Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Kupujemy auto (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=158)
-   -   Zakup Galaxy mk2, mk3, S-Max - ocenicie? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=248223)

kael82 27-07-2016 00:24

Zakup Galaxy mk2, mk3, S-Max - ocenicie?
 
Witam kolegów i koleżanki. Moja prośba do Was jest taka sama jak chyba wszystkich piszących w tym dziale - ocena aut z linków.

Na początek Galaxy mk3 1.8 TDCi:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Wiem, wiem... Miejscowość odstrasza na samym początku i tutaj się zgadzam, ale bardziej chyba to ogłoszenie potraktujmy jako "dla potomych", ponieważ to, co sam ustaliłem do tej pory tylko potwierdza negatywne opinie o autach z płockich komisów. No ale o tym za chwilę.

VIN: WF0MXXGBWM7P00996.

I teraz do rzeczy:
znajduję ogłoszenie, a tam w początkowym opisie rok produkcji 2009. Czytam całą treść ogłoszenia, a w jego dalszej tres, że model 2009, a rok produkcji 2008. No dobra - dzwonię o VIN. Już podczas zapisywania na kartkę widzę, że faktyczny rok produkcji to 2007. Mówiąc o tym sprzedawcy twierdzi on, że ma przed sobą dokumenty i widać tam luty 2008. Ja mówię, że to na pewno data I rej. Idzie jednak w zaparte, że nie. No dobra, szybko odpaliłem Etisa, a tam jak byk:
Data produkcji: 27.12.2007
Zadaję kolejne pytania:

Jaką fakturę wystawiają? 23%czy VAT-marża? Odp: VAT-marża, bo auto odkupione od prywatnego właściciela.

Skąd sprowadzone? Odp: z Belgii.

Dalej pytam o car-pass, żeby sprzedawca podał mi jego numer. Odp: nie mam przed sobą tego dokumentu, muszę odszukać.
W takim razie poprosiłem o przesłanie sms-em, ale od południa do chwili pisania tego postu go nie otrzymałem. I pewnie już nie otrzymam, bo przebieg 162000km raczej mało prawdopodobny - chyba że faktycznie ktoś robił tylko 20000km/rok. Ale ne łudzę się - to mało prawdopodobne.

Widzę, że po moim telefonie poprawili opis i widnieje tam już poprawna data produkcji i rejestracji.

Coś podpowiecie na temat tego auta? Może ktoś oglądał, widział na własne oczy?

Co do silnika miałem już Mondeo mk4 z takim samym i oprócz dużej turbodziury sprawdził się doskonale. No i fabrycznie brak DPF-a to też - jak dla mnie - spora zaleta. Minusy to także spory koszt wymiany rozrządu (2 paski) i kultura pracy. Co do dynamiki - dla mnie będzie wystarczająca. Nie oczekuję tutaj cudów.

Teraz drugie auto:

Galaxy mk2 1.9 TDI 150KM - trochę starsze, niewiele tańsze, ie takie wypasione, ale z gustem, które bardzo ładnie się prezentuje (a takie auta lubię) i jest już zarejestrowane:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

VIN: WF0GXXPSSG5A17179

Przebieg - malutki i raczej mało prawdopodobny, jednak coś tam już przy aucie zrobione i udokumentowane w postaci faktur. Też z Płocka, ale nie mam daleko i w sumie mógłbym się przejechać. Cena - krótko mówiąc - bardzo wysoka. Może swój komentarz na tym zakończę. Co Wy powiecie na to auto?

W Płocku jest ASO Forda, więc na pewno bym skorzystał z ich pomocy.

No i miał być jeszcze S-Max 2006 2,5T, ale widzę, że się chyba sprzedał, bo ogłoszenie zniknęło. I na takim silniku najbardziej mi zależy, ale S-Maxów z tym motorem jest jak na lekarstwo.

Zaopiniujecie i podpowiecie cokolwiek?

czeslaw555 27-07-2016 04:14

Odp: Zakup Galaxy mk2, mk3, S-Max - ocenicie?
 
Cytat:

Napisał kael82 (Post 2632821)
Galaxy mk2 1.9 TDI 150KM - trochę starsze, niewiele tańsze, ie takie wypasione, ale z gustem, które bardzo ładnie się prezentuje (a takie auta lubię) i jest już zarejestrowane:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

VIN: WF0GXXPSSG5A17179

ja widzę na zdjęciach że prawy bok malowany ( co najmniej) , zderzak też jest robiony/wymieniany. To tyle co mogę powiedzieć

kael82 27-07-2016 13:54

Odp: Zakup Galaxy mk2, mk3, S-Max - ocenicie?
 
