Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] tylne prawe nadkole zalane rop± (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=284968)

muffintsi 17-08-2018 10:53

tylne prawe nadkole zalane rop±
 
Zawsze dziwiłem się co w moim Mondeo tak dryfi naft±/chemi± z prawego tylnego nadkola. Ostatnio ogl±dałem kila sztuk Mondeo i każde z nich miało mokro w tym nadkolu i ¶mierdziało to rop±.

Wygl±da to na nieszczelny wlew przy tym super turbo flexisexi wlewie.

Czy macie tak samo i robili¶cie co¶ z tym. Ni e przeszkadza mi to jako¶ bardzo, bo jednak konserwacja nadkola jest ci±gła, ale.... zaburza mój spokój.

Robert 68 17-08-2018 12:09

Odp: tylne prawe nadkole zalane rop±
 
Cytat:

Napisał muffintsi (Post 3018952)
nieszczelny wlew przy tym super turbo flexisexi wlewie.

A może przyczyn± jest tankowanie pod sam korek ;) Nigdy tak nie miałem.

Cytat:

Zakończ napełnianie zbiornika po drugim zatrzymaniu dyszy dystrybutora. Dalsze
dolanie paliwa może spowodować jego przelanie się. Rozlane paliwo mogłoby stanowić
zagrożenie dla innych użytkowników drogi

muffintsi 17-08-2018 12:48

Odp: tylne prawe nadkole zalane rop±
 
Nigdy nie dolewam na siłe.

Wkładam karabin, naciskam, blokuje i podziwiam piekne okoliczno¶ci stacji paliw. Odbija karabin, wyci±gam go, odwieszam na stosowny haczyk, zamykam klapeczkie i ide oddać walutę.

Robert 68 17-08-2018 12:57

Odp: tylne prawe nadkole zalane rop±
 
Cytat:

Napisał muffintsi (Post 3018995)
Odbija karabin, wyci±gam go, odwieszam na stosowny haczyk

No to masz nieszczelno¶ć, pozostaje szukać "dziury" podczas tankowania.

radkor 17-08-2018 16:21

Odp: tylne prawe nadkole zalane rop±
 
Zdejmij nadkole. Znajdziesz gumowy wężyk, który idzie od małej dziurki na dole wlewu, po rurze wlewu id±cej do baku i zwisa sobie w okolicy wahacza. Odprowadza on po prostu to co Ci się wyleje przy wyjmowaniu pistoletu. Może wężyk sparciał albo się przedziurawił.

Poprzedni wła¶ciciel mojego auta lubił przelewać ropę przy tankowaniu. Tyle syfu zmieszanego z błotem i piachem miałem na nadkolu, że głowa mała. Dosłownie "błotne" bryły wielko¶ci dużych kamieni...

PS. Tutaj widać ten wężyk:
https://thumbs.img-sprzedajemy.pl/10...-478672843.jpg

malatxxx 17-08-2018 16:50

Odp: tylne prawe nadkole zalane rop±
 
Czy macie tak samo i robili¶cie co¶ z tym. Ni e przeszkadza mi to jako¶ bardzo, bo jednak konserwacja nadkola jest ci±gła, ale.... zaburza mój spokój.[/QUOTE]

Raz tak miałem jak chciałem zalać po sam korek żeby potem zalać ponownie i sprawdzić ile pali. Tez smierdzialo to wygluszenie kilka dni. ale nie ¶ci±gn±łem to nie wiem czy jaki¶ wężyk umarł

fransis 19-08-2018 22:53

Odp: tylne prawe nadkole zalane rop±
 
Z tego co ja wypraktykowałem to..... należy po tankowaniu poczekać ok. 15 sek i wtedy wyj±ć fajke i nie będzie plany po ropie na błotniku. Problem jest w tym super systemie bez korka...
umiejętnie wsun±ć i wyj±ć ;P .. ale wyj±c po chwili co pozwala na zaci¶nięcie się automatu u nie brudzi - ilo¶ć paliwa tankowanego nie ma znaczenia- tak s±dzę z obserwacji.

Bump: to jest taki myk, jak się raz uda i poprawnie bez plam to potem to jest norm± ale jak się nie zaskoczy to co jaki¶ czas zauważa się na błotniku plamę i szkoda paliwa i nie eko- z tego co pamiętam to kto¶ mi mówił że kluczem jest czas po tankowaniu i automat działa prawidłowo i się zamyka dziurka - problem jest kiedy na stacji kto¶ chce nam zatankowac /np. shell/ i nie zawsze wie że należy odczekać tę chwilę- to wtedy mamy problem z plam± i uciekaj±cym paliwem

Robert 68 20-08-2018 07:54

Odp: tylne prawe nadkole zalane rop±
 
Cytat:

Napisał fransis (Post 3019816)
należy po tankowaniu poczekać ok. 15 sek i wtedy wyj±ć fajke i nie będzie plany po ropie na błotniku.

Nigdy nie czekam i nie mam plam po ON na błotniku a @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] ma problem z mokrym nadkolem a nie błotnikiem.

radkor 20-08-2018 18:28

Odp: tylne prawe nadkole zalane rop±
 
Cytat:

Napisał fransis (Post 3019816)
należy po tankowaniu poczekać ok. 15 sek i wtedy wyj±ć fajke i nie będzie plany po ropie na błotniku

To wszystko obrazuje naklejka na klapce wlewu. :)
https://i.imgur.com/8HkJryj.jpg

weuek 20-08-2018 19:16

Odp: tylne prawe nadkole zalane rop±
 
Cytat:

Napisał fransis (Post 3019816)
Problem jest w tym super systemie bez korka...

Akurat ten bezkorkowy wlew to jest chyba jedyna rzecz, której której mi będzie brakować po pozbyciu się forda. Bo naprawdę dobrze działa. Ale, jak widać, nie każdy umie to obsługiwać.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:06.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
czę¶ci do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.