Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Błąd P0251 i P1211 wie ktoś co to? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=88558)

rabbit_tomek 16-11-2010 22:01

Odp: Błąd P0251 i P1211 wie ktoś co to?
 
trochę było ale zostało przeczyszczone i założone z powrotem. i najgorsze jest to że nie wiem skąd te opiłki się biorą? wymieniałem dwu masę i teoretycznie nic tam nie powinno być :/

jendrekmak 16-11-2010 22:10

Odp: Błąd P0251 i P1211 wie ktoś co to?
 
jeśli wymieniałeś niedawno to może źle wyczyścili obudowę po opiłkach ze starej dwumasy. albo wcale nie wyczyścili a wtedy opiłki będą zbierać się co chwilę. jak ostatnio wymieniałem swoją to opiłków zebrało się z pół szklanki.

rabbit_tomek 16-11-2010 22:20

Odp: Błąd P0251 i P1211 wie ktoś co to?
 
szczerze tym razem tych opiłków było tak mało że zakłóceń nie powinno być wcale :/

zastanawiam mnie jedna rzecz. znajomy powiedział ze miał podobne problemy z magiczna sprężynka. doszło do tego ze zawór EGR przeczyścił i problem zniknął? już wyczerpują mi się pomysły jak te usterkę zlikwidować. bo jazda z tym problemem jest uciążliwa :/

strazak36 31-01-2011 13:37

Odp: Błąd P0251 i P1211 wie ktoś co to?
 
Jesli ktos moze napisac jak skonczyl sie ten problem z tymi bledami P0251 i P1211 mi wyskoczyla regulacja cisnienia wtrysku wyzsze/nizsze niz wymagane na pracujacym silnku i zawór regulacji dawki paliwa pompy wtryskowej A
przy mocnym wcisnieciu gazu wlaczyla sie wlasnie sprezynka i trzeba zjechac na bok wylaczyc silnik i po chwili jest wszystko w porzadku ale wystarczy sprobowac wyprzedzic autobus :mrgreen: i jest to samo /niestety/ a samochodzik ani nie dymi ani nie dusi sie chodzi w porzadku /chociaz jesli to wazne kilka razy zauwazylem ze kontrolki i wskazniki przejechanych kilometrow jakby przygasal ale trwalo to tylko chwilke/jade w czwartek do mechaniora ma cos pomoc, moze do tego czasu ktos cos podpowie:) jak nie to opisze co z tym zrobilem i jaka kase trzeba sobie przygotowac:027:

sjenit3 31-01-2011 14:06

Odp: Błąd P0251 i P1211 wie ktoś co to?
 
Może to pomoże P0251
Objawy

- Light silnika (lub Service Engine Soon Uwaga Light)
Możliwe przyczyny
- Pompa paliwa
- Driver FCA Open
- Powrót Circuit Open z FCA do ECM
- Circuit Driver FCA zwarte zewnętrzne napięcie
- Circuit Powrót FCA zwarte zewnętrzne V

bambucza 31-01-2011 14:34

Odp: Błąd P0251 i P1211 wie ktoś co to?
 
Ja miałem całkiem niedawno to! Skończyło się to na samym początku wymianą czujnika położenia wałka rozrządu, czujnika wału korbowego, filtra paliwa, czyszczeniem układu i naprawą wtrysków. Czujniki i filtr wymieniłem sam bo to dziecko nawet zrobi a cały układ zasilania robił mi Bosch. Koszt końcowy licząc to wszystko to 4000 zł. Ale można też taniej, i można zamknąć się w cenie 2000 zł

jendrekmak 31-01-2011 21:00

Odp: Błąd P0251 i P1211 wie ktoś co to?
 
Cytat:

Napisał strazak36 (Post 1588980)
Jesli ktos moze napisac jak skonczyl sie ten problem z tymi bledami P0251 i P1211

sam błąd P0251 to problem z ciśnieniem w układzie wtrysku. powody przynajmniej te najważniejsze są dwa. pierwszy to wtryskiwacze nie trzymające ciśnienia i tu najprostszym rozwiązaniem jest sprawdzenie przelewów i jeśli są złe to wymiana zaworków we wtryskiwaczach albo pompa nie może dać odpowiedniego ciśnienia i po jej stronie jest usterka. ale niestety jeśli występuje dodatkowo błąd P1211 to już trochę gorzej bo raczej wskazuje to na układ pompy wysokiego ciśnienia (omyłkowo czasem nazywanej wtryskową). jeśli masz szczęście to będzie tylko padnięty regulator ciśnienia na pompie a jeśli nie masz to cała pompa pójdzie do wymiany.
tak czy inaczej przyda się dobry fachowiec od układów wtryskowych, który rzetelnie podejdzie do tematu a nie na skróty bo wtedy tylko koszty cię czekają.

na początek sprawdź ładowanie i akumulator skoro przygasają ci wyświetlacze bo one też potrafią być przyczyną problemów ze sprężynką

Wojtek 31-01-2011 22:03

Odp: Błąd P0251 i P1211 wie ktoś co to?
 
Cytat:

Napisał sjenit3 (Post 1589381)
Nawet posiadam wszystkie wytyczne dane Fordów wyprodukowane w ostatnim dziesięcioleciu w raz ze wszystkimi parametrami poszczególnych układów el. zasilania itp w raz błędami. I jest to przedstawione inaczej.

Więc wrzuć to na Forum do działu Techniczne ABC. Podziel się swoją internetową wiedzą z innymi...

strazak36 01-02-2011 08:34

Odp: Błąd P0251 i P1211 wie ktoś co to?
 
Dzieki za podpowiedzi wiem przynajmniej czego sie trzymac przy rozmowie z mechaniorem :one: /tylko nie kazdy lubi jak klient sie wymadrza:one::mrgreen:/ jak dowiem sie "czym to sie je " napisze pozdrawiam

strazak36 06-02-2011 10:11

Odp: Błąd P0251 i P1211 wie ktoś co to?
 
No i stalo sie to co podejrzewalem wtryski siedza 3 sztuki nie przeszly próby a jeden jest w bardzo dobrym stanie /troche dziwne/ pompa nie byla sprawdzana zakonczylo sie tylko na przegladzie wtrysku teraz decyzja czy naprawiac czy nie juz po mojej stronie mechanik twierdzi ze mozna byloby sprobowac zalozyc dobre uzywki i moze chwile by pochodzil /EJDR00101Z - 2S7Q-9K546-AH/ wtryski o takich numerach moze ktos mialby takie do opchniecia albo jakas info gdzie mozna byloby takie dostac? dzieki za wskazowki :570:


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:10.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.