No tak za bardzo się nie wpatrywałem czy malowany, czy nie - mam miernik, więc ten temat ogarnę na miejscu gdybym zdecydował się jechać i oglądać. Poza tym widać, że zdjęcia takie chyba trochę podrasowane :lol:.
Widać jeszcze, że tylna klapa taka coś nie bardzo spasowana z lewej i z prawej strony przy reflektorach, maska też na łączeniu z błotnikiem od strony kierowcy taka na dwa razy, więc coś tam już ze zdjęć można faktycznie wyczytać. Pytanie tylko, czy ta cena jest adekwatna, bo dokładając 5000zł mam Galaxy mk3 - większe, nowocześniejsze i lepiej wyposażone.

kael82 31-07-2016 01:13

Odp: Zakup Galaxy mk2, mk3, S-Max - ocenicie?
 
No to kolejny link do auta z Płocka :one::

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Na wstępie nadmienię tylko, że auto na zdjęciach to nie ten sam egzemplarz, który stoi w komisie. Po czym wnioskuję? Ano po tym, że sam sprzedawca się wygadał, że mieli dwie sztuki, ale jedna się sprzedała. Poza tym auto ma inne opony, dywaniki w środku, ma mały odprysk na rancie maski (który zdążył już zardzewieć; drugi jest na łączeniu zderzaka z błotniki tylnym lewym, trochę większy i też zardzewiały), a nie ma ma go na zdjęciach oraz kilka innych jeszcze szczegółów, o których już nie będę wspominał.

VIN: WF0SXXGBWS8A80834

Obadany miernikiem, grubość od 90 do 180 mikronów na prawym tylnym błotniku. Nie działa klimatyzacja, silnik odpalił i pracował przez kilka minut prawidłowo. Oczywiście pod maską wymyte, z osłony silnika plak aż kapał. Na półsprzęgle takie jakby bardzo delikatne, ledwo słyszalne w kabinie terkotanie. Nie wiem, może miałem jakieś zwidy, ale na punkcie sprzęgła i dwumasu mam jobla. Sprawdzałem kilkakrotnie i za każdym razem to samo. Poza tym ciut takie jakby twardawe - miałem 1.8 TDCi w Mondeo mk4 i tam pracowało trochę lżej. Jeden właściciel w Belgii - kobieta. Środek raczej w dobrym stanie oprócz miejsca pod "ręcznym" - właścicielka miała chyba zbyt długie tipsy.

Z książeczki serwisowej wynikało, że auto w 2011 roku miało 86kkm. Był jeszcze jeden wpis, ale przebieg właściwie nieczytelny.

Cena 29900zł - na obiad i herbatę opuszczają. Nic więcej.

To moje subiektywne wrażenia i spostrzeżenia.

Pozostałe autka z pierwszego postu też oglądałem - tak na marginesie :wink:.

slawek-kali 31-07-2016 17:46

Odp: Zakup Galaxy mk2, mk3, S-Max - ocenicie?
 
VIN: WF0MXXGBWM7P00996 - echo..
VIN: WF0GXXPSSG5A17179 - 08/2011 ok. 138kkm hahhaha :one:

kael82 31-07-2016 18:46

Odp: Zakup Galaxy mk2, mk3, S-Max - ocenicie?
 
Cytat:

Napisał slawek-kali (Post 2635190)
VIN: WF0GXXPSSG5A17179 - 08/2011 ok. 138kkm hahhaha

No tak czułem, że 95000km w 11-letnim Dieslu to utopia. Ale auto w środku naprawdę na tyle wygląda - widziałem na własne oczy. Miernik pokazywał momentami 200 do 300 mikronów - grunt, że nie zgubił zasięgu ;-). Cena jednak zaporowa i - wychodzi na to - zdecydowanie nieadekwatna do stanu auta (zwłaszcza lakierniczego).

slawek-kali 31-07-2016 18:53

Odp: Zakup Galaxy mk2, mk3, S-Max - ocenicie?
 
Lakier to nie problem ale gdzies 200kkm zgubil..
Ten ostatni 03/2010 juz 65kkm ;)

kael82 31-07-2016 23:46

Odp: Zakup Galaxy mk2, mk3, S-Max - ocenicie?
 
No to rozszerzę chyba krąg zainteresowań o Mondeo. Może ktoś oglądał?

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

VIN-u narazie nie mam. Jak go zdobędę to wrzucę.

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Z VIN-em ta sama historia.

czeslaw555 01-08-2016 04:51

Odp: Zakup Galaxy mk2, mk3, S-Max - ocenicie?
 
Będzie tak samo

kael82 01-08-2016 22:26

Odp: Zakup Galaxy mk2, mk3, S-Max - ocenicie?
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

VIN: WF0DXXGBBD7S54480


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:37.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.