Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 2006-2015] Nowy (używany silnik) 2.0 benzyna duratec HE (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=299108)

devil3000 01-08-2019 13:13

Nowy (używany silnik) 2.0 benzyna duratec HE
 
Witam, pisałem już na forum o tym iż kupiłem auto i po wymianie oleju okazało się, że pije oleju prawie tyle co benzyny i postanowiłem przez to kupić nowy silnik. A konkretnie chcę sprowadzić z UK jakiegoś forda, najprędzej fokusa bo najtańszy z takim silnikiem jak ja mam i przełożyć motor a resztę sprzedać.
Jest szansa, że nie zrujnuje się przy tym.
Moje pytanie brzmi: czy silnik HE bo taki mam to to samo co HE PFI bo takie się trafiają ? I czy coś jeszcze powinienem wiedzieć kupując lub przekładając motor w moim fordzie ?

Rafał A.(antek) 02-08-2019 08:13

Odp: Nowy (używany silnik) 2.0 benzyna duratec HE
 
To że ten co kupisz będzie miał ten sam problem.

Rób remont.

devil3000 02-08-2019 13:45

Odp: Nowy (używany silnik) 2.0 benzyna duratec HE
 
To ile u Ciebie taki remont ?

Rafał A.(antek) 02-08-2019 18:33

Odp: Nowy (używany silnik) 2.0 benzyna duratec HE
 
W zależności od zakresu i części 3000 - 3500

devil3000 03-08-2019 09:51

Odp: Nowy (używany silnik) 2.0 benzyna duratec HE
 
Co by wchodziło w skład naprawy?

Rafał A.(antek) 03-08-2019 12:00

Odp: Nowy (używany silnik) 2.0 benzyna duratec HE
 
Kompletna regeneracja głowicy jeśli konieczna (luzy, dotarcie ew wymiana gniazd zaworowych lub zaworów, uszczelniaczy, planowanie, mycie), uszczelka głowicy, pokrywy, śruby, uszczelniacze, pierścienie tłokowe, ew panewki + cześć odpowiedzialna częściowo za branie oleju+ ew świece, filtr, olej.

devil3000 07-08-2019 09:19

Odp: Nowy (używany silnik) 2.0 benzyna duratec HE
 
Tak to jest kusząca propozycja. Lecz co będzie gdy okaże się iż gładzie cylindrów są na tyle wyrobione, że trzeba szlifowac lub okaże się, że blok będzie nie równy i trzeba go będzie również szlifować?

Bump: Tak to jest kusząca propozycja. Lecz co będzie gdy okaże się iż gładzie cylindrów są na tyle wyrobione, że trzeba szlifowac lub okaże się, że blok będzie nie równy i trzeba go będzie również szlifować?

Rafał A.(antek) 07-08-2019 17:36

Odp: Nowy (używany silnik) 2.0 benzyna duratec HE
 
Praktyka pokazuje że to promil przypadków. Zdecydowanie mniejsze prawdopodobieństwo niż to, ze silnik który kupisz też będzie brał olej. Bo to właściwie jest pewne, można dywagować czy więcej czy mniej niż twój.

Wymiana silnika, czy bloku ma sens, jeśli wał zatarty, albo korba wyszła bokiem.

devil3000 13-08-2019 10:50

Odp: Nowy (używany silnik) 2.0 benzyna duratec HE
 
Mój pije oleju z litra na 100-150 kilometrów to jak inny będzie pił na 1000 będę się cieszył i jeździł.
A jak zrobię silnik za 3-3,5 tyś a okaże się iż jednak gładzie są jednak wyrobione lub za chwilę wywali mi uszczelkę pod głowica bo blok się z głowicą nie grywa to w tedy będzie gorzej.
Ok to możesz mi podpowiedzieć czy silnik z oznaczeniem HE i HE PFI będzie pasował ? I czy z fokusa czy z mondeo nie będzie trzeba nic przerabiać żeby go zamontować w moim galaxy ?

Rafał A.(antek) 15-08-2019 16:39

Odp: Nowy (używany silnik) 2.0 benzyna duratec HE
 
Nikt normalny nie zrobi ci remontu jak po zdjęciu głowicy blok się nie będzie nadawał. Sprawdza sie gładzie, owalizacje cylindrów i dopiero podejmuje decyzje.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:45.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.