Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 2006-2015] 2.0 Tdci szarpie przy 2 tysiące obrotów. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=284151)

viktas 28-07-2018 21:27

2.0 Tdci szarpie przy 2 tysiące obrotów.
 
Mam problem jak w tytule. Mój Galaxy 2.0 Tdci 115KM szarpie jak tylko wyrównam gaz przy 2tyś. obrotów. Na każdym biegu jest to samo, najbardziej odczuwalne jest na 3 i 4 biegu. Przy przyspieszaniu i zwalnianiu nic się nie dzieje. Tylko przy stabilnej jeździe ok 2tyś. obrotów. Jako ciekawostkę dodam, że jadąc np. na 4 biegu, gdy szarpie włączam tempomat i szarpanie zanika. Byłem już 3 razy na diagnostyce i jeździliśmy z mechanikiem na podłączonym BOSHu po kilkanaście minut i nie ma żadnych błędów nawet podczas szarpania. Jadę za 2 tyg. do Chorwacji i chciałbym ogarnąć ten temat. Będę wdzięczny za wszelkie sugestie. Pozdrawiam.

walimar 29-07-2018 13:17

Odp: 2.0 Tdci szarpie przy 2 tysiące obrotów.
 
Przyjżyj się turbinie, zwłaszcza geometrii albo czujnikowi kopiowania turbiny oraz zaworkowi podciśnieniowego sterowania turbiną. Znajdź i poczytaj o tym tematy.

galasi 31-07-2018 10:04

Odp: 2.0 Tdci szarpie przy 2 tysiące obrotów.
 
Mam podobny problem. Przy minimalnym otwarciu przepustnicy (nacisnięciu pedału przyspieszenia) i ustabilizowaniu prędkości obrotowej silnika ok 1800-1900 obr. trochę poszarpuje, co zwłaszcza odczuwa się od trzeciego biegu. I tak przejeździłem od początku, czyli od zakupu nowego auta w 2010 roku. Nie chodzi o ignorancję tylko o fakt, że przynajmniej u mnie nic się w tej sprawie dalej nie działo/nie psuło. Gdzieś na forum czytałem, że to może być zwiazane z jakąś ułomnością EGR, ale ponieważ nie było to uciążliwe to nie sprawdzałem.

lucas4891 01-08-2018 21:03

Odp: 2.0 Tdci szarpie przy 2 tysiące obrotów.
 
Cytat:

Napisał viktas (Post 3011658)
Mam problem jak w tytule. Mój Galaxy 2.0 Tdci 115KM szarpie jak tylko wyrównam gaz przy 2tyś. obrotów. Na każdym biegu jest to samo, najbardziej odczuwalne jest na 3 i 4 biegu. Przy przyspieszaniu i zwalnianiu nic się nie dzieje. Tylko przy stabilnej jeździe ok 2tyś. obrotów. Jako ciekawostkę dodam, że jadąc np. na 4 biegu, gdy szarpie włączam tempomat i szarpanie zanika. Byłem już 3 razy na diagnostyce i jeździliśmy z mechanikiem na podłączonym BOSHu po kilkanaście minut i nie ma żadnych błędów nawet podczas szarpania. Jadę za 2 tyg. do Chorwacji i chciałbym ogarnąć ten temat. Będę wdzięczny za wszelkie sugestie. Pozdrawiam.

a na postoju przy tych obrotach tez poszarpuje silnikiem?
Moze testy przelewowe rozjasnilyby sprawe

viktas 21-10-2018 20:23

Odp: 2.0 Tdci szarpie przy 2 tysiące obrotów.
 
Przepraszam za długą nieobecność, ale wiadomo - wakacje.
W sierpniu mechanik wyczyścił i sprawdził EGR - wszystko z nim wporzo.
Wyzerował wartości wyuczone i tu uwaga przez ok 20km było idealnie.
Silnik nie przerywał, było tak jak być powinno, ale... znów zaczęło.
Przejechałem 5tyś. km w sierpniu i cały czas tak samo.
Rozumiem wątki z czujnikiem kopiowania turbiny itd., ale dlaczego, gdy włączę tempomat w momencie występowania przerywania to się uspokaja i pracuje stabilnie. Na postoju silnik pracuje stabilnie cały czas. Szarpanie czyli niestabilna praca tylko podczas jazdy.

viktas 22-08-2023 22:54

Odp: 2.0 Tdci szarpie przy 2 tysiące obrotów.
 
Po przejechaniu 100tyś km, gdy już nauczyłem się jeździć z tym szarpaniem i przestać zwracać na to uwagę padł zawór EGR. Kolega wymienił go na nowy i uwaga wszystkie objawy ustąpiły i w końcu jeździmy naszym staruszkiem płynnie bez szarpania. Jutro wymieniamy maglownicę bo luzy ma już straszne. Pozdrawiam


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:41.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.