Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2007-2010] Awaria hamulca EPB! (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=68766)

dar66 02-05-2009 09:05

Awaria hamulca EPB!
 
Witam! Od jakiegoś czasu przychodził komunikat-ograniczone działanie hamulca EPB!- wczoraj nie mogłem go zwolnic przyciskiem w kabinie, dopiero po dłuższym czasie manipulując linką do awaryjnego zwalniania hamulec odpuscił. Po przyjeździe do domu i wyjęciu kluczyka nastapił przerażliwy hałas pisk itp. i całkowita blokada. Teraz pytanie co z tym dalej? Patrzyłem na Allegro a tam wcale czegoś takiego nie ma nie bardzo wiem co z tym począc czy na przykład można ów moduł rozebrac czy też jest to nierozbieralne. Bardzo proszę o opinię jeśli ktoś miał podobny problem i z góry dziękuję i pozdrawiam!

BaRiBaL 02-05-2009 12:28

Odp: Awaria hamulca EPB!
 
Sprawdz akumulator i ladowanie alternatora. Ale pierwszy aku - jest duza szansa, ze zdycha/zdechl.

gulik1978 02-05-2009 13:26

Odp: Awaria hamulca EPB!
 
Eee to chyba nie akumulator, bo skoro od razu po jeździe tak się dziwnie zachował? Ja ostatnio miałem problemy z alternatorem, więc cały akumulator padł i pisku w ręcznym nie był, poprostu nie miał siły go zaciągnąc. Ale prawda też wyskakiwał komunikat "ograniczone działanie hamulca EFB", ale do tego jeszcze mnóstwo innych.

felicjan 03-05-2009 10:07

Odp: Awaria hamulca EPB!
 
...może być coś z ładowaniem lub niedoładowany aku. w moim najpierw padł alternator i załatwił aku (też był komunikat o awaii hamulca EPB)....sprawdz koniecznie ładowanie. pozdrawiam

dar66 03-05-2009 14:31

Odp: Awaria hamulca EPB!
 
Jakoś nie przemawia do mnie to ładowanie, przecież gdyby tak było to auto odpalało by gorzej lub przynajniej y się zająknęło a ono smiga aż miło, do tego jeszcze kontrolka ładowania by się paliła.

napalm 03-05-2009 17:08

Odp: Awaria hamulca EPB!
 
u mnie padł aku a wszystkie kontrolki i światła migały jak na dyskotece. Nowy aku i wszystko gra.
pozdrawiam

felicjan 03-05-2009 18:38

Odp: Awaria hamulca EPB!
 
Cytat:

Napisał dar66 (Post 1154209)
Jakoś nie przemawia do mnie to ładowanie, przecież gdyby tak było to auto odpalało by gorzej lub przynajniej y się zająknęło a ono smiga aż miło, do tego jeszcze kontrolka ładowania by się paliła.

....w moim nie paliła się kontrolka ładowania, tylko wyświetlał awarię hamulca EPB. okazało się że alternator nie dawał wystarczającego prądu i z czasem załatwił akumulator. (też na począdku śmigał aż miło......do czasu). mówię Ci sprawdz prąd ładowania, to nic nie kosztuje.

dar66 04-05-2009 18:59

Odp: Awaria hamulca EPB!
 
Sprawdziłem ładowanie, napięcie akumulatora 12,4V po uruchomieniu silnika podskakuje do 14V. Czy nie za mało? Niby ładuje ale czy wystarczająco doładowuje aku? Nie daje mi spokoju jeda rzecz, jak mozliwe jest to, ze kręci bez problemu rozrusznik a nie może zaciągnąc hamulca? Drogi FELICJANIE ile wyniosła Cię ta impreza z alternatorem? Będę wdzięczny za informację -Pozdrawiam!

gulik1978 04-05-2009 19:43

Odp: Awaria hamulca EPB!
 
Cytat:

Napisał dar66 (Post 1155189)
Sprawdziłem ładowanie, napięcie akumulatora 12,4V po uruchomieniu silnika podskakuje do 14V. Czy nie za mało? Niby ładuje ale czy wystarczająco doładowuje aku? Nie daje mi spokoju jeda rzecz, jak mozliwe jest to, ze kręci bez problemu rozrusznik a nie może zaciągnąc hamulca? Drogi FELICJANIE ile wyniosła Cię ta impreza z alternatorem? Będę wdzięczny za informację -Pozdrawiam!

Alternator masz git. Czyli dobrze mówiłem, że to raczej nie on. Mnie się wydaję, że to może by jakieś mechaniczne zablokowanie. Ja alternator ostatnio przerabiałem (wymieniłem wszystkie 7 diód) i mój hamulec takich pisków nie wydawał gdy aku padał.

felicjan 04-05-2009 19:59

Odp: Awaria hamulca EPB!
 
Cytat:

Napisał dar66 (Post 1155189)
Sprawdziłem ładowanie, napięcie akumulatora 12,4V po uruchomieniu silnika podskakuje do 14V. Czy nie za mało? Niby ładuje ale czy wystarczająco doładowuje aku? Nie daje mi spokoju jeda rzecz, jak mozliwe jest to, ze kręci bez problemu rozrusznik a nie może zaciągnąc hamulca? Drogi FELICJANIE ile wyniosła Cię ta impreza z alternatorem? Będę wdzięczny za informację -Pozdrawiam!

...ładowanie masz w normie, czyli to nie alternator. może coś reset kompa pomoże. mnie regeneracja alternatora wyniosła 340zł z demontażem i montażem (gwarancja 2 lata). w serwisie alternator kosztuje ok. 410zł+ koszt montażu.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:57.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.