Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Dealerzy, ASO i stacje paliw (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=114)
-   -   Focus mk 4 - pierwszy przegląd (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=287536)

ddela 19-10-2018 21:33

Focus mk 4 - pierwszy przegląd
 
Cześć
Mam od miesiąca Focusa mk4. Co prawda do przegladu gwarancyjnego jeszcze sporo czasu - ale własnie postanowiłem sprawdzić jak to jest. W ksiązce gwarancyjnej dla pozycji "Nowy Focus" brak wpisu, ale jest odnośnik gdzie napisano, że o informację należy zwrócić sie do Dealera.
Tak tez zrobiłem i uzyskałem odpowiedź, że pierwszy przegląd mam mieć po 2 latach albo 30 tys. km. - wymiana oleju filtrów itp.
Tak się zastanawiam czy to nie za długo? Mam tez FF mk2 (zona nim jeździ) i tam od zawsze co rok (około 10tys. km) wymieniam olej, filtr klimy itp. Co sadzicie o tak długim terminie?
Z jednej strony to mniejsze koszty utrzymania ale z drugiej mam opory przed tymi 30 tys. km. W ASO wymiana samego oleju trochę kosztuje ale z drugiej strony moze lepiej zadbać o silnik...
Ciekawe, ze Focusy mk3 z silnikami 1.0 EB mają przeglądy co rok lub 20 tys. km. Skąd ta różnica?

Pytanie przy okazji - czy wymiana oleju + filtr poza ASO skutkuje utratą gwarancji?

stadar 20-10-2018 02:16

Odp: Focus mk 4 - pierwszy przegląd
 
Wymieniałem olej w 2 nowych autach po ok.10tys.km.W silniku 1,5eb bylo troszkę opiłków.Ale po wymianie na Cast.Ford 5w30 olej zrobił się b.szybko czarny jak kawa.Natomiast w 2.0 bez turbo bez zastrzeżeń.Ale to było wczesniej.Jak olej był jeszcze barwiony na zielono.

Tomi1000 23-10-2018 19:30

Odp: Focus mk 4 - pierwszy przegląd
 
Cytat:

Napisał ddela (Post 3044281)
czy wymiana oleju + filtr poza ASO skutkuje utratą gwarancji?

Nie powinna. Ważne aby serwis dokonał wpisu z pieczątką i podpisem.

ddela 25-10-2018 21:36

Odp: Focus mk 4 - pierwszy przegląd
 
W sumie to chyba nie ma co oszczędzać za bardzo, wymienię olej podczas rocznego przeglądu nadwozia, przy okazji zakupię tez Ford Protect.
Ciekawe jednak skąd ta zmiana terminu pierwszego przeglądu - 2 lata/30tys. km. W mk3 sa inne EcoBoosty?

weuek 25-10-2018 21:39

Odp: Focus mk 4 - pierwszy przegląd
 
Cytat:

Napisał ddela (Post 3046692)
W mk3 sa inne EcoBoosty?

Oczywiście! Widać, że słabo się przygotowałeś do zakupu.

ddela 26-10-2018 13:20

Odp: Focus mk 4 - pierwszy przegląd
 
akurat ten aspekt zakupu miał dla mnie mniejsze znaczenie.
na czym ta "inność" polega?

Ze_ja 26-10-2018 19:06

Odp: Focus mk 4 - pierwszy przegląd
 
3 cylindry na 3 lata ;) Niedługo pewnie zalecą nie wymieniać oleju przez cały okres eksploatacji pojazdu (który założą na 3 lata) ;)

W nowym aucie z salonu wymieniłbym olej po pierszych 4-5 tysiącach kilometrów. Potem już normalnie, raz w roku / 15 tysięcy km. Żeby silnik dobrze służył przez (więcej niż 3) lata.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:20.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.