Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Jaki polecacie bagażnik dachowy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=69681)

hawranek999 13-05-2009 10:02

Jaki polecacie bagażnik dachowy
 
Witam,

Jaki polecacie bagaznik dachowy do S-max'a. Chodzi mi o belki z uchwytami. Moze znacie tez koszty oryginal vs akcesoryjne (np. Thule, Interpack itp.)

pzdr,
ML

Hit 13-05-2009 14:14

Odp: Bagaznik dachowy
 
Szukałem bagażnika na tylna klapę (rowery). Przedstawiciel Thule powiedział, że spojler z 3 lampa stopu jest plastikowy i nie ma takiej możliwości, by taki bagażnik zamontować. jedyne rozwiązanie to bagażnik oparty o hak holowniczy, który zasłania tablicę rejestracyjną a tego zabrania prawo.
Ostatnio trafiłem na sklep, którego fachowiec twierdzi, że spojler jest aluminiowy (nie odkształci się pod naciskiem bagażnika, i że jego montaż jest możliwy.
Dachowego bagażnika nie chcę, więc tematu nie badałem.

hawranek999 13-05-2009 14:52

Odp: Bagaznik dachowy
 
Ja własnie z tego wzgledu ze mam hak to uzywam bagaznika na hak i przekładam tablice. Na razie odpukac nie mialem problemow z policja, ale zawsze moze sie trafic jakis upierdliwiec.
A dachowego poszukuje akurat pod box. Tak patrzylem w necie to w Fordzie belki kosztuja ok. 550 pln, a najtanszy odpowiednik (podobny standard) Automaxi 379, wiec sie waham :)

tygrysex 13-05-2009 16:09

Odp: Bagaznik dachowy
 
Mialem kiedys Automaxi... sprawowal sie bardzo dobrze, a nawet dalej sprawuje, bo ma go teraz moj znajomy...
Pamietam, ze rodzice kupili go do Mercedesa w budzie 124 u Germancow... i co fajniejsze w wypisanych samochodach do ktorych pasuje byl... tada - FSO Polonez :D i faktycznie przez jakis czas jak mialem Caro, to wozilem na nim rowery :D Ogolnie fajny byl, praktyczny i wytrzymaly na warunki atmosferyczne... zanim kupilem Foczke kombi z relingami, smigal na kazdym moim aucie bez zdejmowania... narty, rowery, box...

makos 13-05-2009 18:03

Odp: Bagaznik dachowy
 
Kupiłem w Iterpacku bagażnik Automaxi (tj. stopy/uchwyty na dach i belki/poprzeczki alu). W sumie 329 PLN. Brałem ood uwagę sprzęt Forda, ale 550 PLN to za dużo. Poza tym, w sprzęcie Forda jest mniejsza szerokość użyteczna poprzeczki (o parę cm). Bagażnik przetestowany z 2 rowerami, przy 130 km/h - wszystko OK. Automaxi jest porządnie wykonany, (solidny), zamykany a aluminiowe belki są wystarczająco sztywne. Sprawdźcie ceny na Allegro (tam też sprzedaje Interpack), a w każdym sklepie dadzą Wam 5% rabaciku.

Pozdrawiam,

Makos

hawranek999 13-05-2009 19:14

Odp: Bagaznik dachowy
 
Dzieki za odpowiedzi. Wybor padł na Automaxi. Jutro zamawiam :)
Pzdr,
ML

bigi68 14-05-2009 12:32

Odp: Bagaznik dachowy
 
Ja kupiłem oryginał w poprzednim mondeo też miałem oryginał i jak będe kiedyś kupował to też kupie oryginał ( obecny jest robiony przez Thule dla Forda) nie ma problemu że coś nie pasuje . Zalożenie na początku zajmuje troche czasu ale później to kwestia kilku minut i później kontrola po przejechaniu kilkunastu kilometrów ( ale tak powinno się robić z każdym)
Wygląda bardzo ładnie nic nie wystaje ( końcówki belek) jest klucz dynamometryczny którym dokręca się na tyle ile potrzena ani mniej ani więcej. Testowałem na trasie ponad 2000 km z boxem Thule przy róznych prędkościach i jest Ok . Mozna zsunąć na tył dachu i wygląda ciekawie. Oglądałem zamienniki ale nie podobały mi się .Ja mam co prawda Galaxy ale to chyba nie ma znaczenia.

makos 14-05-2009 14:15

Odp: Bagaznik dachowy
 
Bigi,

Thule to dobra firma, nie wciskają kitu (to mój klient, biorą nasze produkty "z górnej półki").

FYI: komplet belek dealerzy Forda kupują za ok. 270 PLN od Forda, reszta to ich marża (dostaliśmy od dealera jako rekompensatę taki komplet, a że chciał sobie ułatwić życie, podał nasz adres jako docelowy, więc belki przyszły z fakturą z magazynu centralnego).

W Galaxy (przewaga nad Maxiem) są na dachu szyny i belki można zsunąć na tył, w Maxiu są tylko 2 pary stałych punktów mocowania.

Pozdrawiam,

Makos

witekga 14-05-2009 18:08

Odp: Bagaznik dachowy
 
Ja mam belki Thula. Pasują idealnie, ceny nie pamiętam, ale jakaś "księżycowa" nie była.

bigi68 14-05-2009 20:03

Odp: Bagaznik dachowy
 
Cytat:

Napisał makos (Post 1163175)
Bigi,

Thule to dobra firma, nie wciskają kitu (to mój klient, biorą nasze produkty "z górnej półki").

FYI: komplet belek dealerzy Forda kupują za ok. 270 PLN od Forda, reszta to ich marża (dostaliśmy od dealera jako rekompensatę taki komplet, a że chciał sobie ułatwić życie, podał nasz adres jako docelowy, więc belki przyszły z fakturą z magazynu centralnego).

W Galaxy (przewaga nad Maxiem) są na dachu szyny i belki można zsunąć na tył, w Maxiu są tylko 2 pary stałych punktów mocowania.

Pozdrawiam,

Makos

Zgadza się że thule to dobra firma- tak też wynika z mojej wypowiedzi -wszystko pasuje
Nie wiedziałem że w s-maxie nie ma belek do mocowania myślałem że różnią sie tylko wielkością .Jest co prawda szyna ale są wyznaczone miejsca w których powinno się mocować bagażnik


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:02.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.