruj sprzęgła, należy ją rozebrać i umyć z całego syfu jaki tam się nagromadził i przy okazji wymienić filtr wewnętrzny.

I niech sprawdzą "czujnik obrotów wejściowych".

arekmiz 29-11-2019 11:37

Odp: Powershift szarpie,na 1 i R wszystko ok.
 
I szykuj na całość 8 kpln. A gdzie? A to już 150 razy w tym dziale napisano. :)

MOSJOEN 06-04-2020 17:36

Powershift
 
Witam ford focus mk2 2.0tdci 2009r
skrzynia powershift przenieg 160 tys skrzynia dziala prawidlowo
moze troche przeciaga na zimnym oleju
na s nie moge zrzucac biegow do gory ida w dol nie
co moze byc przyczyna???no i jeszce co ile trzeba wymienic sprzeglo??? Jaki koszt??

Ktos wie gdzie w okolicach tych moge to naprawic
ewentualnie gdzie zmienic skrzynie na manual bo tean automat srednio mi lezy


z gory dziekuje za pomoc i dobre rady
pozdrawiam

arekmiz 07-04-2020 10:04

Odp: Powershift
 
Poczytaj wątki w tym dziale, pełno informacji jest na temat PS.

tedi_k 09-04-2020 22:52

Odp: Powershift
 
Cytat:

Napisał MOSJOEN (Post 3240396)
....Ktos wie gdzie w okolicach tych moge to naprawic...

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:38.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.